PDA

Zobacz pełną wersję : Keraflex extra S1 czas schnięcia



allucard88
18-03-2021, 16:49
Czy ktoś stosował już taki klej? Chodzi o to że położyłem na nim płytki 60x60 i czy po 3 dniach będę mógł już postawić na nich np szafki pięć itp?. Pozdrawiam.

Kaizen
18-03-2021, 16:53
W karcie technicznej stoi:
Obciążenie ruchem pieszym: po 24 godz.
Pełne obciążenie: po 14 dniach.

allucard88
18-03-2021, 17:08
Tak wiem czytałem, tylko że często producent podaje nad wyrost...

pandzik
18-03-2021, 17:22
Tak wiem czytałem, tylko że często producent podaje nad wyrost...

W takim razie testuj. Może producent sie pomylił.. :P

allucard88
18-03-2021, 17:45
W takim razie testuj. Może producent sie pomylił.. :P

No to inaczej co to znaczy pełne obciążenie, ile ono wynosi 25kg na metr kwadratowy 100 kg, 200 kg?. Tego producent nie podaje.

allucard88
18-03-2021, 17:46
A z tego co widzę to we nawet w P9 Mapei piszę to samo o obciążeniu co w innych jego produktach.

vadiol
18-03-2021, 18:31
Czy ktoś stosował już taki klej? Chodzi o to że położyłem na nim płytki 60x60 i czy po 3 dniach będę mógł już postawić na nich np szafki pięć itp?. Pozdrawiam.


Szafki czyli kilkanaście kg sztuka , jak myślę . Zrób prosty test . Weź cienki śrubokręt i spróbuj go wbić w klej . Jak ci się nie uda , to możesz stawiać szafki . Czas schnięcia / wiązania , wszystkich produktów zrobionych w oparciu o cement , zależy od warunków lokalnych . Temperatura w pomieszczeniu , wilgotność , rodzaj ogrzewania , grubość warstwy , itp . Producenci w karcie technicznej nie podają twardych danych , bo nie wiedzą tego , co pisałem . Dlatego ich zalecenia są sugestią . Chronią się w ten sposób przed odpowiedzialnością za ewentualne szkody . Używam keraflexa często i jest to bardzo dobry klej .

allucard88
18-03-2021, 19:08
Szafki czyli kilkanaście kg sztuka , jak myślę . Zrób prosty test . Weź cienki śrubokręt i spróbuj go wbić w klej . Jak ci się nie uda , to możesz stawiać szafki . Czas schnięcia / wiązania , wszystkich produktów zrobionych w oparciu o cement , zależy od warunków lokalnych . Temperatura w pomieszczeniu , wilgotność , rodzaj ogrzewania , grubość warstwy , itp . Producenci w karcie technicznej nie podają twardych danych , bo nie wiedzą tego , co pisałem . Dlatego ich zalecenia są sugestią . Chronią się w ten sposób przed odpowiedzialnością za ewentualne szkody . Używam keraflexa często i jest to bardzo dobry klej .

I o taką odpowiedź mi chodziło. Na tych płytkach na razie stanie tylko piekarnik bo szafki się robią.

allucard88
20-03-2021, 18:57
Po 3 dniach kuchnia stoi. Nic się z płytkami nie dzieje. Podłoże to żelbet gruntowany. Tak jak pisałem wszystkie kleje Mapei mają ten sam czas schnięcia wypisany. Pozdrawiam.