PDA

Zobacz pełną wersję : Białe drzwi wejsciowe - czy to dobry pomysł?



ciku
02-06-2005, 03:06
No wlaśnie, boje sie , że potem bedę narzekać , ze ciągle wygladają na brudne i zniszczone.....okna mamy zakupione białe, elewacje będą coś pomiedzy łososiem i lekkim różem , a dachówka czerwona, ale z tych wpadajacych w ceglany odcień.....myślalam ewentualnie żeby drzwi dobrać pod dachowke , ale skoro zdecydowalismy sie na biała brame garażowa to mam watpliwosci czy to bedzie dobrze wygladać...co sadzicie?

Czy ktoś ma białe drzwi zewnetrzne i może to szczerze polecić?

czupurek
02-06-2005, 08:40
mam białe bo tak kolorystycznie wypadło
brudzą się owszem, tym bardziej że wciąż mam coś do zrobienia
ale czy na ciemnych nie widać brudu? widać tylko w innym odcieniu

jareko
02-06-2005, 10:27
mam białe bo tak kolorystycznie wypadło
brudzą się owszem, tym bardziej że wciąż mam coś do zrobienia
ale czy na ciemnych nie widać brudu? widać tylko w innym odcieniu
nic dodac nic ujac :)
Brudzi sie wszystko i zawsze jest wdoczne - po samochodach jakie mialem zauwazylem ze na bialym wbrew pozorom brud jest mniej widoczny - co innego slady brudnych paluchow )

_bogus_
02-06-2005, 10:35
Też mam białe. Nie narzekam. Żona też nie.

Pozdrawiam

JoShi
02-06-2005, 10:38
Tez mam biale drzwi (przynajmniej od zewnatrz) bo tak pasowala do okien. Jakos nie podobaja mi sie mozajki w stylu biale okna i brazowe drzwi. Taki groch z kapusta. A ze sie brudza ? Trudno...

ciku
02-06-2005, 15:04
mam białe bo tak kolorystycznie wypadło
brudzą się owszem, tym bardziej że wciąż mam coś do zrobienia
ale czy na ciemnych nie widać brudu? widać tylko w innym odcieniu

Wszystko fajnie, ale z biegiem czasu pojawia sie zabrudzenia takie, ktore nie bardzo jest jak usunac. Na dzrzwiach ciemnych sa one malo widoczne , a na bialych rzucaja sie w oczy. Zostaje chyba tylko malowanie ich co kilka lat.....

andzia28
02-06-2005, 17:45
Wszystko niestety się niszczy, brudzi i zużywa... A my coby pięknie mieszkać będziemy odnawiać :wink:

pattaya
02-06-2005, 18:00
Białe,drewniane drzwi(żeby można je było odmalować),białe,drewniane okna,może białe rynny?
Całkiem fajnie by to mogło wyglądać.

jamles
02-06-2005, 18:55
Białe,drewniane drzwi(żeby można je było odmalować),białe,drewniane okna,może białe rynny?
Całkiem fajnie by to mogło wyglądać.
ja tak mam, białe krokwie (oczywiście te co widać), biała podbitka albo
może nadbitka to z drzewa a poza tym białe drzwi wejściowe, białe okna,
białe rynny i to akurat z PCW, teraz kończą się tynki zewn. cem-wap
i trzeba będzie dobrać jakiś kolor farby, ale to już żona wybierze :lol: :wink:

ciku
02-06-2005, 19:08
Białe,drewniane drzwi(żeby można je było odmalować),białe,drewniane okna,może białe rynny?
Całkiem fajnie by to mogło wyglądać.
ja tak mam, białe krokwie (oczywiście te co widać), biała podbitka albo
może nadbitka to z drzewa a poza tym białe drzwi wejściowe, białe okna,
białe rynny i to akurat z PCW, teraz kończą się tynki zewn. cem-wap
i trzeba będzie dobrać jakiś kolor farby, ale to już żona wybierze :lol: :wink:

I zadowolony jestes z tych drzwi? Nie pytam o efekt wizualny, bo wiem , ze wyglada swietnie, tylko wlasnie o ten latwo dostrzegalny brud od kopnieć butem itp......

czupurek
03-06-2005, 07:19
mam taką samą kolorystykę co Jamles (notabene jak wybierzecie kolor tynku to, się pochwalcie) i wg mnie wygląda ok.
Kopnięcia butem? dobre spostrzeżenie. tak jest ślad np. u mnie brązowy (bo mam gliniaście),
jak kopnę ciemno-brązowe drzwi sąsiada to... też ma ślad w tym samym kolorze

szczurp
03-06-2005, 10:19
moi rodzice maja białe drzwi wejściowe,........ owszem brudza sie(tak jak wcześniejsze mahoniowe) ale dom wyglada fantastycznie :P

pjr
03-06-2005, 11:49
mam taką samą kolorystykę co Jamles (notabene jak wybierzecie kolor tynku to, się pochwalcie) i wg mnie wygląda ok.
Kopnięcia butem? dobre spostrzeżenie. tak jest ślad np. u mnie brązowy (bo mam gliniaście),
jak kopnę ciemno-brązowe drzwi sąsiada to... też ma ślad w tym samym kolorze
Co do czyszczenia to można wytrzymać. I jeszcze mi na około trawą zarośnie to będę zmywał tylko pyłki z roślin. A kolor tynku mam taki.

luki99
03-06-2005, 11:57
ja się również decyduję na białe i popieram. mam białą bramę garażową, białe okna i rolety zewnętrzne, białe rynny i rury spustowe i do tego dokładam w najbliższym czasie białe drzwi wejściowe. myślę że do planowanej łososiowej elewacji będą o wiele lepiej pasowały niż brąz czy jakaś inna pstrokacizna, czyścić trzeba i tak wszystko bez względu na kolor więc popieram wybór

Mały
03-06-2005, 19:09
Też mam białe ,stalowe na które skacze ciągle pies :evil: na co nie ma rady ,ale są one nie gładkie (te sie lubią zarysować) tylko takie "drewnopodobne" z fakturką.
Pies skacze mi od jakichś 3 lat i wszystko ok tylko niestety muszę je często czyścić (albo żona - dodam bo jeszcze przeczyta i da mi w łeb :D ).

D`arek
03-06-2005, 21:12
Też miałam takie rozterki , jeszcze nie użytkuję ale wiem, że nasze białe drzwi trzeba bedzie od czasu do czasu pomalować. Ale jeżeli białe okna i brama garażowa to nie ma wyjścia bo nie będzie grało. U nas do wszystkich białości dochodzi jeszcze biały tynk.

budynek06
03-06-2005, 22:01
D`arek czy nie będzie za BIAŁO ??? :-? :wink:

pattaya
03-06-2005, 22:06
I biały króliczek na trawniku :D

Mały
03-06-2005, 22:13
I biały króliczek na trawniku :D
a po paru głębszych to nawet białe myszki... :lol:

budynek06
03-06-2005, 22:39
ciku - nawet bardzo dobry pomysł. Wyobraź to sobie okna, brama garażowa białe a tu kwiatuszek ceglate wejściówki z dachu kolor zabrały. :wink: :D (bez obrazy) :wink:
Muszą być białe!!! :D :wink: :D

D`arek
04-06-2005, 09:24
D`arek czy nie będzie za BIAŁO ???


Za biało na pewno nie będzie. Dach antracytowy, kolumny z klinkieru też w tym kolorze, trzecim kolorem będą nawierzchnie- kolor jeszcze nie wybrany.

_ZBYCH_
04-06-2005, 16:55
Też konsekwentnie wybrałem drzwi białe, bo okna i brama garażowa też są białe.

Wyglądają tak:

http://www.zbychdom.republika.pl/rozne/Drzwi.JPG

To zdjęcie tuż po montażu, jeszcze bez klamek i szyldów.

Jeszcze tam nie mieszkamy, ale żona już raz je czyściła Cifem, bo się pokryły dziwnym nalotem (aż chciałem je reklamować, ale na szczęście cifem zeszło).

Psa mieć nie będziemy (wolę koty :D ), ale nawet jeśli dzieci mnie uproszą i pies będzie, to jak zacznie drapać drzwi, od razu kupuję elektrycznego tresera (to takie urządzenie odzwyczajające zwierzę od robienia tego, czego nie powinno robić...)

Sąsiad bliźniak zamontował drzwi drewnopodobne Dierre...
Ciśnie mi się cytat z filmu Alternatywy 4 - "...i jak to wygląda? Jak gówno w lesie..." :lol: :lol: :lol:
(kolor elewacji mamy zielonkawy - niestety :evil: )

Wszystko rzecz gustu... :wink:

ciku
04-06-2005, 17:01
Też konsekwentnie wybrałem drzwi białe, bo okna i brama garażowa też są białe.

Wyglądają tak:

http://www.zbychdom.republika.pl/rozne/Drzwi.JPG

To zdjęcie tuż po montażu, jeszcze bez klamek i szyldów.

Jeszcze tam nie mieszkamy, ale żona już raz je czyściła Cifem, bo się pokryły dziwnym nalotem (aż chciałem je reklamować, ale na szczęście cifem zeszło).

Psa mieć nie będziemy (wolę koty :D ), ale nawet jeśli dzieci mnie uproszą i pies będzie, to jak zacznie drapać drzwi, od razu kupuję elektrycznego tresera (to takie urządzenie odzwyczajające zwierzę od robienia tego, czego nie powinno robić...)

Sąsiad bliźniak zamontował drzwi drewnopodobne Dierre...
Ciśnie mi się cytat z filmu Alternatywy 4 - "...i jak to wygląda? Jak gówno w lesie..." :lol: :lol: :lol:
(kolor elewacji mamy zielonkawy - niestety :evil: )

Wszystko rzecz gustu... :wink:

\No my piesia planujemy ale moze bedzie na tylach domu, tam jest duzo miejsca. Tego akurat mozna psa nauczyc ze nie wolno mu skakac po drzwiach. Widze , ze wyjscia nie mam bo kazdy inny kolor to bedzie wygladal beznadziejnie, pozostanie mi czestsze latanie ze szmata...

_ZBYCH_
04-06-2005, 17:11
... Tego akurat mozna psa nauczyc ze nie wolno mu skakac po drzwiach.
Wątpię :roll:
Mam kilku znajomych mających duże psy i drzwi u nich są w tragicznym stanie. U jednych w drzwiach są bruzdy od pazurów na 5 mm! :o

ciku
04-06-2005, 17:15
... Tego akurat mozna psa nauczyc ze nie wolno mu skakac po drzwiach.
Wątpię :roll:
Mam kilku znajomych mających duże psy i drzwi u nich są w tragicznym stanie. U jednych w drzwiach są bruzdy od pazurów na 5 mm! :o


Napisalam tak bo swojego poprzednieigo rottweilera nauczylam. Psa mozna nauczyc wiele.

aha26
04-06-2005, 17:16
ZBYCH :o Mialbys sumienie potraktowac swojego pieska takim elektrycznum treserem :o

_ZBYCH_
04-06-2005, 17:28
ZBYCH :o Mialbys sumienie potraktowac swojego pieska takim elektrycznum treserem :o
Czekałem na taki post :lol: :lol: :lol:

Otóż bez skrupułów szkolił bym niesfornego psa takim urządzeniem. Widziałem je w praktyce. Świetna sprawa :D.

Dla zainteresowanych: Innotek - elektryczne obroże (http://www.innotek.v24.pl/products_new.php)

aha26
04-06-2005, 17:32
Boze,ja bym nie mogla,bez przesady psa mozna nauczyc wielu rzeczy bez uzywania takich sprzetow.
Lepiej jednak nie kupuj psa,bo szkoda zeby psina musiala znosic takie rzeczy.

bladyy78
04-06-2005, 21:22
Mój piesek kiedys drzwi zebami potraktowal naszczescie drzwi byly i tak do wymiany. Teraz naszczescie juz jest grzeczny no i drzwi sa cale.

Maciek-L
04-06-2005, 21:24
Też mam białe okna i drzwi garażowe, to i wejściowe będą białe a pies będzie musiał się nauczyć na co może sobie pozwolić.

Maciek-L
04-06-2005, 21:25
Też mam białe okna i drzwi garażowe, to i wejściowe będą białe a pies będzie musiał się nauczyć na co może sobie pozwolić.

_ZBYCH_
04-06-2005, 22:22
Boze,ja bym nie mogla,bez przesady psa mozna nauczyc wielu rzeczy bez uzywania takich sprzetow.
Lepiej jednak nie kupuj psa,bo szkoda zeby psina musiala znosic takie rzeczy.
No nie, nie stresuj się. Taka obroża nie działa jak paralizator :lol:
To tylko delikatny impuls + sygnał dźwiękowy przypominający zwierzęciu, czego nie należy robić :D