PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wyprowadzić okap na zewnątrz



sirleszczu
23-03-2021, 20:04
Witam wszystkim,
chciałbym się poradzić w temacie wentylacji małego aneksu kuchennego na poddaszu. Mam w planach zamontować okap. Wyczytałem, że obecnie okapy mogą pracować w trybie pochłaniacza, jednak lepiej podłączyć go do wentylacji, aby działał jako wyciąg. I tutaj nie wiem jak rozwiązac ten problem. Nasuneły mi się dwa rozwiązania, które rozrysowałem na szybkim schemacie.
Pierwszy wariant zakłada poprowadzenie kanału 200x60 wzdłuż krokwi, nad wełną, a pod płytą osb, membraną oraz blachą - wprost do murowanego komina. Odcinek około 3,3 m z lekkim załamaniem. Problemem w tym przypadku wydaje mi sie brak ocieplenia kanału i skraplanie. Zastanawiam się jeszcze, czy w tym wariancie nie poprowadzić kanału w foliowym rekawie pomiędzy pierwsza a druga warstwą wełny.
Drugi wariant zakłada poprowadzenie kanału wentylacyjnego prostpadle do krokwi, pomiedzy folią paroizolacyjną a płytą kg i wyprowadzenia przez ocieploną styropianem ściane z zastosowaniem czerpni z zaworem zwrotnym na zewnatrz. Odcine tek byłby nieco krótszy - około 2,8 m. Niestety z uwagi na stare budownictywo nie mam innych możliwości. Czy przy małej powierzchni kuchni (7m2) mozna zastosować kanał 120x60 czy jednak pozostać przy większym przekroju? Możecie poradzić które rozwiązanie będzie korzystniejsze i o czym pamiętać?
454248
Z góry dziękuję za pomoc.