PDA

Zobacz pełną wersję : BLUE CONNECT i inne bezprzewodówki o dużym zasięgu



mdzalewscy
01-06-2005, 17:13
Muszę pomału szukać nowego dostawcy internetu w Markach, że mam Notebooka myślałem o bezprzewodowym. Niby ciekawa oferta jest z Ery za 99zł, jak się dobrze wczytamy to jest cena netto więc 121zł brutto, ale na stronie Ery wspominają iż warunkiem usługi jest podpisanie umowy w taryfię Data, w sumie już wychodzi 157zł to już nie jest tanio, pociechą jest iż w Wa-wie i okolicach działa to według Ery szybko, reszta kraju na poziomie modemu, jest w sumie nowa promocja gdzie taryfa Data jest za 1zł, ale jest większa opłata aktywacyjna i umowa na 24 miesiące :o :o ( nie mam napisane na plecach łoś), to jest nie do zakceptowania bo znajac życie, to w ciągu lata zaraz inna sieć uruchomi zbliżoną usługę z abonamentem za całość 80zł i umową na 12 miesięcy.

Czy ktoś korzysta z BLUE CONNECT ? - jak to działa, czy trzeba podłączać do tej karty telefon kom. ?

Macie informacje, czy inne sieci (Idea,Plus) uruchomiają zbliżoną usługę ?.

Czy krajanie mają informację o internecie bezprzewodowym o zasięgu lokalanym w Marakch ?

01-06-2005, 17:29
To dziala (dobrze) tylko blisko Warszawy;)

Rysio_z_Klanu
01-06-2005, 19:29
Też się nad tym zatanawiam. Jestem "mobilny" facet.
A swoją drogą to ta w sumie nachalna reklama Blue connect jest wybitnie nieuczciwa.

Moim zdaniem podpisanie w dniu dzisiejszym umowy na tych warunkach na 24 miesiące jest dla użytkownika niebiznesowego nieekonomiczne.
Cena tej usługi będzie spadać. W tej chwili płaci się za nowość i za prawie, że wyłączność.

martta
01-06-2005, 23:40
connect był na początku w Idei dla klientów biznesowych, sprzedali to erze mimo ,że sprzedawało się nieżle,
cenowo drogo : wychodzi 99 plus abonament i na dodatek połączenie jest szybkie tylko do kilku kb, potem działa wolniutko,więc to tylko taki pic i po prostu się nie opłaca

rispetto
02-06-2005, 07:55
connect był na początku w Idei dla klientów biznesowych, sprzedali to erze mimo ,że sprzedawało się nieżle,

Martta co Ty za herezje głosisz? :o
BlueConnect działa póki co w Wawie nieźle, bo działa w standardzie UMTS, a w pozostałych regionach przez GPRS, więc transmisja jest dużo wolniejsza. Do końca roku ma znacznie zwiększyć się zasięg UMTSa oferowanego przez Erę, więc BlueConnect także będzie działał szybciej w większej ilości miejscowości.

_bogus_
02-06-2005, 13:01
mzalewski - sam BlueConnect nie mam ale się nad nim zastanawiałem i może dorzucę jeszcze kilka uwag do Twoich.

Otóż z kruczków to w regulaminie jest zapis o zmianie parametrów łącza po przekroczeniu 2 GB. W praktyce to podobno wygląda tak że po przekroczeniu tego wolumenu można korzystać tylko z GPRS (czyli szybkość spada).

Nie mam doświadczeń z UMTS. Nie wiem jak to szybko biega i jaki to w Erze ma zasięg. Mam za to doświadczenia z GPRS (działa w mojej okolicy - Grodzisk Mazowiecki) i WLAN (tu dość dużo punktów dostępowych ale większość wewnątrz budynków). Spokojnie da się pracować na GPRS (chodzić po stronach, odbierać pocztę). Oczywiście nie jest to szczyt szybkości ale szybciej niż radiowy modem telefoniczny (szybkość zależy od telefonu więc nie wiem jaka jest na tej karcie którą trzeba mieć do BlueConnect). Natomiast WLAN przy dobrej lokalizacji to jest to. Może jak będzie więcej osób to szybkość spadnie ale teraz np. ściągnięcie 600 MB image Linuxa trwało niecałe 2 godziny.

Jeszcze odpowiedź na Twoje pytanie - czy potrzebny telefon? Rozumiem że telefon nie jest potrzebny - wszystko załatwia PCIMCA (ale może się mylę?)

Co do mnie - też jeszcze czekam. Może gdyby ktoś podał mi parametry UMTS w mojej okolicy - i byłyby one niezłe - to bym się zdecydował ;-)

Pozdrawiam

Rbit
03-06-2005, 08:04
Blueconnect to nic innego jak transmisja danych po UMTS. Era uruchomila te usługe tylko do transmisji danych ze wzgledu na niewielki zasieg i ilośc stacji bazowych. Teoretyczna mozliwosc transmisji w tym systemie to 2Gb a to co sie udaje praktycznie osiagnać to max 300Mb. Podobnie jak w technologii EDGE z tym ze tu tylko 200Mb. W tej chwili najlepsze pokrycie EDGE ma Idea a do polowy przyszlego roku maja mieć wszedzie tam gdzie dociera ich sieć.

rispetto
03-06-2005, 08:08
Blueconnect to nic innego jak transmisja danych po UMTS. Era uruchomila te usługe tylko do transmisji danych ze wzgledu na niewielki zasieg i ilośc stacji bazowych. Teoretyczna mozliwosc transmisji w tym systemie to 2Gb a to co sie udaje praktycznie osiagnać to max 300Mb. Podobnie jak w technologii EDGE z tym ze tu tylko 200Mb. W tej chwili najlepsze pokrycie EDGE ma Idea a do polowy przyszlego roku maja mieć wszedzie tam gdzie dociera ich sieć.
RBit nie do końca masz rację. Blueconnect to owszem transmisja danych, ale nie tylko po UMTS. Technologia ta zapewnia automatyczne przełączanie się pomiędzy UMTSem, EDGEm i GPRSem w zależności od miejsca, gdzie się znajdujesz. A że póki co zasięg UMTS jest dosyć problematyczny jeśli chodzi o miejsca, gdzie powstają domki jednorodzinne, to pozostaje nam EDGE (dosyć duże pokrycie) lub w najgorszym wypadku GPRS (ten jest wszędzie).

mpalys
03-06-2005, 08:43
Idea dla firm również ma cos podobnego
http://www.moc.idea.pl/?id=promocje
Zasięg EDGE dużo wiekszy

rispetto
03-06-2005, 08:49
Zasięg EDGE dużo wiekszy
A skąd masz takie informacje?

03-06-2005, 08:59
Blue connect...
Hmmmm.. jakby to powiedziec..
Jest poprostu...;)
Okrpny, Moj znajomy w pracy go ma, aby lepiej prowadzic lekce, jakies ciekawe materialy.
Jak waidomy w szkole na lekcji to jedyne rozwiazanie polaczenia z siecia :cry:
Z tego przylacza, inetrnet dzial bardzo wolno, jego praca nie jest prownywalna z CENA :P :P :-?

mpalys
03-06-2005, 09:04
Zasięg EDGE dużo wiekszy
A skąd masz takie informacje?
popatrz na mapy zasięgu EDGE
http://www.moc.idea.pl/?id=stronaglowna
http://www.blueconnect.pl/bc_zasieg.html

rispetto
03-06-2005, 09:05
Kwestia mocno dyskusyjna który zasięg jest większy. U mnie EDGE jest

Korekta: w oryginalnym poście pomyliły mi się kolory - wiadomo: jestem facet :lol:

mpalys
03-06-2005, 09:12
No ja widzę pokrycie EDGEm w Erze prawie 100%
GPRS-em to tak
EDGE gdzieniegdzie - np w Łodzi niet
UMTS tylko Wawa

rispetto
03-06-2005, 09:14
Możemy porównać za miesiąc. Myślę, że będzie o niebo lepiej.

selimm
03-06-2005, 14:27
mdzalewsci gdybys mieszkał blizej to bym Cie zaprosil na prezentacje :lol:
działac to działa , ja jestem zadowolony że tepsa nie zarobiła (bezposrednio) i że chłopaki po dziwnych stronach nie biegają
ale uroki sie na tym konczą , zdjec to sobie na forum nie poogladasz
bo predkosc jest gorsza niz na zwykłym modemie

http://dsl.cz kliknij na speedmeter i zobacz jaką masz predkosc teraz a potem sobie wyobraz że spada to do 35-40 Kbps ....moze w wawie
jest inaczej, ale poki co to nadaje sie tylko szczytywania melejkow

ps. za te pieniądze to raczej szukaj czegos innego, chyba ze w koszta chcesz to dać

rispetto
03-06-2005, 14:30
Za tą cenę, to mogę Wam aproponować kupno dzierżawki 1 MBit i podział na 3 osoby. Wyjdzie po 100 złotych, a jakość i niezawodność bez porównania. A żeby było bezprzewodowo, to mozn ato podzielić przez WLANa :lol:

mdzalewscy
04-06-2005, 12:43
ja jestem zadowolony że tepsa nie zarobiła (bezposrednio)
też kocham TePSe

kasztanka
06-06-2005, 21:40
ja przez 1,5 roku uzywalam pakietGPRS w IdeaGSM w moim laptopie :)
jezdzilam po Polsce i bylam bardzo zadowolona!

jedynie we wroclawiu w mieszkaniu ktore wynajmowalam mialam problem z zasiegiem :( i dzieki temu wytargowalam ze przez ostatnie pol roku bede placic 1/2 ceny :) czyli 29zl brutto .....

obecnie korzytsam z sieci osiedlowej .... nie potrzbuje mobilnego netu
wychowuje syna :)

pozdrawiam

Jędrek z Kaszub
07-06-2005, 07:47
Witam Wszystkich !!
Jestem "szczęśliwym posiadaczem blueconnect od prawie miesiąca - w moim zasięgu jest tylko GPRS, działa to mówiąc szczerze bardzo wolno - szybkość ściągania maks 7kB/s przy łączu 1MB wynosi okolo 140kB/s , na terenach gdzie nie ma dostępu EDGE a już nie ma co mówić o UMTSie który działa tylko w Wawie - jeśli się uzywa bc tylko do przegladania stron, odbierania poczty, czytania forum to jest ok - dla mnie to bylo jedyne rozwiazanie gdyz na wsi kaszubskiej TPSA oferuje tylko zwykły modem - taryfa Data moze wynosic 1 zł jezeli do połączeń będziesz używał swojego aparatu telefonicznego a nie karty PCMCIA kupionej od ERY. Jest jeszcze jedna zalaeta - mobilność tego rozwiązania. Jeśli będę już w zasięgu EDGE to bedzie juz bardzo dobrze.

Pozdrawiam !!
Jędrek z Kaszub

_bogus_
07-06-2005, 10:10
Jędrek z Kaszub - czy mam rozumieć że można nie kupować tej PCMCI od Ery tylko korzystać znormalnego telefonu? Mnie interesuje na razie jedynie GPRS + WAN bo telefon z GPRS mam, 802.11g też - więc jak to by mi chodziło - nawet z ręcznym przełączaniem pomiędzy nimi - to by mi na razie wystarczyło.

Pozdrawiam

rispetto
07-06-2005, 10:16
Jędrek z Kaszub - czy mam rozumieć że można nie kupować tej PCMCI od Ery tylko korzystać znormalnego telefonu? Mnie interesuje na razie jedynie GPRS + WAN bo telefon z GPRS mam, 801.11g też - więc jak to by mi chodziło - nawet z ręcznym przełączaniem pomiędzy nimi - to by mi na razie wystarczyło.

Pozdrawiam
Jeśli masz jakiś telefon z EDGEm (np Nokia 6230), to bierzesz samą aktywację w taryfie DATA i surfujesz do woli. W takim wypadku nie podpisujesz także umowy na 24 miesiące.
Oczywiście EDGE nie jest koniecznością, ale jak znajdziesz się w jego zasięgu, to będzie chodziło trochę szybciej. Inaczej pozostaje Ci GPRS.

Jędrek z Kaszub
07-06-2005, 10:20
Tak mi powiedziano jak sie interesowałem bc - tak naprawde taryfa data to ukryty koszt karty GPRS/EDGE/UMTS i łącząc sie przez kabelek lub BT mozna bez problemu korzystac z bc wtedy koszt taryfy data wynosi 1 zł +Vat przez cały okres obowiązywania umowy.

Poydrawiam !!
Jędrek z Kaszub

_bogus_
07-06-2005, 11:06
Dzięki za zamieszczenie odsyłaczy do mapek zasięgu. (Jak ja korzystałem z wyszukiwarki na stronie eragsm to nawet nie mogłem znaleźć słowa EDGE.)

Jestem w lekkim szoku - okazuje się że na mojej wsi to nawet UMTS jest :o . Nie mówiąc o EDGE - ma go u mnie każdy operator. Przynajmniej na mapce.

Ponieważ ukochana TPSA olewa mnie totalnie, a innych operatorów kablowych w okolicy nie ma - muszę się sprawą poważnie zainteresować. Ktoś ma jakieś praktyczne doświadczenie z UMTS i EDGE? Operator dowolny.

Pozdrawiam

rispetto
07-06-2005, 11:17
Mogę Ci powiedzieć, że zasięg EDGE'a w Erze zwiększa się niemal każdego dnia, a co do UMTSa to zacznie się tak dziać od końca roku, ale kiedy to dotrze "pod strzechy" to trudno powiedzieć. W koncesji jest, że pokrycie UMTSem musi wynosić bodajże 20% powierzchni kraju, więc jak się odejmie centra największych miast, kurorty, lotniska itepe to niewiele zostanie.
Różnica w prękośći EDGEa i GPRSa jest wyraźna, ale nie oszukujmy się - stałe łącze to nie jest. I jeśli ten drugi można w zasadzie wykorzystywać do odbierania poczty, to EDGE umożliwia w miarę swobodne przeglądanie WWW.
Z UMTSem póki co nie mam doświadczeń.

Tommco
28-06-2005, 15:24
A czy ktoś się spotkał z www.gointernet.pl

Jaki jest całkowity koszt użytkowania i jakie są ograniczenia lokalizacyjne...wytłumaczcie mi jak to działa...

Pozdrawiam

T

Whisper
28-06-2005, 15:33
A czy ktoś się spotkał z www.gointernet.pl

Jaki jest całkowity koszt użytkowania i jakie są ograniczenia lokalizacyjne...wytłumaczcie mi jak to działa...

Pozdrawiam

T

Też się nad tym zastanawiałem. Dane dostajesz satelitą, wysyłasz GPRSem. Pakiet (odbiór 512 kb/s i nadawanie z prędkością GPRSową) chyba cos koło 200PLN. Jeden minus że między tobą a satelitą nie powinno byc drzew ani budynków. Hmmm... jak wysoko nad horyzontem (kątowo) jest taki satelita?

mpalys
29-06-2005, 12:48
A czy ktoś się spotkał z www.gointernet.pl

Jaki jest całkowity koszt użytkowania i jakie są ograniczenia lokalizacyjne...wytłumaczcie mi jak to działa...

Pozdrawiam

T
znajomy to ma i niestety nie jest zadowolony
w umowie nie gwarantują praktycznie nic.
Jak działa jak krew z nosa to również nie uzanją ci reklamacji

Tommco
29-06-2005, 17:14
Właśnie poczytałem w internecie, że bardzo się na to skarżą ludzie.
W takim razie czekam na coś pewniejszego :) oraz na dalsze opinie :)

Pozdrawiam

T

buleczka_77
14-07-2005, 14:26
My mamy "służbowego" BLUE Connect'a w domu i jak do tej pory nie było większych problemów z użytkowaniem. Generalnie działa na GPRSie, ale czasami ma też przebyłyski i zaczyna na UTMS. Wtedy szybkość jest, jak dla mnie, zadowalająca. Zdjęcia oglądam (bo właśnie próbuje rozlanować mój ogród i szukam natchnień) i też nie narzekam. Tanie to to nie jest, ale jak firma płaci.... :lol: :D
Staraliśmy się w TPsie, ale nas olali. Kalsycznie. Nawet nie raczyli odpowiedzieć na nasz wniosek, a chętnych było chyba ze 12 domów. Potem była prośba o przyspieszenie rozpatrywanie pierwszego wniosku, potem prośba o przyspieszenie rozpatrywania drugiego wniosku o przyspiesznie ...i tak już 2 lata. A KIJ I W RYJ!!!
Nie to nie. Mam nadzieje, że dziady zbankrutują. MONOPOLIŚCI! :evil: :x :evil:
Bułka

arek_s
19-07-2005, 11:56
u mnie (Sulejowek) dziala równiez na GPRS chociaz teoretycznie powinien chodzić na UMTS ale co tam do czytania forum w zupełności wystarcza - poprostu trzeb abyć trochę mniej nerwowym i chwile dłużej czekać :D

Ew-ka
20-07-2005, 19:10
ja korzystam z InernetPlus w sieci Plus GSM i mimo ze nie dociera do mnei zasieg EDGE to naprawde dziala to bardzo fajnie. strony otwieraja sie plynnie, choc nie blyskawicznie. place 49zl netto miesiecznie i niby po 500mb moga sie zmienic parametry szybkosci, ale jak do tej pory ani ja, ani dzieci, ani inni znajomi nie narzekaja zeby predkosc im spadla po przekroczeniu pakietu. mam modem SE w wersji GPRS/EDGE i bedac np na Slasku chodzi to baardzo fajnie. aczkolwiek dla zwyklego "smiertelnika" jak ja, predkosc standordowa GPRS jest moim zdaniem wystarczajaca. z powodzeniem czytam forum czy zmanieszczam zdjecia. no i moge sobie to robic przy biurku, w lozeczku czy na dzialce wsrod kwiatow :) polecam

mpalys
21-07-2005, 10:11
I proszę idea ma ofertę dla klientów indywidualnych
http://www.moc.idea.pl/

_bogus_
21-07-2005, 15:40
Rzeczywiście. Czyli na razie mamy podobne oferty Idea i Era. Podobne zarówno cenowo jak i co do innych parametrów. Ciekawe czy zacznie się jakaś konkurencja?

Ew-ka - mogłabyś podać jakieś linki to informacji o tej usłudze Plusa? Na ich stronie znalazłem tylko WLAN Iternet Plus GSM - a to coś zupełnie innego - bardzo tanie (6 gr - słownie: GROSZY za godzinę) i szybkie (11 Mb/s) ale z bardzo ograniczoną listą lokalizacji (w Warszawie wiem o 2 - sam z nich korzystam z dużym zadowoleniem).

Pozdrawiam

Teska
22-07-2005, 10:48
ja korzystam z InernetPlus w sieci Plus GSM i mimo ze nie dociera do mnei zasieg EDGE to naprawde dziala to bardzo fajnie. strony otwieraja sie plynnie, choc nie blyskawicznie. place 49zl netto miesiecznie i niby po 500mb moga sie zmienic parametry szybkosci, ale jak do tej pory ani ja, ani dzieci, ani inni znajomi nie narzekaja zeby predkosc im spadla po przekroczeniu pakietu. mam modem SE w wersji GPRS/EDGE i bedac np na Slasku chodzi to baardzo fajnie. aczkolwiek dla zwyklego "smiertelnika" jak ja, predkosc standordowa GPRS jest moim zdaniem wystarczajaca. z powodzeniem czytam forum czy zmanieszczam zdjecia. no i moge sobie to robic przy biurku, w lozeczku czy na dzialce wsrod kwiatow :) polecam

Ew-ka powiedz cos wiecej..wprawdzie gazetki dostaje jak przychodzi rachunek za komorke...ale sorki ich nie czytam :cry:

TadekL
26-07-2005, 19:42
A czy ktoś może mi powiedzieć jak sprawdzić, czy jest możliwość połączenia za pomocą EDGE. Sam GPRS to myślę, że trochę wolno by to śmigało. Może się mylę. A może jest opcja testowa??? - fajnie by było - pomarzyć można.
Niestety, albo i stety jesteśmy już chyba "uzależnieni" od netu :) .
Pozdrawiam
TadekL

selimm
26-07-2005, 20:37
Wczoraj odbierałem laptopa w Vobisie i poprosiłem zeby zamontowali to cudo z Plusa, wszedzie klepią ze to predkosc modemowa jest ...a guzik było w granicach 20kb czyli dwa razy mniej niz modemowo.W pracy mam to samo tylko z Ery i podobnie to chodzi.
W sumie lepszy rydz niż nic, ale jak ktos nie ma wyjscia to warto sie wstrzymac do konca roku , ma sie poprawić szybkosc.

ps. jak ktos jest zainteresowany to moze sobie podejsc do salonu Vobisu lub plusa i poprosić o prezentacje

TadekL
26-07-2005, 20:56
selimm dzięki za info. W Poznaniu to może nawet nawet byłaby ta prędkość, ale u mnie na wsi??? :lol: to chciałbym się dowiedzieć - i najlepiej, żeby to tam na miejscu przetestować.
Pozdrawiam
TadekL

selimm
26-07-2005, 21:11
Jesli masz zasieg plusa w miare dobry to ja nie sądze zeby Ci to spadło ponizej 20 kb - to juz jest minimum!!! W pracy chłopcy zamontowali sobie przegladarke Opera i wył. mozliwosc oglądania zdjęć i jakos im to chodzi .

ps. zadzwon sobie do punktu Plusa i popros zeby handlowiec Cie odwiedził w takiej i takiej sprawie ...i po kłopocie :wink:

TadekL
26-07-2005, 21:20
Jeszcze raz dzięki.
Sygnał Plusa jest słaby, Ery zależy od telefonu (np. na Nokii 6110 prawie full, a na Motoroli V300 słaby lub brak). Chyba najlepszy ma tam Idea.
Pozdrawiam
TadekL

_bogus_
27-07-2005, 10:17
Teska - Już znalazłem informację o tej usłudze Plus-a o któórej prawdopodobnie mówiła Ew-ka: http://www.plusgsm.pl/promocje/promocje_uslug/internet_plus/regulamin/.

Czyli wygląda że wszyscy już mają podobną usługę. Jedyne co mi się nie podoba to to żę wszyscy wymagają zakupu jednego z modemów za "promocyjną" cenę i podpisanie umowy na 2 lata - jak wcześniej zrezygnuję to muszę dopłacać. Mam telefon z EDGE, prędkość UMTS jest obecnie nie większa niż EDGE i wydaje mi się że taka sytuacja szybko się nie zmieni - więc kupowanie oddzielnego modemu jest dla mnie po prostu stratą forsy.

Ps. Proszę zwrócić uwagę na datę rozpoczęcia promocji (20 lipca br).

Pss. Drodzy operatorzy komórkowi - czekam na następny ruch = rezygnacja z zakupu dodatkowego modemu. W końcu dlaczego wszyscy macie mieć tą samą ofertę? ;-)

Ew-ka
27-07-2005, 19:53
witajcie...
Bogus, masz racje, ale nie do konca. otoz mozesz zakupic sama karte SIM dedykowana do transmiji danych. na chwile obecna mozesz skorzystac z promocji "Internet Plus Biznes 1000 Karta". oplata miesieczna to 99zl netto, w tym jest 1000MB - po wykorzystaniu pakietu nic nie doplacisz, aczkolwiek jest zapis ze: "10.POLKOMTEL S.A. zastrzega sobie możliwość zmiany parametrów technicznych transmisji danych po przekroczeniu w jednym okresie rozliczeniowym: 1 GB przesłanych i odebranych danych." sam korzystam z pakietu 500mb i czesto przekraczam, ale predkosc nie spada. co do EDGE, to hula swietnie!! testowalem na Slasku.
karencja to 12 miesiecy.
na chwile obecna nie ma mozliwosci zawarcia umowy na czas nieokreslony. wszelkie pytania prosze kierowac do Ew-ki - chetnie odpowiem.
pozdrawiam .. Dawid

selimm
05-12-2005, 11:52
Ku przestrodze : nie kupujcie Iplusa !! ..totalny bubel
prawdopodobnie ma poblokowane porty 21
problemy z FTP
zrywające połaczenia
program spowalnia procka ...lepsza instalacja producenta modemu

jak ktos ma procek AMD to juz wogle odpada

ps. jeszcze jedno:za dynamiczne I.P. sie płaci oddzielnie :evil:

Teska
05-12-2005, 16:20
Ku przestrodze : nie kupujcie Iplusa !! ..totalny bubel
prawdopodobnie ma poblokowane porty 21
problemy z FTP
zrywające połaczenia
program spowalnia procka ...lepsza instalacja producenta modemu

jak ktos ma procek AMD to juz wogle odpada

ps. jeszcze jedno:za dynamiczne I.P. sie płaci oddzielnie :evil:


masz to???

bo włšsnie sie zastanawiałam.... :cry:

selimm
05-12-2005, 18:39
Tak mam to - kupiłem sobie bubla za 49 netto miesiecznie
z ERY chodzi duzo lepiej (mam porownanie)
pingi ma spamerskie , wiec do pracy sie to nie nadaje
do przegladania ..hmm tez nie, bo co chwila zrywane jest połączenie
program firmowy plusa to nieporozumienie
predkosc ma byc zblizona do poł. modemowego - prawda jest inna , zaledwie połowe tego mozna osiągnac.
Te dane są podawane do GPRS ...EDGE niestety nie ma w moim rejonie

szkoda pieniedzy na badziewną obsługe ..dział obsługi technicznej jest daremny , mam 6 reklamacji złozonych pisemnie, mailem, telefonicznie i nic ....echo :evil:

Autoodpowiedź - 15-11-2005 15:00
Serdecznie przepraszamy, czas udzielenia odpowiedzi wydłuży się. Prosimy o cierpliwość.

Odpowiedź odeślemy w możliwie najkrótszym terminie. !!!! to jest odpowiedz dokladnie po tygodniu :evil:

Odpowiedź: (Hi-Tech) - 17-11-2005 14:44
Z jakiego programu Pan korzysta do połączenia? -taką lakoniczną odpowiedz dostałem za 2 dni od jakiegos kretyna ....chciałem napisac ze z neostrady ale...

Odpowiedź: (Hi-Tech) - 25-11-2005 19:38
Uprzejmię informuję iż czekam na odpowiedź z Działu Technicznego, proszę o cierpliwość.

Dzisiaj mamy 5.Grudnia i juz nawet melejka z prosbą o cierpliwosc nie posyłają

TadekL
05-12-2005, 21:07
selimm, to co - polecałbyś jednak w tym przypadku bluconect???, bo ja się właśnie poważnie zastanawiam. Rozważałem jeszcze obecnie Orange. Mówią, żę mają największy zasieg na EDGE, ale jeszcze nie zdecydowałem.
Choć wiem już że tam, gdzie będziemy mieszkać zasięg EDGE Ery jest. Tak więc wybór jeszcze przede mną.
Pozdrawiam
TadekL

selimm
06-12-2005, 08:38
Tadek - obiektywnie stwierdzam ze w moim rejonie lepiej sie sprawdza bluconect , FTP na nim działa , nie zrywa tak połączen , nie musze dopłacac za zmienne I.P - tylko ze cena jest inna.
Jesli nie masz EDGE w swoim rejonie i masz procek AMD to lepiej sobie odpusc bo nerwy tez mają swoją cene :wink:


!!!!!!!! procek AMD wyklucza prawidłowe działanie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TadekL
06-12-2005, 09:43
Tadek - obiektywnie stwierdzam ze w moim rejonie lepiej sie sprawdza bluconect , FTP na nim działa , nie zrywa tak połączen , nie musze dopłacac za zmienne I.P - tylko ze cena jest inna.
Jesli nie masz EDGE w swoim rejonie i masz procek AMD to lepiej sobie odpusc bo nerwy tez mają swoją cene :wink:


!!!!!!!! procek AMD wyklucza prawidłowe działanie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

selim dzięki za info. Mam EDGE, procek Pentium 4 ale tylko 1,8GHz na lapie, tak więc myślę, że powinno śmigać :lol: .

A tak na marginesie, to nie podoba mi się Twój podpis. Kończę budować dom, drzewa posadziłem, ale będę miał drugą córeczkę, choć bardzo chciałem mieć syna. Jednak ostatnio ktoś mnie pocieszył, że tylko prawdziwi mężczyźni mają dziewczynki (i otaczają się kobietami :lol: :lol: :lol: ). Tak więc tego się trzymam.
Pozdrawiam
TadekL

remx
07-01-2006, 20:44
Blueconnect to nic innego jak transmisja danych po UMTS. Era uruchomila te usługe tylko do transmisji danych ze wzgledu na niewielki zasieg i ilośc stacji bazowych. Teoretyczna mozliwosc transmisji w tym systemie to 2Gb a to co sie udaje praktycznie osiagnać to max 300Mb. Podobnie jak w technologii EDGE z tym ze tu tylko 200Mb. W tej chwili najlepsze pokrycie EDGE ma Idea a do polowy przyszlego roku maja mieć wszedzie tam gdzie dociera ich sieć.

Niestety nie jest tak jak napisałeś.

Majgeniusz
15-01-2006, 09:04
A ma ktoś GO!nternet? I jak to działa? :lol: :wink:

Xena z Xsary
15-01-2006, 09:17
Nie ma do Ery za grosz zaufania, więc nie wykupiłabym w życiu Blueconnect. Mam telefon w tej sieci (niestety jestem łosiem i podpisałam umowe na dwa lata) i na moje monity, że nie mam sieci we Wrocławiuodpowiedzieli mi , że to zapewne wynika z faktu, że mieszkam na terenie zalesionym, jednoczesnie gęsto zabudowanym i górzystym.

Górzystośc we Wroclawiu polega na tym, ze jak sobie wejde na 2 piętro to mam góre.
W życiu ERY!

Majgeniusz
16-01-2006, 22:32
A ma ktoś GO!nternet? I jak to działa? :lol: :wink:
Czy nikt nie słyszał o tym?

_bogus_
17-01-2006, 10:10
A ma ktoś GO!nternet? I jak to działa? :lol: :wink:
Czy nikt nie słyszał o tym?
Słyszeć słyszałem ale nie mam. Opinii najlepiej poszukać na specjalistycznym forum np. www.elektroda.pl

_bogus_
17-01-2006, 10:16
Od kilku dni jestem posiadaczem zestawu BlueConnect (takiego podłączanego przez USB). Mieszane uczucia gdyż jestem teoretycznie w zasięgu EDGE natomiast system:
1) wyświetla że połaczenie ma 34 800 kbitów/s ( i nie daje się tego w żaden ludzki sposób zmienić np. w ustawieniach modemu - tj. mówiąc dokładnie można sobie ustawić dowolną wartość a i tak wyświetli się 34 kbitów/s). Niby nic a denerwujące jest.
2) szybkość maksymalna pokazywana przez standardowe oprogramowanie BlueConnect nigdy nie przekroczyła 130 kbitów/s.

Z drugiej strony - jednak działa.

Potestuję jeszcze kilka dni - może będę miał jakieś ciekawsze wieści.

Pozdrawiam

Xena z Xsary
17-01-2006, 15:13
bogus ale nie zdziw sie jak Ci panienka z Ery będzie wmawiac, że to dlatego, że mieszkasz nad morzem jednocześnie na 5-ciotysięczniku a wokół same stalowe domy.....

Majgeniusz
17-01-2006, 18:56
A ma ktoś GO!nternet? I jak to działa? :lol: :wink:
Czy nikt nie słyszał o tym?
Słyszeć słyszałem ale nie mam. Opinii najlepiej poszukać na specjalistycznym forum np. www.elektoda.pl
Coś nie można otworzyć! :cry:

_bogus_
18-01-2006, 11:02
(...) Opinii najlepiej poszukać na specjalistycznym forum np. www.elektoda.pl
Coś nie można otworzyć! :cry:
Mea culpa - zjadłem literkę :oops: Pownno być www.elektroda.pl (www.elektroda.pl).

Pozdrawiam

remx
18-01-2006, 16:38
Od kilku dni jestem posiadaczem zestawu BlueConnect (takiego podłączanego przez USB). Mieszane uczucia gdyż jestem teoretycznie w zasięgu EDGE natomiast system:
1) wyświetla że połaczenie ma 34 800 kbitów/s ( i nie daje się tego w żaden ludzki sposób zmienić np. w ustawieniach modemu - tj. mówiąc dokładnie można sobie ustawić dowolną wartość a i tak wyświetli się 34 kbitów/s). Niby nic a denerwujące jest.
2) szybkość maksymalna pokazywana przez standardowe oprogramowanie BlueConnect nigdy nie przekroczyła 130 kbitów/s.

Z drugiej strony - jednak działa.

Potestuję jeszcze kilka dni - może będę miał jakieś ciekawsze wieści.

Pozdrawiam

Bo szybkość połączenia jest ograniczona od góry konfiguracją sieci Edge a nie ustawieniami modemu. Zeby mieć większe szybkości dla danych to musiałbyś zabrać pasmo usługom głosowym. A na to nikt nie pójdzie, bo usługi głosowe to główne (i zdecydowanie dominujące) źródło dochodów operatorów.
Twoja szybkość może być co najwyżej mniejsza od górnego ograniczenia. Zależy to od liczby innych osób korzystających z internetu a także od odległości od tzw stacji bazowej.

Majgeniusz
18-01-2006, 17:56
Powtórzę pytanie:
A ma ktoś GO!nternet? I jak to działa?
Jest pełno reklamy w interku, ale użytkowników brak, jak na razie :roll: :lol: :wink:

Majgeniusz
11-02-2006, 21:49
Powtórzę pytanie:
A ma ktoś GO!nternet? I jak to działa?
Jest pełno reklamy w interku, ale użytkowników brak, jak na razie :roll: :lol: :wink:
Podnoszę i jw.

Zuza35
26-02-2006, 08:27
A może ktoś wie jak puścić Internet do PC z Ipaqa? Wiem, ze można, ale jak poczytałam o tym, to po dzień dobry przestawałam rozumieć. Może ktoś umie mi to wytłumaczyć jak małpie?

ppp.j
26-02-2006, 11:18
Podobno w Warszawie i okolicy bardzo silnie rozwija się Sferia – łącze radiowe w obie strony. Bazują na przekaźnikach. W moim przypadku przekaźnik jest w Radzyminie. Mają tylko idiotyczne opłaty - czas lub Mb. Mając obecnie w domu sztywne łącze nawet nie jestem w stanie powiedzieć ile mi potrzeba.
Przy okazji, jeśli nie macie w stopce podanych miejsc budowy to podawajcie proszę gdzie planujecie wstawić końcówkę, bo miejsce miejscu w Polsce nie równe jeśli chodzi o internet.

_bogus_
20-03-2006, 12:09
Postanowiłem podłączyć swoją sieć domową (kabelki + WiFi) do internetu. Po kilku dniach walki - działa podłączenie poprzez blueconnect z modemem siemens ES75.

Dwa wieczory zmarnowałem próbując uruchomić podział łącza na Windows 2000. Jak w końcu z tego zrezygnowałem w 3 wieczory od zera udało się zainstalować Linux'a i na nim uruchomić wszystko. Na razie patrze jak się sprawuje. Ale ogólnie dzała - i da sie choć oczywiście wolno - pracować jednocześnie z dwu laptopów i 1 stacjonarnego.

Po dobie obeserwacji: połączenie się nie zrywa (to plus) ale transfer nie jest nawet zbliżony o maksymalnego obiecywanego przez EDGE (maksymalnie miałem 14,7 kB/s = 118,16 kb/s).

Pytanka dla innych posiadaczy BlueConnecta:
1) Czy komuś udało się osiągnąć więcej na EDGE pod BlueConnect (jeśli tak to gdzie, kiedy, przy jakim abonamęcie i na jakim sprzęcie)?
2) Ponieważ w internecie spotkałem się ze stwierdzeniem że wyjście na zewnątrz sieci Ery w usłudze BlueConnect zależy od abonamentu, może ktoś z abonamentem za ponad 100 zł/miesiąc poda wynik następuhącej komendy (Win2000, XP itp)

pathping 213.180.130.200
(oczywiście wcześniej w menu Start/Uruchom... wpisujemy cmd)
(213.180.130.200 to numer ip www.onet.pl)

Punkt 2 jest o tyle ważny dla mnie że oczywiście panowie z salonu sprzedaży nie widzą (poza ceną) żadnych różnic pomiędzy abonamentami. Ja oczywiście wziąłem abonament o najniższym NPV co w tym przypadku oznacza - najniższy abonament+najwyższa opłata za modem. Jak łączę się z siecią to nie mam możliwości zalogowania się z zewnątrz na swój komputer. Ma to plus - dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem (jakbym i tak nie miał firewall'a) - ale też duży minus - bo żadnej stronki nie mogę postawić (abstrachując juz od tego jak taka stronka na takim wolnym połączeniu by działała).

Będę wdzięczny jeśli ktoś znajdzie chwilę i spróbuje odpowiedzieć na moje pytanka.

Ja ze swej strony pewnie w kwietniu spróbuję podłączyć do komputera jeszcze iPlus'a - i zestawić łączność sieci domowej z Internetem dwoma niezależnymi połaczeniami (BC oraz iPlus).

Pozdrawiam

msobanie
09-09-2006, 21:08
Witaj Bogus,
Stary watek, teraz go wygrzebalem jak szukam czegos o Blueconnect'cie.
Kupilem jakis miesiac temu BC z modemem Siemens ES75.
Abonament miesieczny 48 zl brutto, system Win2000.
Miejsce: Szczesne pod Grodziskiem, na granicy z Radoniami.
Mam w zasiegu wszystko (GPRS, EDGE, UMTS), nie wzialem UMTS'a bo za drogi.
Na EDGU wyciagnalem max. UWAGA! 283 kbitow/sec!
Ale to byl max, niestety czesto sie zrywa. W poniedzialek kupuje antene kierunkowa - wystawie na Grodzisk, mam nadzieje ze bedzie duzo lepiej.
Teraz Twoja komenda - jej wyniki:
C:\>pathping 213.180.130.200

Śledzenie trasy do f1virt.onet.pl [213.180.130.200]
z maksymalną liczbą 30 przeskoków:
0 mirek [10.116.25.79]
1 10.158.194.17
2 10.158.194.30
3 10.158.194.69
4 10.158.194.114
5 ...
Wyliczanie statystyk dla 125 sekund...
Źródło Ten węzeł/Łącze
Przeskok RTT Zgubione/wysłane = Pct Zgubione/wysłane = adres Pct
0 mirek [10.116.25.79]
19/ 100 = 19% |
1 515ms 19/ 100 = 19% 0/ 100 = 0% 10.158.194.17
0/ 100 = 0% |
2 482ms 20/ 100 = 20% 1/ 100 = 1% 10.158.194.30
0/ 100 = 0% |
3 511ms 19/ 100 = 19% 0/ 100 = 0% 10.158.194.69
1/ 100 = 1% |
4 474ms 20/ 100 = 20% 0/ 100 = 0% 10.158.194.114
80/ 100 = 80% |
5 --- 100/ 100 =100% 0/ 100 = 0% mirek [0.0.0.0]

Śledzenie zakończone.
Daj znac o co chodzi w tych danych ...
Pozdrawiam
Mirek

wolominiak
05-10-2006, 18:21
A ja mam blueconnect od listopada 2005 więc prawie rok i jestem zadowolony! Łączę się modemem siemens do stacjonarnego kompa, prędkość średnio ok.180-200 kb/s a limit 2 GB (więc ściągam wszystko oprócz filmów i nie przekraczam), i nie mieszkam w Wawie tylko 20km od niej w Wołominie (fakt że w centrum koło urzędu miasta więc jest spoko zasięg EDGE). Jeśli ktoś nie ma zamiaru ściągać filmów z netu to polecam BLUECONNECT! Wogóle mi nie rozłącza połaczenia, prędkość nie spada a nawet wieczorem ok.godz.21 prędkość podchodzi do 250kb/s Nie wiem jak jest z innym netem ale Bluconnect jest naprawde dobry! A ma być jeszcze lepiej- bo rozbudowywują zasięg! Pozdrawiam