PDA

Zobacz pełną wersję : Rekuperacja - czy opłaca sie wynająć własnego projektanta?



buczek
20-04-2021, 22:28
Jestem na etapie projektu budowlanego i zastanawiam się co się najbardziej opłaca:
a. zamówić projekt - kupić samemu części i znaleść człowieka, który złoży system za rozsądne pieniądze?
b. wynająć firmę - która zaprejktuje, ściągnie części i je złoży?

Czy opcja A. w polskich warunkach wchodzi w grę? Czy łatwo znaleść takiego fachowca? Opcja b będzie droższa, ale nie trzeba płacić ekstra za projekt i jest kogo gonić jeśli rekuperacja będzie wadliwie działać.

Nurek_
21-04-2021, 15:08
Jest jeszcze opcja C - zamówić projekt i zrobić samemu. To nic trudnego, a za rekuperacje firmy koszą jak za zboże. Miałem wyceny od 12 do 16 tyś. bez rekuperatora a materiał + rekuperator wyszły mnie odpowiednio 4 i 6 tys. U mnie roboty było na dwa dni, fakt, że parterówka z nieużytkowym poddaszem to chyba najłatwiejsza opcja.

buczek
22-04-2021, 10:13
Mój dom będzie miał trzy kondygnacje i miał dwie instalacje. Trochę boję się składać samemu

zibek26
01-05-2021, 21:26
Jest jeszcze opcja C - zamówić projekt i zrobić samemu. To nic trudnego, a za rekuperacje firmy koszą jak za zboże. Miałem wyceny od 12 do 16 tyś. bez rekuperatora a materiał + rekuperator wyszły mnie odpowiednio 4 i 6 tys. U mnie roboty było na dwa dni, fakt, że parterówka z nieużytkowym poddaszem to chyba najłatwiejsza opcja.

A gdzie można zamówić projekt ? możesz polecić jakiegoś projektującego ?

Arturo1972
01-05-2021, 21:31
A gdzie można zamówić projekt ? możesz polecić jakiegoś projektującego ?
Jest jeszcze opcja D,zrobić projekt samemu, co nie jest trudne, samemu zrobić WM z reku, co jest jeszcze łatwiejsze ;)

Nurek_
03-05-2021, 17:26
A gdzie można zamówić projekt ? możesz polecić jakiegoś projektującego ?
Ja brałem z peflexu-u https://peflex.cennik24.pl/projekt-wentylacji-mechanicznej-13