PDA

Zobacz pełną wersję : zasypanie szamba



orzechowski
14-03-2021, 09:40
czolem wszystkim,
kupilem dom z nieuzywanym szambem i chcialem je zasypac/zalac tylko nie wiem jak sie do tego zabrac. jedni mowia, ze wystarczy zalac woda, inni ze zasypiac jakims piachem czy czyms.
jakies rady?

CityMatic
14-03-2021, 11:20
Trochę szkoda - można odprowadzić tam deszczówkę nie koniecznie wykorzystywać ale zawsze to zbiornik.
Jeśli jednak koniecznie się chcesz tego pozbyć to zasyp ziemią wcześniej otwierając górę i rozbijając ściany - myślę, że koparką zrobi to operator w godzinę.

orzechowski
07-07-2021, 22:23
wracam do tematu. juz jest pewne, ze nie bedzie zbiornika na deszczowke itd, tylko zasypanie (zakladam, ze latwiejsze niz calkowite usuniecie).
czy ktos moze polecic jakas sprawdzona ekipe, ktora sie tym zajmuje? bo sam nie wiem kogo szukac? ekip, ktore montuja szamba? ekip od robot ziemnych?
help!!

dawiddur
08-07-2021, 07:02
ekip? Potrzebujesz operatora koparki z koparką - rzecz jasna. Powinien odkopać z wierzchu ten zbiornik, ściągnąć płytę i zasypywać ten zbiornik piachem, ziemią czy czymś do czego bedziesz miał dostęp. Oczywiście materiał na zasyp musisz sobie zorganizować - na pewno jak wybierzesz koparkowego to ci wskaże właściwe miejsce skąd wziąć towar na zasyp.

Bertha
08-07-2021, 10:25
Nie zasypuj na szybko. Przy większym remoncie wsypiesz gruz.