PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki kociol (pytanie standardowe - rozbudowane)



TomK
15-01-2002, 13:47
Witam,

Zbieram sie powoli do wybrania systemu c.w.u i c.o. do mojego domu.

Na poczatku planowalem klasyczny zestaw: kociol jednofunkcyjny z
zasobnikiem.
Namawiany jestem jednak na kociol kondensacyjny (wskazano mi Buderus GBW 112 + podgrzewacz c.w.u.).


1. Czy warto kupowac jednak sporo kosztowniejsza instalacje (wieksze wydatki na grzejniki) pieca kondensacyjnego w stosunku do jedno/dwufunkcyjnego;

2. Czy ktos uzywa Buderusa GBW 112 i jak sie sprawuje?

Patrzac na proporcje ceny do jakosci/wygody - ktore rozwiazanie jest najlepsze?


Pozdrowienia,
Tomek

15-01-2002, 15:50
Myślę (moja własna opinnia), że jak będziesz stosował grzejniki to lepiej będzie działał niskotęperaturowy. Kondensacjny to w przypadku podłogówki. Masz może stronę gdzie ten kocioł jest opisany i ile kosztuje?

Wladek.

Frankai
15-01-2002, 23:10
Wladek - kondensacyjny pracuje najefektywniej w instalacji niskotemperaturowej (to zależy od ustawień i projektu).

Tomek - rzuć okiem na moją wypowiedź w wątku PIECE. Tam napisałem, czemu dałem sobie spokój z kondensacyjnym, ale każdy ma własne zdanie, bo różne są zady i walety :wink:

MustafaXX
06-05-2008, 20:14
A co wy na kociołek na pellety i groszek ??? Ta zima co prawda była lekka ale muszę przyznać że cenowo wyszło nieźle i dość wygodnie biorąc pod uwagę np samoczynne zapalanie paliwa :lol:

nom
06-05-2008, 20:23
A co wy na kociołek na pellety i groszek ??? Ta zima co prawda była lekka ale muszę przyznać że cenowo wyszło nieźle i dość wygodnie biorąc pod uwagę np samoczynne zapalanie paliwa :lol:

Za kilka lat będziemy mieć w Polsce Florydę. :-)
A tak poważnie to z roku na rok zużywam mniej gazu, w tym roku 1130m3 (1600m3 z ciepła wodą i kuchenka) za sezon, co prawda jeszcze grzeje, ale już mało co (1m3 na dobę). Jak za 7 miesięcy to nie jest źle, koszt jakieś 2400zl, w tamtym roku 3000zł za 185m2, szeregówka.