PDA

Zobacz pełną wersję : Studnia głębinowa powyżej 30m



wsowa
11-04-2021, 02:15
Chcę wywiercić studnię na ok 60m i chcę to zrobić legalnie. Wiem, że powyżej 30m głębokości potrzebne są jakieś pozwolenia wodnoprawne. Pytanie:
Ile kosztują te formalności i ile trwa ich załatwienie?

CityMatic
11-04-2021, 12:44
Za pozwolenie i ocenę ok 1300 zł/netto. Jednak wszystko zależy od regionu więc opłaty choć stałe mogą się różnić(niewiele ale jednak)
Ale kłopot jest inny bo wymagane są też inne dokumenty które również wymagają opłat:sick:
Do wniosku trzeba dołączyć operat wodnoprawny, wypisy z rejestru gruntów lub uproszczone wypisy z rejestru gruntów dla nieruchomości. Mogą być potrzebne również inne dokumenty jak decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach, wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, ocena wodno-prawna, a także dokumentacja hydrologiczna.
Wiem że jest tego trochę, ale zgodnie z prawem tak to wygląda. Prośbę składa się do odpowiedniego - w Małopolsce organu Wód Polskich - Regionalnego Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie, ale to chyba wiesz.

wsowa
12-04-2021, 12:25
Wypisy, wyrysy itd to i tak zbieram do PnB więc to żaden koszt dodatkowy. Ale podobno projekt geologiczny i operat wodno-prawny są potrzebne i to są chyba koszty największe. Ktoś coś?

Bertha
12-04-2021, 17:07
Uncle Google, wpisujesz nazwę swojej gminy/miasta/powiatu geolog, usługi geologiczne; robisz klick i wybierasz kogo chcesz. Kontaktujesz się gołębiem pocztowym, lajkonikiem lub tradycyjnie - przez telefon. ....

Aarnn
12-04-2021, 22:57
Chcę wywiercić studnię na ok 60m i chcę to zrobić legalnie. Wiem, że powyżej 30m głębokości potrzebne są jakieś pozwolenia wodnoprawne. Pytanie:
Ile kosztują te formalności i ile trwa ich załatwienie?

Cześć, dlaczego chcesz wiercić na 60m?

pandzik
12-04-2021, 23:48
Cześć, dlaczego chcesz wiercić na 60m?

Też się dziwie. Zwykle przy 90 dobijamy do wartościowych pokładów. :)

Aarnn
13-04-2021, 11:08
30, 60 czy 90 to nie ma znaczenia. Ważne żeby do wody się dokopać, warstwa wodonośna miała kilkanaście metrów i woda była dobrej jakości.
Proponuję sprawdzić na mapie jaką głębokość ma najbliższa studnia od wodociągów. Jeśli będzie to np. 150 m to znaczy, że na 60 i nawet 90 metrach wody nie będzie.