PDA

Zobacz pełną wersję : Ulga termomodernizacyjna - wykaz materiałów



qwertyz666
21-03-2021, 10:38
Witam

Przeczytałem wątki o uldze termomodernizacyjnej na forum, oraz rozporządzenie ministerstwa i nadal jestem zielony :/

Zrobiłem elewacje czyli typowo styropian klej siatka tynk. Chciałbym skorzystać w tym roku z tej ulgi termomodernizacyjnej ale w rozporządzeniu nie ma szczegółowo wymienionych materiałów , które mogę sobie odliczyc. . " materiały budowlane wykorzystywane do docieplenia przegród budowlanych, płyt balkonowych oraz fundamentów wchodzące w skład systemów dociepleń lub wykorzystywane do zabezpieczenia przed zawilgoceniem"
Brzmi to bardzo ogólnikowo :(
Na fakturze mam wiadomo styropian, kołki do montażu klej , tynk ale mam też pianke , silikony taśme malarską (odcinanie okien itd) itp "dodatki" wykorzystywane przy docieplaniu i tynkowaniu
Czy moge sobie odliczyc to wszystko? A może istnieje gdzies szczegółpowa lista ,materiałów podlegających odliczniu ?

Pozdrawiam i dzięki za każda odpowiedź
Marek

qwertyz666
21-03-2021, 13:41
Ok dzięki
Czli nawet takie rzeczy jak tektura falista (zabezpieczali tym balkony) czy worki na smieci to wszystko zawiera sie w tej uldze?

qwertyz666
21-03-2021, 14:19
No wlaśnie. Wszystko mam na jednej fakturze i jak to teraz rozdzielić co sie łapie pod tą ulge a co nie:confused:

Krzychu_76
13-08-2021, 12:28
Mam podobny dylemat.
Nigdzie nie mogę znaleźć informacji po za ogólnym wykazem materiałów i usług podlegających uldze.
W moim przypadku chciałbym odliczyć po za styropianem koszt jastrychu ocieplanej podłogi oraz koszt wykonania nowej instalacji elektrycznej zasilającej bezpośrednio powietrzną pompę ciepła, która będzie montowana w ramach wymiany nieefektywnego źródła ciepła.
W tej chwili w kotłowni mam instalację jednofazową a będzie potrzebna trzyfazowa.
Może już ktoś przerabiał podobny temat?