PDA

Zobacz pełną wersję : Panasonic Etherea KIT-Z35-VKE 3,5 kW czy Gree Amber Prestige 3,5 kW GWH12YD-S6DBA2A



gryfi
23-03-2021, 17:57
Witam.
Stoje przed wyborem klimatyzacji która ma także częściowo wspomagać ogrzewanie gazowe na wiosnę i jesień. Mój wybór to:
Panasonic Etherea KIT-Z35-VKE 3,5 kW czy Gree Amber Prestige 3,5 kW GWH12YD-S6DBA2A
Skłaniam się ku Panasonic. Jednak nie mam wiedzy czy to dobry wybór. Parametry są takie same cena 540zł większa od Gree, jest do zaakceptowania. Jednak czy może dać szanse Gree. Jak jest z Panasonic? Bezawaryjna maszyna? Parametry nie oszukane? Jak ktoś ma doświadczenie bardzo proszę o pomoc.

CityMatic
24-03-2021, 08:59
Ja miałem podobny dylemat w ubiegłym roku i poszedłem w model Gree GWH18YD-K6DNA1A 6600 W. Zależało mi na parametrach nie na marce - czytając na kilku forach za i przeciw oraz spadek jakości "firmówek" postawiłem na tańszy i cichszy bo dla mnie to było ważne każdy dB się liczył - moc również ważna tym bardziej że miał sprostać instalacji w domu. Sprawdzał się i w okresie przejściowym również - grzejąc jak "kominek"

Barliniak
24-03-2021, 11:28
Gryfi a do czego Ci potrzebna klimatyzacja całosezonowa z A+++ jak będziesz używał jej tylko w okresach przejściowych? Do Twoich zastosowań w zupełności wystarczy maszyna z A++ lub A+ na grzaniu,chyba ,że nie wiesz co z keszem zrobić :) i dla tego takie brałeś pod uwagę.

gryfi
24-03-2021, 14:41
Przemyślałem i podobno dla mojej sytuacji odpowiedni jest model Gree Lomo Luxury Plus 7 kW GWH24QE-K6DNB2E Ma dobry współczynnik ceny do jakości . Moc też jest OK. I co ważne nie będzie obsługiwał jedegon pokóju , ale wszystkie otwarte przestrzenie , czyli u mnie prawie 60 % domu.

CityMatic
24-03-2021, 16:31
Przemyślałem i podobno dla mojej sytuacji odpowiedni jest model Gree Lomo Luxury Plus 7 kW GWH24QE-K6DNB2E Ma dobry współczynnik ceny do jakości . Moc też jest OK. I co ważne nie będzie obsługiwał jedegon pokóju , ale wszystkie otwarte przestrzenie , czyli u mnie prawie 60 % domu.
No teraz konkretną moc, ważne aby był efekt a nie tylko świadomość, że coś działa a nic nie daje albo czuć tylko w jego pobliżu.

gryfi
24-03-2021, 19:40
Jest też w miarę oszczędny A++/A+ SEER 6,5 SCOP 4
Wydaje mi się ,że będzie OK.

CS42200
28-04-2021, 11:56
@gryfi - zamontowałeś już to Gree? jak się sprawdza?