PDA

Zobacz pełną wersję : Punkt rosy a nieogrzewane mieszkanie na piętrze - jak rozmawiać z deweloperem?



Magda88bn
16-03-2021, 15:45
Witam,

Proszę o pomoc.
Odebrałam od dewelopera mieszkanie. Niestety tynki były całkowicie mokre i suszenie trwało prawie 3 miesiące. Ciagle w kilku miejscach na suficie skraplała się woda, jednak gdy temperatury na zewnątrz wzrosły udało się dosuszyć mieszkanie i przejść do prac wykończeniowych. Ekipa wykonała podwieszane sufity z warstwą wełny mineralnej w celu wygłuszenia. Temperatura zewnętrzna spadła i po weekendzie cześć płyty GK z sufitu odpadła z powodu wilgoci. Okazało się ze na stropie znowu pojawiły się krople wody. Ustaliłam z wykonawcą że przyczyna może być fakt, że deweloper nie sprzedał mieszkania u nade mną w związku z czym nie jest ono ogrzewane i na moim suficie występuje punkt rosy. Mieszkanie na pietrze nie ma wykonanych tynków ani instalacji. Jak mogę walczyć o swoje prawa z deweloperem? Czy mogę zmusić dewelopera do ogrzewania mieszkania nade mną? Czy deweloper mógł oddać budynek, gdy mieszkanie na piętrze nie ma żadnych instalacji i nie jest ogrzewane? Czy należy ściągnąć cały sufit i położyć na nowo, aby po czasie nie wyszedł grzyb? Czy koszty powinien pokryć deweloper? Jakich norm lub dokumentów mogę użyć w rozmowie z deweloperem?