PDA

Zobacz pełną wersję : projekt D22 ZACISZNY



Metal
09-01-2002, 11:01
Wybudowałeś, budujesz, będziesz budował ???
Tak - odezwij się
Nie - żałuj

Zbyniu
10-01-2003, 18:03
Witam,

wybudowalem d22 do stanu surowego otwartego.
Czy ty juz mieszkasz w swoim domku, jak ci wychodzi ogrzewanie z poddaszem??
Nie wiem czy brac sie za nie teraz czy moze pozniej, planuje 6 okien dachowych fakto 78x118.

Pozdr
Zbyniu

Metal
15-01-2003, 12:29
Witam, witam.
Już nawet zapomniałem, że założyłem taki wątek.

To jesteś prawie w tym miejscu, co ja rok temu - ja miałem jeszcze przykryty dach. Nie wiem co planujesz na poddaszu. Ja wejście na poddasze zrobiłem w miejscu większej łazienki (pod lukarną), bo bardziej centralnie i planuję (drugi etap) zrobić tam tylko dwa duże pokoje. Wstawiłem dwa zestawy okien dachowych fakro po dwa okna 140x78 i dwa nieotwieralne okna DUO (chyba tak się nazywały)78x78. Efekt jest taki, że prawie pół sufitu w kazdym z tych pokoi stanowią okna - wyszło naprawdę super, moim zdaniem dużo lepiej niż dwa, czy trzy pojedyncze okna. Tanie oczywiście nie było, ale nie żałuję.

Niestety jeszcze nie mieszkam. Ze względu na kasę sporo (obudowa lukarny, instalacje co i wu i in.) robiłem sam, co musiało potrwać. Wykańczam teraz małą łazienkę, niedawno uruchomiłem co, które narazie chodzi tylko na parterzę,na 10-12 st C, więc niewiele mogę powiedzieć.

Co do małej łazienki, tej przy wejściu - teraz zrobiłbym ją szerszą (trzebaby przesunąć nieco drzwi wejściowe), bo po zabudowaniu muszli WC robi się ciasno.

Jak masz jakiś pytania czy wątpliwości - wal jak w dym.

Pozdrowionka
Metal

goofy
08-01-2005, 12:18
Cześć Metal
wreszcie znalazłem d22 już w budowie. Ja zamierzam kupic ten projekt a później do dzieła - działka w Poznaiu. Prosze o opinię na temat poddasza które też chciałbym zaadaptować - jaką ma powierzchnię i ile miejsca trzeba przeznaczyć na schody. Mój pomysł to wysunac garaż z bryły domu, przesunąć w to miejsce pokój a z uzyskanych ok. 7m2 zrobić wejście na poddasze. Chętnie usłyszałbym Twoją opinię na temat całej konstrukcji i ew. mankamentów.
Pozdrowienia
Goofy

jacekkkk
10-03-2005, 20:46
kochani szukalem was całe życie . Ja mam malo zmian klatka w sypialni obok garażu z drzwiami do garażu i okno takie jak w duzej łazience bo projektowane wychodzi na schodach . jeszcze tylko pom.gospodarcze obniżone ok.40 cm. mam stan surowy czekam na wiosnę

takitam1
02-06-2005, 08:07
Witam

Czy ktoś budował lub buduje ten domek?

Arkadly
02-06-2005, 08:15
Ja zbudowałem D22L

arkadly

takitam1
02-06-2005, 08:34
Ja zbudowałem D22L

arkadly

Dzięki za odzew.

Nie wiem czy mówimy i tym samym domku D22 - zaciszny z muratora.
Jeśli tak to mam podstawowe pytanie:
Ile Pana kosztowała budowa i na czym da się zaoszczędzić?
Czy robił Pan poddasze i ile da się tam wyłuskać metrów (bez skosów)?
Proszę się odezwać.
Od kiedy wymyśliliśmy z żoną, że się budujemy śpię po trzy godziny na dobę i nie wiem na jaki projekt się zdecydować, narazie wygrywa D22.
A może ma pan jakieś zdjęcie skończonego domku?

Arkadly
02-06-2005, 09:41
Proponuje przejście na maila, po co zaśmiecać forum.

[email protected]
Jestm on-line w dni robocze 8:30-16:30

Metal
16-06-2005, 07:48
Cześć Metal
wreszcie znalazłem d22 już w budowie. Ja zamierzam kupic ten projekt a później do dzieła - działka w Poznaiu. Prosze o opinię na temat poddasza które też chciałbym zaadaptować - jaką ma powierzchnię i ile miejsca trzeba przeznaczyć na schody. Mój pomysł to wysunac garaż z bryły domu, przesunąć w to miejsce pokój a z uzyskanych ok. 7m2 zrobić wejście na poddasze. Chętnie usłyszałbym Twoją opinię na temat całej konstrukcji i ew. mankamentów.
Pozdrowienia
Goofy

Cześć goofy,
Przepraszam, że nie często zaglądam do wątku, który sam założyłem, ale ostatnio w ogóle mało jestem na forum.
Może teraz będę częściej, skoro znalazło się wreszcie parę osób, które chce budować D22. Chętnie podzielę się moimi doświadczeniami.
Generalnie jestem z projektu bardzo zadowolony, chociaż parę zmian wprowadziłem.
Co do poddasza.
Powierzchnia poddasza, bez odjęcia otworu w stropie na schody:
- po podłodze, licząc podłogę pomiędzy słupkami podpierającymi więźbę: ok. 6m x 13,3m;
- o wysokości ok. 190 cm : 3,8m x 11,1m.
Moim zdaniem w zupełności wystarcza to na sensowne zagospodarowanie poddasza. Ja zamierzam zostawić tam trochę wolnej przestrzeni wokół schodów i zrobić dwa pokoje. Tyle tylko, że klatkę schodową przewidziałem w miejscu większej łazienki, dzięki czemu jest ona w miarę na środku poddasza.
Nie daj się namówić różnym "doradcom" na podnoszenie dachu, żeby zyskać większą powierzchnię poddasza. Jest niewiele do zyskania, bo raptem perę metrów kwadratowych, a do stracenia dużo - złe proporcje bryły domu.

Co do mankamentów.
Wysokość dolnych krawędzi okien 80 cm w pokojach jest ok, ale w kuchni okazało się trochę za mało. Gdybym to zauważył wcześniej, to nie miałbym różnicy poziomów między kaflami w kuchni i parkietem w salonie (połączylem te pomieszczenia) i okno w kuchni by się otwierało. O szczegółach może jeszcze napiszę, gdyby Cię to interesowało.

Metal
16-06-2005, 08:15
Proponuje przejście na maila, po co zaśmiecać forum.

[email protected]
Jestm on-line w dni robocze 8:30-16:30

Dlaczego zaraz zaśmiecać.
Jest jeszcze parę osób które się tym projektem interesują - wątek "D22" w "Projektach".

Arkadly
16-06-2005, 09:17
Dlaczego zaraz zaśmiecać.
Jest jeszcze parę osób które się tym projektem interesują - wątek "D22" w "Projektach".

Sorry, żle dobrałem słowa. Ale rzeczywiście dział projekty jest lepszy na te dyskusje (niestety nielicznie odwiedzany).
Dzięki Tobie dowiedziałem się wiele na etapie budowy o D22 i jeszcze raz dziękuję.
Zaraz napisze w projektach jakieś moje uwagi.

Arecki

Arkadly
16-06-2005, 09:28
Co do mankamentów.
Wysokość dolnych krawędzi okien 80 cm w pokojach jest ok, ale w kuchni okazało się trochę za mało. Gdybym to zauważył wcześniej, to nie miałbym różnicy poziomów między kaflami w kuchni i parkietem w salonie (połączylem te pomieszczenia) i okno w kuchni by się otwierało. O szczegółach może jeszcze napiszę, gdyby Cię to interesowało.

A ja się zmieściłem. Sam kleiłem płytki, dałem cieniutką warstwę kleju. Meble (blat) kończą się równo z parapetem (znaczy sie nie ma jeszcze parapetu - bedą płytki).

Nie podniosłem poddasza, ale wydaje mi się, że jeden bloczek nie zepsułby proporcji (mozna troche wydłuzyc połać dachu) a zamiast 1,90 mielibyśmy 2,15 wysokości poddasza.

W oryginalnym projekcie daszek nad garażem nie jest przykryty dachem (jest taki fragment odkrytego płaskiego). Tak zbudowałem. Po zimie stwierdziłem, że mi się nie podoba i przedłuzyłem daszek nad garaż - tak jest ładniej.

Przedłużyłem pomieszczenie gospodarcze w strone frontu, tak, że kończy się jak inne ściany równo z dachem. Zmniejszyłem tym samym podcień, ale za to mam dużo miejsca w pg.


Oczywiście, jak kolega Metal, chętnie odpowiem na dalsze pytania.

Arecki

Metal
17-06-2005, 07:50
Ja z meblami w kuchni też się zmieściłem, ale ledwie, ledwie. Blat wchodzi aż pod okno. Ale teraz podniósłbym to okno o 10 cm i zrobił wyższe szafki, bo jest dla mnie trochę za nisko.

Co do wysokości poddasza, to chciałbym żeby było jasne, że jak pisałem "o wysokości 190 cm", to miałem na myśli powierzchnię o wysokości minimalnej 190 cm, czyli 190cm i więcej.

Płaski dach nad garażem zostawiłem i mało tego, dostawiłem jeszcze raz taki garaż obok, też z płaskim dachem. Początkowo trochę się bałem jak to wyjdzie, ale wyszło dobrze.

mika31
07-11-2005, 18:36
Też zastanawiam sie nad tym projektem.
Czy mozecie mi udzielić informacji jakie były koszty stanu surowego zamkniętego? Czy to jeswt tani projekt. Szczerze mówiąc taki mi się wydawał co mialo duży wpływ na jego wybór.
Pozdrawiam

[email protected]

mika31
07-11-2005, 19:11
http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=75&action=showProject
Pytania nie tylko do tych, którzy budowali, ale też to zorientowanych.
1. Czy to jest tani projekt (takiego szukam)?
2. Może ktoś poda orientacyjne koszty?
3. Na poddaszu chciałabym na razie zrobić zwykłą graciarnię:
- gdzie schody (małe jakieś oczywiście) tak aby nie było to kosztem jakiegoś pomieszczenia?
- czy decydując się w przyszłości na zagospodarowanie poddasza muszę jakoś do tego przygotować dach na etapie budowy?
3. Pewnie na początku położyłabym blachę na dach czy później można to bez problemu wymienić na dachówkę?
4. Czy ściany przy drzwiach do pokoju i do kuchni są działowe czy mozna tego wogóle nie wstawiać?
5. Chciałabym w salonie wstawić jakieś większe przestrzenie okienne (tylko na 1 ścianie) czy wymagana tu jest zgodza architekta czy tez przeróbka projektu?
5. Chciałabym zrezygnować z kominka (dla oszczedności)-czy to duza oszczędność?
6. Po co tam aż 4 kominy?
Może maci jakieś propozycje ciecia koszów. Oczywiście bez oszczędzania na ścianach czy ociepleniu.
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Metal
22-11-2005, 09:02
Też zastanawiam sie nad tym projektem.
Czy mozecie mi udzielić informacji jakie były koszty stanu surowego zamkniętego? Czy to jeswt tani projekt. Szczerze mówiąc taki mi się wydawał co mialo duży wpływ na jego wybór.
Pozdrawiam

[email protected]

Z tego co pamietam, to mnie stan surowy wyniósł jakieś 70 000 zł, trzy lata temu. Ściany fundamentowe z bloczków betonowych, ściany Ytong, dachówka cementowa Unibet, strop Teriva z pustakami keramzyto-betonowymi.
Czy on jest tani? Nie wiem, bo to mój pierwszy dom. Pamiętaj tylko o tym, że stan surowy, to jakieś 30-35% domu.

Tomek75
21-02-2006, 11:49
Witam
Jak się mieszka w zacisznym, ja dopiero zaczynam.
proszę o pomoc!

Arkadly
21-02-2006, 12:04
Witam
Jak się mieszka w zacisznym, ja dopiero zaczynam.
proszę o pomoc!

bardzo ogólne pytanie - ogólna odpowiedź: FAJNIE, juz od 14 miesięcy i ciągle fajnie.

[email protected]

Tomek75
24-02-2006, 07:54
Czym pokryliście dach?
Zastanawiam się nad pokryciem dachu blachą, może podpowiesz jakie koszty są z tym związane.
Nie wiem czy najtńsza dachówka będzie dobra.

Metal
28-02-2006, 07:30
Czym pokryliście dach?
Zastanawiam się nad pokryciem dachu blachą, może podpowiesz jakie koszty są z tym związane.
Nie wiem czy najtńsza dachówka będzie dobra.

Siema.

O moim pokryciu dachu pisałem wcześniej. Jeżeli chcesz poznać koszty Twojego dachu i to rzeczywiste, a nie jakieś wydumane, to daj projekt do wyceny w kilku hurtowniach. Robią to za darmo. Jak nie chcą zrobić za darmo to idź do innej.

niko6
28-09-2006, 20:46
Witam! No my dzisiaj skonczylismy kopac dopiero fundamenty!!! Radocha jak nie wiem co! A gdzie tu jeszcze ?! :-? Zrobilismy troszke zmian w projekcie: zrezygnowalismy z pomieszczenia gospodarczego krory był przy kuchni i jest wieksza kuchenka. Z jednego pokoju(pierwszego) podzielilismy go na dwa pomieszczenia i bedzie tam kotłownia i mały pokoik(taki do komputera tylko). Bardzo bym prosiła o jakies zdjecia tego domku, "Tomek75" wyslij jakies fotki ;-) Pozdrawiam!

niko6
08-06-2007, 20:11
cHETNIE PRZYłąCZYłABYM SIE DO DYSKUSJI, TEZ WYBUDOWALISMY TEN śLICZNY DOMECZEK I OTO PARE FOTEK
http://foto0.m.onet.pl/_m/937ed4daa69869b10876e756a184c23c,5,19,0.jpg

http://foto3.m.onet.pl/_m/d17df63f491a72fa3bac1149ed9dc18f,5,19,0.jpg
http://foto1.m.onet.pl/_m/f4d7233893bfb52d65473fb497c2c401,5,19,0.jpg