PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiękczacz do bloku



kulibob
07-03-2021, 07:20
Jak rozwiązać sprawę zmiękczacza do wody w bloku.
Gdzie są dwa ujęcia wody (ciepła i zimna)?

KLARSAN
08-03-2021, 09:15
Jak rozwiązać sprawę zmiękczacza do wody w bloku.
Gdzie są dwa ujęcia wody (ciepła i zimna)?

W takiej sytuacji zmiękczacz wody montuje się na zimnej wodzie.

Urządzenia AGD takie jak pralka, zmywarka pobierają zimną wodę, zatem tam osad z kamienia nie będzie się odkładał. W przypadku armatury, kabiny prysznicowej czy innych miejsc poboru ciepłej i zimnej wody, będzie się ona mieszać.

qbek17
08-03-2021, 12:33
Niby są zmiękczacze do wody gorącej, ale to drogie rozwiązanie. Poza tym chyba mało praktyczne aby mieć dwa równoległe zmiękczacze... więc pozostaje to co opisał Klarsan.

kulibob
10-03-2021, 07:53
Dzięki

bolimek
04-04-2021, 20:05
Właśnie też kombinuję ze zmiękczaczem w bloku. Zastanawiam się nad takim scenariuszem - zmiękczacz podłączony na wodzie zimnej, ale na wejściu łazienki (na tym pomieszczeniu najbardziej mi zależy w całym mieszkaniu). Twardość wody u mnie to ok 12-15 DH. Jeśli ustawić zmiękczacz na 1 stopień to po wymieszaniu się wody ciepłej z zimną, może walka z kamieniem na armaturze nie będzie już tak uciążliwa? Warto?

qbek17
06-04-2021, 08:19
Właśnie też kombinuję ze zmiękczaczem w bloku. Zastanawiam się nad takim scenariuszem - zmiękczacz podłączony na wodzie zimnej, ale na wejściu łazienki (na tym pomieszczeniu najbardziej mi zależy w całym mieszkaniu). Twardość wody u mnie to ok 12-15 DH. Jeśli ustawić zmiękczacz na 1 stopień to po wymieszaniu się wody ciepłej z zimną, może walka z kamieniem na armaturze nie będzie już tak uciążliwa? Warto?
Czy warto to musisz sobie sam odpowiedzieć :) Jak się nauczysz po prysznicu spłukiwać ściany zimną (miękką) wodą to możesz uzyskać w miarę niezły efekt.