PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie podłogowe wodne latem



Jeremies
29-03-2021, 06:47
Zbliża się (wreszcie) ciepła pora roku i stąd moje pytanie w kwestii ogrzewanie podłogowego wodnego latem. Jeśli był już ten temat poruszany to poproszę o link.
Mam pompę ciepła łączącą funkcję C.O. jak i podgrzewania CWU. Jak "zakonserwować" podłogówkę na czas jej nieużywania aby uniknąć problemów z jej rozruchem i funkcjonowaniem jesienią i zimą? Przestawienie na pompie trybu mieszanego na tylko CWU - to wiadomo. Ale czy np. całkowicie poskręcać zaworki obwodów na rozdzielaczu? Jak uniknąć zapowietrzenia obwodów?

CityMatic
29-03-2021, 07:52
Pozostaw tak jak jest, nic nie kręć , nic nie ruszaj.

gondoljerzy
29-03-2021, 11:42
Jeśli układ CO zamknięty, to można sprawdzać ciśnienie raz na jakiś czas. No i cykliczne załączanie pompy, żeby się ne zastała. To ostatnie jest realizowane przez większość sterowników instalacji CO.

Jeremies
29-03-2021, 12:11
No i cykliczne załączanie pompy, żeby się ne zastała. To ostatnie jest realizowane przez większość sterowników instalacji CO.

Czy w sensie takim, żeby nie przełączać pompy tylko na podgrzewanie wody i zostawić także włączone ogrzewanie?

gondoljerzy
29-03-2021, 13:01
Miałem na myśli pompę obiegową wody do CO. Gdy jest oddzielna do CO i oddzielna do CWU, to latem obiegówka CO nie będzie używana. Na wyrost to napisałem, bo może u Ciebie jedna pompa obiegowa obsługuje obydwa obiegi?

Jeremies
29-03-2021, 19:22
OK. Czyli tylko przełączyć wyłącznie na grzanie CWU i nic więcej nie robić.