PDA

Zobacz pełną wersję : wybudowanie przyłącza wodociągowego na działkę - czy mogę sam?



Fajama
21-03-2021, 15:25
Witam.
Obok działki biegnie nitka wody do której muszę się podłączyć.
kilka rzeczy rozumiem a kilka nie, otóż:

-idę do przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjnego i mówię że chcę się przyłączyć
-przedsiębiorstwoi wodno-kanalizacyjne daje mi techniczne warunki przyłacza
czy wystarczy to by zacząć budowę przyłącza?
-szukam ekipy która to wykona czyli wykopie dziurę położy rure - kto się wpina dokładnie do tej nitki bo przecież ktoś musi przeciąć nitkę i mnie włączyć do niej?

ogólnie chodzi o to że sam bym mógł przecież położyć to moje wewnętrzne przyłącze do złącza?

henrykow
21-03-2021, 17:41
Udajesz się do wodociągów o otrzymanie warunków dostawy wody.
U geodety musisz zamówić mapkę do celów projektowych.
Na ich podstawie wykonujesz projekt przyłącza, oczywiście n ie sam bo nie masz zapewne uprawnień, musi to wykonać projektant lub architekt jak dobrze pamiętam chyba w 4 egzemplarzach.
Potem zanosisz projekt do wodociągów i podpisuje umowę na wykonanie przyłącza. Czy wykonasz je sam wraz z materiałem czy zrobią to pracownicy wodociągów to tylko i wyłącznie zależy od kierownika, ale wcinkę i zamontowanie licznika musi wykonać pracownik wodociągów.
I na zakończenie geodeta musi wykonać mapkę powykonawcza z naniesionym przyłączem wodnym które to będziesz musiał dostarczyć do wodociągów..
Przyłącze tak naprawdę jest Twoje od licznika, do licznika pomimo że ty Ty płacisz za materiał i robociznę po odbiorze przechodzi na rzecz wodociągów.

szymon321
06-04-2021, 22:51
Zacznij od tego że pójdź do przedsiębiorstwa wod-kan i zapytaj.
Procedura formalna jest taka jak opisana wyżej, ale firmy mają swoje metody i preferencje jak to załatwić. W najbardziej optymistycznym wariancie składasz wniosek i płacisz ryczałt, a firma sama ogarnia wszystko.