PDA

Zobacz pełną wersję : Szlifierka kątowa dla amatora



SYNTHAQX
05-04-2021, 12:42
Witam chciałbym kupić szlifierke by czasem coś uciąć, byłem zdecydowany na bosch,makita w granicach 200pln ale najbardziej spodobała mi się funkcja S-automatic w metabo wev11 a że nie miałem okazji używać takiego sprzętu to nie wiem jaka jest szansa na rozerwanie tarczy itp ? Dlatego pytanie do was czy takie zabezpieczenie jest warte 500zl +- ??? Tutaj filmik https://www.youtube.com/watch?v=dNuEu2JUkkk

CityMatic
05-04-2021, 16:42
Tak się trzeba zastanowić do czego i dla kogo ta funkcja jest potrzebna? Chyba dla złodzieja który wycina z zaparkowanego auta katalizator?
Przy pracy każdym narzędziem potrzebny jest rozum - więc taki "pochwyt" tarczy i jej uszkodzenie występuje przy bezmyślnym cięciu. Przed pęknięciem tarczy ta funkcja nie uchroni. Porównywanie szlifierki za 200 zł z Metabo jest wg mnie ukrytą reklamą tego produktu:mad:

henrykow
05-04-2021, 18:46
Ja na kilkanaście użytkowania szlifierki kątowej może z trzy, cztery razy rozerwało mi tarcze przy cięciu. Na to nie ma reguły i wątpię aby ten system Metabo uchronił w 100% tarcze przed uszkodzeniem podczas cięcia.
Mogę polecić bardzo dobra i żywotna szlifierkę kątowa Makita https://allegro.pl/oferta/szlifierka-125mm-720w-makita-ga5030r-lagodny-start-8400149246?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_narzedzia&ev_adgr=Spawarki,+szlifierki+i+polerki+oraz+pozost a%C5%82e&gclid=CjwKCAjw6qqDBhB-EiwACBs6xzyjVz-_9R6roUEpdYoJPhVcs9j-gVq5P4xTG8KXC7xA7vjplooxkxoCzVQQAvD_BwE
Ja płaciłem za nią kilka lat temu 240 zł i widzę że nadal są one w sprzedaży a i cena trzyma się na jednym poziomie. Naprawdę udany model.

e_nygma
05-04-2021, 20:48
Zależy do czego potrzeba oraz czy wolisz zadowolić się "markowym" sprzętem czy wystarczy by działał

Jak zawodowo chcesz ciąć, szlifować to kup dobry markowy sprzęt , jeśli amatorsko kilka razy w roku to szkoda przepłacać .

Sam używam różnych sprzętów od >30 lat jak to na wsi wszystkiego trzeba się nauczyć i wszystkiego używać.
Spaliłem chyba ze 4 szlifierki i 3 wiertarki, z reguły te tańsze marketowe , nie żałuję bo za firmową mam 3 - 4 sztuki a że do moich prac jedna wytrzymuje kilka lat, jak to policzyć koszt przez lata to wychodzi tanie używanie.

ps jeszcze mi tarczy nie rozerwało , wyszczerbić to tak ale rozerwać na szczęście jeszcze nie stało.
ps2 obecne marketowe te najtańsze to nie te same co kilkanaście lat temu , ale za 100-120 zł dają radę , wg mnie dobre sprzęty też mccalister, parkside , mec

gnago
05-04-2021, 21:13
Tu dużo zależy od tarczy i unikaniu tych najcieńszych do cięcia dedykowanych. Ta rozwali się przy drgnięciu ciętego elementu czy reki. Ta druga max się wyszczerbi albo siatkę nici pokaże. Łatwo poznać ta cienka na tyle wiotka że sama krzywi się przy cięciu. no i przy zakładaniu logiem w stronę szlifierki nie zakładającego. Uzysk na czasie cięcia niewart ran od tarczy