PDA

Zobacz pełną wersję : podgrzewanie wody



mosas
03-06-2005, 11:40
witam!
mam pytanie czy ktoś ma junkers na propan butan?
jak funkcjonuje?czy jest tańszy od prądu?
za wszystkie opinie dziękuję.

markus_gdynia
03-06-2005, 11:45
Qurcze, jak żyje to widziałem Junkersy wyłącznie na gaz. Chyba że pomyliłeś pojęcia i chodzi Ci o podgrzewacz wody zwany również bojlerem.

jacekkkk
03-06-2005, 19:42
junkers taniej grzeje niż el. bojler ale zależeć to będzie od ceny gazu bo mają być spore podwyżki także raczej nie kupowalbym junkersa tymbardziej że junkers sporo droższy od bojlera

Mały
03-06-2005, 20:23
Lepiej (i taniej) kupić dobry bojler elektryczny.

mosas
05-06-2005, 16:26
pewnie tak że gaz zdrorzeje.
ale bojler mam bez grzałki tylko na CO i problem jest taki że podgrzewacz przepływowy wchodzi wgrę lub junkers na PB cena średniej klasy podgrzewacza jest podobna do junkersa ale czy koszty będą podobne czy teżnie.

05-06-2005, 18:04
witam!
mam pytanie czy ktoś ma junkers na propan butan?
jak funkcjonuje?czy jest tańszy od prądu?
za wszystkie opinie dziękuję.
mosas
sredniej klasy junkers przepływowy bez "wiecznej świeczki"- na bateryjny zapłon kosztuje ok 1100 PLN plus wymiana dysz plus autoryzowany serwis
nowy wyrób junkersa - "neckar junkers" ma atrakcyjniejsza cene
760 PLN lecz nikt na forum nie umiał go ocenic pod wzgledem jakości bo zdaje sie wyrób jest nowy ...
o ile sie orientuje cena prądu z róznych Rejonów Energetycznych moze sie różnic ...
cena propan butanu ... moze ulec zmianie ...
na dzis koszty eksploatacji moga okazac sie wrózeniem
ale chetnie równiez zapoznam sie z opiniami uzytkowników
pzdr

mosas
12-06-2005, 08:43
witam!
jest to prawda że w różnych regionach propan bu. jest w różnych cenach
na śląsku dochodzi do 42zł. ale wedłuk podawanych parametrów junkersów to i tak taniej wychodzi.
mam prospekt za ARISTONA o mocy21/9,6kw to jest duży i on niby spala
PROPANU od 0,9-1,78kg/h w porównaniu do przepływowego ele. który
ma 21kw i cenie obecnie 0,32zł. za kw. nie wliczając przesyłki to myślę że PROPAN jesr tańszy.
opinie mile widziane.

dimas
12-06-2005, 13:00
Hej jutro montuje własnie Saunier Duvala Opalia C11E i pod nim 11kg butle na propan butan- sąsiad tak ma i na 4 osobową rodzinkę zużywa ok 1 butle na miesiąc, a w naszych okolicach tak butla kosztuje 32 zł więc jest to dobra alternatywa na lato gdy nie ma ciepłej wody z bojlera z węzownicą ! Polecam super sprawa. Aha należy przy zakupie podgrzewacza dokupić dyszy na propan-butan i po sprawie

http://www.saunierduval.pl/produit.asp?produit=25

Mały
13-06-2005, 06:28
witam!
mam pytanie czy ktoś ma junkers na propan butan?
jak funkcjonuje?czy jest tańszy od prądu?
za wszystkie opinie dziękuję.
mosas
sredniej klasy junkers przepływowy bez "wiecznej świeczki"- na bateryjny zapłon kosztuje ok 1100 PLN plus wymiana dysz plus autoryzowany serwis
nowy wyrób junkersa - "neckar junkers" ma atrakcyjniejsza cene
760 PLN lecz nikt na forum nie umiał go ocenic pod wzgledem jakości bo zdaje sie wyrób jest nowy ...
o ile sie orientuje cena prądu z róznych Rejonów Energetycznych moze sie różnic ...
cena propan butanu ... moze ulec zmianie ...
na dzis koszty eksploatacji moga okazac sie wrózeniem
ale chetnie równiez zapoznam sie z opiniami uzytkowników
pzdr
Opinia użytkownika "neckara" : "pamietasz PG-6? To ten chodzi jeszcze gorzej ,nie ma modulacji - jak zmniejszysz przepływ to sie przegrzewa i wyłącza" - to była odpowiedź na moje zapytanie dotyczące w/w ,kiedy go "podziwiałem".

13-06-2005, 07:10
Opinia użytkownika "neckara" : "..jak zmniejszysz przepływ to sie przegrzewa i wyłącza ..."

dzięki Mały za opinie o "neckarze" i przypomnienie
dla porównania nosników energii podaje ceny
na dzis prąd obciazony opłatami dodatkowymi kosztuje ~0,42 zł/kW
butla 11 kg propan butanu - 35 zł/szt
pzdr

Mały
13-06-2005, 07:13
Opinia użytkownika "neckara" : "..jak zmniejszysz przepływ to sie przegrzewa i wyłącza ..."

dzięki Mały za opinie o "neckarze" i przypomnienie
dla porównania nosników energii
na dzis u mnie prąd obciazony opłatami dodatkowymi kosztuje 0,42 zł/kW
butla 11 kg propan butanu - 35 zł/szt
pzdr
To akurat nie moja opinia tylko kogoś kto go ma.

13-06-2005, 07:28
dzieki Mały- ja to "zakumałem" :D
u mnie wybór dotyczy bardziej porównania kosztów ekspoloatacji
zasobnikowy elektryczny podgrzewacz już mam ...
a do kupna przepływowego gazowego i instalacji nie jestem zdecydowany
(nie potrafie "wyprognozowac " podwyzki cen propan butanu ... :-?)
do elektrycznego przekonuje mnie wieksza "bezobsługowość"
i mniejsza "awaryjność"

pzdr

M@riusz_Radom
03-10-2005, 07:59
To ten chodzi jeszcze gorzej ,nie ma modulacji - jak zmniejszysz przepływ to sie przegrzewa i wyłącza" - to była odpowiedź na moje zapytanie dotyczące w/w ,kiedy go "podziwiałem".

Kurna, a brałem go pod uwagę ;) Niewątpliwą zaletą tego piecyka jest CENA - junkers z modulacją to wydatek ponad 1000 zł.