PDA

Zobacz pełną wersję : Wygłuszenie ściany pokoju. Czym ?



jarek665141
12-04-2021, 08:09
Witam odnowiłem sobie trochę pokój . Dawno dawno temu pokój miał być kuchnią stąd miałem takie plastikowe panele na ścianach. Postanowiłem , że je zdejmę i ściany pomaluję . Wszystko ładnie pięknie tylko problem w tym że przez ścianę mam łazienkę i dokucza mi "hałas" wody , pralki itd . Zanim zdjalem panele było dużo ciszej. Poszukuję jakiegoś cienkiego (2-3cm) materiału do pomalowania który przykleję/przykręcę do ściany i ją wygłusze.

Co polecacie ? Z góry dzięki za pomoc

lafe_lafe
19-04-2021, 13:55
Jarek, metod trochę się znajdzie. Ale jeśli już zrobiłeś wszystko, to wiadomo, że będzie trudniej ;)
Jeśli jesteś jeszcze w trakcie remontu, to na przykład częstym sposobem jest dodanie jednej-dwóch płyt GK - dosłownie wprost na ścianę. Często stosowana metoda żeby odrobinę wygłuszyć płynącą przez rury wodę.
Obawiam się jednak, że 2-3cm to dość za mało, żeby skutecznie się odciąć.
A może... maty bitumiczne (o ile ściana "uniesie")? :D

Saskian
26-04-2021, 19:58
Przyklejane panele akustyczne wygłuszające

DekorPlanet
19-05-2021, 10:29
Panele wygłuszające zdecydowanie będą najlepszą opcją. Sam się w sumie za jakimiś rozglądam.

szczur4
27-05-2021, 11:39
i na jakie się Pan zdecydował?

swierol
27-05-2021, 12:01
Są płyty GK akustyczne. Są droższe i sporo cięższe. Warto to rozważyć.

gnago
27-05-2021, 17:14
płyty magnezowe z perlitem w składzie pi razy oko dwa razy droższe max od zwykłych gipsowych

Luxum
16-08-2021, 13:38
Eleganckim, zmywalnym i ciekawym oraz łatwym w montażu rozwiązaniem są panele 3D MDF LUXUM.
Dostępne są w standardach, oraz na wymiar i w setkach wzorów.
Doskonały efekt poprzez niewidoczne łączenia. Gęstość i specyfika mdf-u, oraz faktura powierzchni paneli sprawiają, że jest to świetny sposób na dekorację ściany, podniesienie standardu lokalu, wygłuszenie i likwidacja pogłosu akustycznego.
Dobra oferta:
https://luxum.pl/panele-scienne-3d/