PDA

Zobacz pełną wersję : Przyłącze tauron



Patrian1989
19-03-2021, 17:19
Witam,mam problem z przyłączem,w zeszłym roku kupiłem działkę na której stała już skrzynka elektryczna z gotowym przyłączem w środku, która została zrobiona w 1999roku przez poprzedniego właściciela,teraz zaczynam budowę i nie chcę korzystać z prądu budowlanego, będę brał prąd od sąsiada, budowę zakończę gdzieś w listopadzie,jak pociągnąć tą sprawę z tauronem żeby gdzieś w listopadzie mieć już od nich licznik?A teraz nie ponosić żadnych kosztów.Po rozmowie z nimi kazali mi przesłać wypełnioną umowę wybrałem G11,teraz każą mi przesłać Zgłoszenia gotowości do instalacji elektrycznej (ZI) żeby otrzymać Karty Danych Technicznych (KDT).Czy dobrze zrobię im to wysyłając? Czy powinno się (ZI) dopiero przesłać po wybudowaniu domu i zrobieniu instalacji w domu (wlz)? Proszę o pomoc jak to najlepiej rozwiązać.

e_nygma
19-03-2021, 17:48
Jeśli wyślesz druk ZI to potwierdzisz nieprawdę bo nie masz instalacji w domu. Ale możesz poprosić elektryka aby postawił Ci gdzieś RBtkę i wtedy wysyłasz te druki i korzystasz już ze swojego prądu w taryfie G11.
Sąsiad ma tylko szopki i podłączył prąd G11 , elektryk zrobił mu na słupku niedaleko złącza tauronu szafkę z zabezpieczeniami nadprądowymi i gotowe a później sąsiad pociągnął sobie kabel do szopki od tej szafki

Patrian1989
19-03-2021, 18:55
Ciężko się z nimi dogadać,a po co ta karta danych technicznych?po licznych rozmowach z nimi zrozumiałem że jest ona potrzebna do zawarcia późniejszej umowy,dotyczy ona chyba tej skrzynki która stoi już tam od 22 lat? tłumaczyłem im o co chodzi że nie ma budynku na działce ze chcę dopiero korzystać z prądu docelowego jak wybuduję dom w listopadzie to kazali mi przesłać wypełniona umowę i ZI żeby dostać kartę danych technicznych,nie wiem jak rozwiązać tą sprawę

boconek03
20-03-2021, 19:21
nie podpiszesz umowy ostatecznej bez kdt. Ale kdt oni będą mieć w systemie. Ty musisz złożyć ZI a potem umowa.