PDA

Zobacz pełną wersję : Złączki, trójniki mosiężne - jak to skręcać? Pakuły do usunięcia?



Muskat
15-03-2021, 10:52
Od zawsze stosuję pakuły do połączeń gwintowanych i nigdy nie było z tym problemu. Zaś wielokrotnie słyszałem o problemach z taśmami teflonowymi. Nigdy sam ich nie używałem. Jak teraz łączyć złączki mosiężne? Mam wszystkie połączenia skręcone z niewielką ilością pakuł z pastą. Hydraulicy też łączą na pakułach. Jak podejść do tematu. Tam gdzie mosiądz wszystko rozkręcać i stosować te "cudowne" taśmy teflonowe? Faktycznie mosiądz jest aż tak słabym materiałem?

CityMatic
15-03-2021, 11:54
Od zawsze stosuję pakuły do połączeń gwintowanych i nigdy nie było z tym problemu.
Nie wiem dlaczego miałoby się to zmienić - też stosuje do połączeń rurowych pakuły - (teraz są ładne czesane jak włosy) i to właśnie z nimi nie ma najmniejszego problemu. Dobra pasta i pakuły to wieloletnie połączenie bez żadnego zagrożenia przeciekiem.

Muskat
15-03-2021, 12:25
Producenci złączek mosiężnych zabraniają stosowania pakuł, a polecają taśmy czy nici teflonowe. Podobno dochodzi do pękania na gwintach tych złączek ze względu na pęcznienie pakuł. Kiedyś instalacja stalowa wytrzymywała bez problemu 50 lat... To jakich złączek teraz używać skoro mosiężne takie słabe.. Taśmy teflonowe mnie niestety nie przekonują...