PDA

Zobacz pełną wersję : projekt APS101 pracownia ARCHI-PROJEKT



agamon
01-11-2002, 22:01
Mamy zamiar budwać dom z poddaszem użytkowym APS 101
z lubelskiej pracowni Archiprojekt.Prosze o opinie jak wam się podoba i co zmienilibyście w projekcie.
Projekt jest na stronie
http://www.archi-projekt.com.pl/ramka_projekty.htm

avzi
19-11-2002, 13:35
Poważnie rozważam wybór tego projektu. Podoba mi się jego zwarta bryła, garaż dwustanowiskowy + 2 małe pom. gospodarcze, duża przestrzeń nad garażem do swobodnej aranżacji, no i piękne trójmodułowe schody.
Nie podoba mi się natomiast balkon nad wejściem frontowym i usytuowanie łazienki na parterze kolidujące z drzwiami wiatrołapu. Na pewno chciałbym się przebić z kuchni do salonu tuż za wykuszem, ale to komplikuje sprawę aranżacji kuchni (nie chciałbym rezygnować ze stolika do spozywania posiłków).
Ogólnie bardzo fajny projekt. Jak na stosunkowo niewielką powierzchnię użytkową zaskakująco funkcjonalny.
Dla mnie to drugie podejście do wyboru projektu. Rok temu zakupiłem i zatwierdziłem juz projekt AP-65, ale po długim namyśle uznałem go za zbyt "odjechany".
Chętnie poznam Pana opinię i pomysły zmian w projekcie APS-101. :smile:
Pozdrawiam serdecznie.

agamon
19-11-2002, 21:06
do Pana avzi!
Serdecznie dziękuję za opinię :smile:
Już zaaptowaliśmy projekt do warunków miejscowych- czekamy na pozwolenie na budowę, którą planujemy rozpocząć na wiosnę 2003r.
Zmiany jakie wprowadzilismy to :
1/drzwi wejściowe- zwężyliśmy do 1m.(rezygnacja z oszklenia)
2/garaż poszerzony o 60cm.
3/dodatkowe okno w salonie (południe)
4/częsciowe podpiwniczenie-tylko pod kuchnią i korytarzem ok.20m2
tam przeniesiona kotłownia (hałas pieca) + piwnica(jest
potrzebna)
5/zmiana kierunku biegu schodów
6/rezygnacja z wejścia do garażu z wewnątrz domu (smród spalin i
paliwa + koszt drzwi ppoż)
7/w miejscu kotłowni spiżarka- wejście pod schodami
8/poszerzenie WC na parterze o 10cm aby była większa kabina
9/wejście na strych przesunięte na lewo od komina( zmiana
kierunku biegu schodów)
W przyszłości zaadaptujemy strych na dodatkowy pokój, ale to później.. Projekt który się kupuje jest o wiele bardziej ciekawszy od tego co można zobaczyc w internecie. Balkonów nie zmienialiśmy - nie było pomysłów.Rozważamy jeszcze w garażu rozdzielenie słupkiem drzwi garażowych.( 4,80-deko za szerokie)
Chętnie usłysze opinię Pańska o zmianach wprowadzonych przez nas.
Pozdrawiam

Gajka
22-11-2002, 08:54
Domek marzenie! :smile:
Sliczny! Dzisiaj jest taka bogarta oferta gotowych projektów,że
chyba nie jest łatwo zdecydować się na ten jeden jedyny, prawda?
Gratuluję dobrego gustu! Uroczy dom! :smile:

Zmiany, każdy dostosowuje je do własnych potrzeb. Ja dla przykładu jeszcze bardziej poszerzę wejście główne, lubię szerokie drzwi wejściowe, najchetniej dwuskrzydłowe.
Szkoda, że zrezygnowałas z wejścia do garażu bezpośrednio z domu.
Jest wygodniej :smile: Nie ma kłopotów ze spalinami, przecież tylko
wjeżdżasz i wyjeżdżasz z tego pomieszczenia. Aczkolwiek, każdy
z nas poprawia, udoskanala zgodnie z własnymi potrzebami i zapatrywaniami.
Jeszcze raz podkreślę, że dom jest piekny. Samych sukcesów w budowaniu. Lubelszczyzna wypieknieje. :smile:

agamon
22-11-2002, 12:47
Gajka - dzięki za tak miłe słowa, co do drzwi to też mi się podobały orginale, ale żona uparła się :smile:

Dokker
07-03-2003, 10:11
Agamon, jak przebiegały Twoje rozmowy z pracownią? Podziel się wrażeniami. Rozważam w tej chwili projekt z Archi-Projektu (APS 121) i chętnie poznam opinie innych o tej pracowni.
pozdr.

agamon
07-03-2003, 13:35
Projekty są drogie-za APS 101 zapłaciłem 1490zł.
Na wszelkie zmiany dają zgodę na piśmie :smile:, jest tam bardzo miły i kompetentny młody człowiek . Natomiast bardzo niemiła jest panienka w pokoju obok- daje odczuć tak, że czujesz się jak intruz.
Zlecac im projekt do adaptacji się nie opłaca.
Przy zakupie spytałem o cenę projektu częściowego podpiwniczenia
- otrzymałem odpowiedź ok.900zł. Projektant który robił plan zagospodarowania działki wziął 300zł. Różnica spora.
Pomysl czy nie lepiej jest zamówić projekt indywidualnie wraz z planem zagospodarowania działki.Nasz znajomy z forum zapłacił za projekt indywidualny z planem zagospodarowania działki 3500zł. w Warszawie! Ja kupując gotowy i adaptując wraz zplanem zagospodarowania w Lublinie czyli na prowincji 4500zł. :sad:
Dobrze się zastanów.
Pozdrawiam

RB
10-03-2003, 21:08
Cześć Agamon!
Z tego co piszesz to już przestudiowałeś dobrze swój projekt. Czy zdarzyły się jakieś błędy w projekcie, co praktycznie on zawiera, czy szczegóły-detale są pokazane dokładnie. Podziel się proszę swoimi spostrzeżeniami.
Jeśli chodzi o APS101 to był na naszej liście ale chcieliśmy większej kuchni z jadalnią(myśleliśmy o połączeniu kuchni z małym pokojem ale pokój też by się przydał na parterze), łazienka jest trochę za mała(myśleliśmy o powiększeniu jej kosztem wiatrołapu ale trochę szkoda bo jest on b.fajny), wydaje mi się, że drzwi wejściowe będą dołem mokre w czasie większej ulewy. Bardzo podobało nam się w tym projekcie zadaszenie tarasu-fantastic. No ale są gusty i guściki. My przymierzamy się do APS121.
Pozdrowienia-RB

agamon
10-03-2003, 21:50
Na wiosnę wszystko wyjdzie podczas budowy :smile:, ale mam dobre zaplecze( super kierownika budowy i inspektora nadzoru w jednej osobie, dobrego murarza i na projektanta w biurze można liczyc)
zapraszam na wiosnę na budowę :smile:

magda1
10-03-2003, 22:06
Projekt bardzo mi sie podoba (rewelacyjny taras). Niestety na mojej działce znajdowałby się od północy. My wybraliśmy APS 88, zgodę na zmiany dostaliśmy bez problemów na piśmie. W projekcie trzeba uważać na błędy. Ja znalazłam trzy głównie związane z mostkami termicznymi. Ogólnie projekt jest OK, rozrysowane szczegóły, wykaz stolarki i drewna na więźbe.

Grzegorz63
10-03-2003, 22:49
Bardzo starannie połóżcie izolację poziomą pod balkonem, który jest zarazem stropem wykuszu pokoju dziennego. Taki balkon- jest to pewne ryzyko, że przy kiepskiej izolacji przeciwwilgociowej może przemakać. Najlepsze i bezproblemowe balkony to klasyczne, "wypuszczone" płyty- takie jak od frontu w waszym projekcie.

Grzegorz63
10-03-2003, 22:56
agamon
Trochę mnie dziwi to co napisałeś, bo zgodnie z ustawą Prawo Budowlane:
Art. 24.1. Łączenie funkcji kierownika budowy i inspektora nadzoru inwestorskiego nie jest dopuszczalne.

agamon
11-03-2003, 07:20
Kierownika nadzoru mam mojego i ma patrzeć na budowe "moimi oczami" :wink:

Grzegorz63
11-03-2003, 07:38
OK! Teraz wszystko jasne. :cool:

RB
11-03-2003, 08:46
Magda1 napisałaś:
"W projekcie trzeba uważać na błędy. Ja znalazłam trzy głównie związane z mostkami termicznymi."
Czy mogłabyś przybliżyć ten temat(gdzie te mostki i na czym polegały?). Być może są to błędy, które powtarzają się w innych projektach tego biura. No i napisz proszę, jak sobie z tym poradziłaś.
pozdrowienia-RB

RB
11-03-2003, 08:59
Magda1 napisałaś:
"W projekcie trzeba uważać na błędy. Ja znalazłam trzy głównie związane z mostkami termicznymi."
Czy mogłabyś przybliżyć ten temat(gdzie te mostki i na czym polegały?). Być może są to błędy, które powtarzają się w innych projektach tego biura. No i napisz proszę, jak sobie z tym poradziłaś.
pozdrowienia-RB

Ivo
11-03-2003, 09:28
Hej - a co myslicie o projekcie APS 75 z tej pracowni?

Grzegorz63
11-03-2003, 10:13
Jest OK! W miejscu tego dodatkowego schowka 2 m2 na poddaszu zrobiłbym kabinę natryskową. :wink: Ogólnie bardzo mi się podobają domki na planie litery T.

Grzegorz63
11-03-2003, 10:16
Dlatego wybrałem podobny domek dla siebie. Dach z naczółkami, bo jestem nimi zauroczony. :smile:
http://www.aquacomp.com.pl/images/bingo1_1.gif

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Grzegorz63 dnia 2003-03-24 01:17 ]</font>

Ivo
11-03-2003, 10:45
Faktycznie ładny domek :smile:
Grzegorz63 - a gdzie miejsce na wegiel..?

Grzegorz63
11-03-2003, 11:11
Ha, ha :grin: Pamiętasz, że uparłem się na kocioł miałowy! Super... Już wyjaśniam. Budynek będzie częściowo podpiwniczony. Mam duży spadek terenu, dlatego mój garaż będzie pod garażem który jest w projekcie (tam będzie rekreacja). Weście do domu będzie w prawo, tam gdzie teraz jest kotłownia/pralnia. Natomiast w części podpiwniczonej na prawo przed wjazdem do garażu będzie wejście z podwórza pod taras wejściowy ( pod ganek) i schody zewnętrzne których trochę będę miał bo ten dom będzie tak jak już pisałem na skarpie (tam pod schodami będzie właśnie magazynowany mój opał) i dalej do kotłowni w piwnicy. Dodam jeszcze, że przesunąłem schody wewnętrzne do ściany i odwróciłem ich bieg, tak że w przyszłości, gdy będzie taka potrzeba to mogę łatwo zrobić domek dwurodzinny.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Grzegorz63 dnia 2003-03-11 13:34 ]</font>

Ivo
12-03-2003, 07:21
Pewnie, ze pamiętam :smile:

No to wszytsko wyjaśnia - my jednka chcemy mieć kotłownię (+węgiel) bez piwnicy..

Ivo
12-03-2003, 07:21
Pewnie, ze pamiętam :smile:

No to wszytsko wyjaśnia - my jednka chcemy mieć kotłownię (+węgiel) bez piwnicy..

27-03-2003, 08:33
Czy ktoś już wybudował dom APS 101? Jaki jest koszt mniej więcej budowy tego domu?

avzi
27-03-2003, 09:15
Myślę, że jeszcze nikt nie wybudował, bo to jeden z najnowszych projektów Archi-Projektu. Zapytaj Agamona, on właśnie rozpoczyna budowę APS 101.

avzi
27-03-2003, 09:20
Prześledź tez ten wątek: http://forum.murator.com.pl/viewtopic.php?topic=5320&forum=39&22

28-03-2003, 13:45
On 2003-03-11 08:20, agamon wrote:
Kierownika nadzoru mam mojego i ma patrzeć na budowe "moimi oczami" :wink:


Czy już zacząłeś budowę APS 101? Ponieważ interesują mnie przybliżone koszty jego budowy. Może jest jakaś firma budowlna, która jest w stanie zrobić przybiżony kosztorys?
Pozdrawiam.

agamon
28-03-2003, 17:50
Rozpoczynam na wiosnę tj. w maju.
obecnie kupuje materiały budowlane. Nikt mi nie robił kosztorysu, buduje systemem gospodarczym.W hurtowni powiedziano mi że materiały to w granicy ok. 80tyś. zł.Mam ekipę co ma mi wybudowac za 26,5 tyś. btutto.
Pozdrawiam

agamon
28-03-2003, 17:55
do Grzegorza 63
fajny projekt , taki romantyczny :smile: gratuluje smaku
POczekajmy co pokaże nam avazi-mysle ze będzie extra

RB
30-03-2003, 11:30
Czećś Agamon!
Napisz proszę co obejmuje to 26,5tyś?Z tego co pisałeś wcześniej masz budować Porotherm 30-czy w tej cenie masz ocieplanie ścian,czy samą murarkę ,czy robisz piwnice, ile stropów wylewanych-pewno to jest bez wyżywienia, ile stropów wylewanych, a może ta firma zrobi jeszcze dach????Gdzie się budujesz?

Pozdrowienia RB

agamon
30-03-2003, 15:35
Za 26,5 tyś. mam miec wybudowany dom w stanie otwartym tj,
stan zerowy (czesciowe podpiwniczenie), izolacje i ocieplenie ścian piwnicy i fundamentów, zasypanie piachem i zagęszczenie, zalanie betonem
-wykop szerokoprzestrzenny robię ja
parter, poddasze- ściany zewn. i wewn. nośne i działowe, schody wew.
schody zewnętrzne , taras,balkon
cały dach z obróbkami
bez ocieplenia scian zewnętrznych- zrobię to póżniej
wszystko na fakture, bez wyżywienia i spania. narzędzia firmy.
ja zapewniam zaopatrzenia materiałowe
Pozdrawiam

agamon
09-04-2003, 19:46
Znalazłem bład w projekcie - pierwszy i oby ostatni
Różnica poziomów w salonie i na tarasie powinna byc -0,30 i -0,35
a jest -0,30 i -0,05 !!!! Poprostu zwykłe przeoczenie projektanta :smile:



<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: agamon dnia 2003-04-09 20:47 ]</font>

Pagin
12-04-2003, 07:39
Witam,
W tym watku powstal mini-klub projektow ARCHI-PROJEKT. W moim watku o APS 115 nikt nie odpowiada, to przylacze sie do Was (jesli nie macie nic przeciwko). Jestem prawie zdecydowany na projekt APS 115. Szukam innych zdecydowanych na ten projekt lub budujacych wg niego (i chyba ich nie znajde jako ze jest to nowy projekt). Wybraliscie inne projekty tej pracowni i macie juz pewne doswiadczenia i spostrzezenia. Zatem prosze WAS o opinie nt tego projektu.
Pozdrowienia

agamon
12-04-2003, 16:00
Witamy, witamy . Pewnie ty będziesz przecierał pierwszy szlak z APS 115. ( jak ja z APS 101) GŁowa do góry i powodzenia.

Pagin
12-04-2003, 20:57
Dzieki Agamon, przyda mi sie kazde wsparcie i dobra rada
Pozdrowienia

Grzegorz63
13-04-2003, 00:28
Pagin
Uważaj na izolację przeciwwilgociową poziomą balkonu nad wykuszem pokoju dziennego. Zdarza się, że taki balkon oprócz funkcji "dużego" mostka termicznego, "potrafi" również przeciekać... Najmniej problemów stwarzają balkony "wypuszczone", takie jak w Twoim projekcie od frontu.

agamon
13-04-2003, 13:51
No i mam następny bład w projekcie- wykaz drewna nie odpowiada rzeczywistości( ilość i długość):sad:((. DOkładnie sprawdzajcie. Jutro jadę do Archi-Projektu i niech poprawiają .

agamon
17-04-2003, 20:21
Już poprawili było kilka błędów :smile:

agamon
29-04-2003, 09:30
No i znów następny: wymiary przy fundamentach nie zgadzają się ( z jednego boku jest 93cm ,a z drugiej strony 100cm , różnica tylko 7cm.) Geodeta wyłąpał przygotowując sie do wyznaczenia domu

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: agamon dnia 2003-04-29 10:30 ]</font>

30-04-2003, 14:41
Witam,

My również zakupiliśmy projetk APS 101, ale jeszcze zaczęcie budowy przed nami. Dlatego będę wdzięczna za informacje (głównie dotyczące błędów w projekcie).
Pozdrawiam

agamon
30-04-2003, 18:28
Witaj Monika,
zaczynam budowe w połowie maja, wszystko przede mna - aby jak najmniej było błedów. Ale przy nowym projekcie należy liczyć się z "chorobami wieku niemowlecego"
będe wszystko pisał na bieżąco
gdzie budujesz? jakie zmiany robisz w projekcie?
pozdrawiam
agamon

05-05-2003, 12:17
Witam,

Budujemy się w Sulejówku pod Warszawą. Budowę zamierzamy rozpocząć jeszcze w tym roku.
A zmiany, które zamierzamy wprowadzić to:
- powiększenie łażienki na dole kosztem wiatrołpu,
- rezygnacja z wykusza w kuchni
- rezygnacja z balkonów
- odwrócenie schodów na górę, tak aby można było zrobić drzwi do pomieszczenia gospodarczego do, którego mają też prowadzić drzwi bezpośrenia z garażu
- likwidacja różnicy poziomów na strychu (skrócenie strychu o tą różnicę)

Ale to są tyko nasze pomysły,jesteśmy jeszcze przed rozmową z architektem.

Pozdrawiam.

agamon
05-05-2003, 23:07
O to zmiany podobne jak u mnie, nie radziłbym likwidacji wykuszu w kuchni- popsuje się wyglad sciany; balkonu też bym nie likwidował- przyda się i tez dodaje uroku; z tymi poziomami na strychu to interesujące- ciekaw jestem jak to rozwiążesz
pozdrawiam

Kasia i Jacek
28-05-2003, 11:08
Cześć Agamon
Rzeczywiście ten twój projekt APS 101 jest rewelacyjny. Czy już masz postawione mury? Jak to wygląda lepiej, czy gorzej niż na wizualizacji? Masz może zdjęcia?. Czy wyszły jeszcze jakieś błędy w projekcie. Prosimy daj nam jakieś wskazówki, bo w ciągu tygodnia musimy podjąć decyzję co do wyboru projektu. Wahamy się pomiędzy APS 99 i APS 101. Dzięki Twoim poprzednim opiniom jesteśmy bardziej za APS 101, ale ciągle nie na tyle, żeby z czystym sumieniem podjąć decyzję. W końcu dom buduje się najczęściej raz w życiu!

Z góry dziękujemy za odpowiedź.

agamon
28-05-2003, 17:04
Witajcie, jutro zalewam ławy fundamentowe





<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: agamon dnia 2003-05-28 22:19 ]</font>

Kasia i Jacek
30-05-2003, 14:24
Dzięki Agamon za zaproszenie ale mieszkamy w bardzo oddalonych rejonach (Wrocław). Pozdrawiamy Cię!

05-06-2003, 13:16
Witam,

My już swój projekt (APS 101) złożyliśmy w Urzędzie Miasta i czekamy na pozwolenie.

Zamierzamy budować w lipcu z ytonga.
Pozdrawiam :D

agamon
05-06-2003, 17:32
Fajnie Monika - będzie nam raźniej.
U mnie mury pną się do góry( ściany fundamentowe)

agamon
09-06-2003, 16:46
Ściany rosną ponad glebe :)
W tym tygodniu będzie wieniec i strop nad piwnicą.
Dom podoba mi się co raz bardziej . Aby tak dalej

agamon
20-07-2003, 22:04
Znalazłem kolejny bład w projekcie.
Nadproże nad bramą garażową jest za niskie jak się chce mieć bramę segmentową z automatyką ( jest 15cm. a powinno byc min. 20cm.)
to trzeba powiększyć nadproze

tomek81
30-09-2003, 21:52
Witam, na początku przede wszystkim pozdrawiam Agamona, mieliśmy dzisiaj okazję poznać się na jego działce. Wyszło trochę głupio - sąsiedzi donieśli, że jakiś typek (to ja) ogląda sobie Jego domek i ściągnęli Agamona na budowę. Takich sąsiadów mieć w czasie budowy to skarb.
A propos projektu - jestem oczarowany. W rzeczywistości wygląda o wiele korzystniej niż w katalogu projektów. Tak naprawdę to pojechałem obejrzeć, jak wygląda dom o powierzchni użytkowej 145 mkw - APS101 to jest coś, czego szukaliśmy. Ustawienie na naszej działce jak u Agamona - salon na zachód. Trochę to nie po mojej myśli, ale inaczej u nas nie dam rady ustawić tego domu. Chciałbym, aby w letni wieczór salon nie był nagrzany na maxa, a to chyba przy wielkości okien salonu i ustawieniu na zachód niestety grozi. Podobnie może być w kuchni z oknami na południe. Rozważam dwie możliwości - zamiana kuchni z gabinetem lub klima w domu. Pomysły z poszerzeniem garażu, częściowym podpiwniczeniu, rozszerzeniu dachu nad tarasem oraz przesunięciu słupów zadaszenia tarasu bardziej na zewnątrz - po namowie Agamona - wydają się jak najbardziej na miejscu. Przewidywany koszt wykonania domu pod klucz utwierdza mnie w przekonaniu, że to będzie również i mój projekt. Jeszcze tylko kilka miesięcy i też będę należał do klubu budujących :wink: .
Pozdrawiam.

agamon
02-10-2003, 19:18
Dziś już 2 pażdziernika, dachówka jest częściowo na dachu, pewnie jeszcze z tydzien lub 2 i bedzie koniec. Mam nadzieję że koniec budowy a nie ze mną :wink: Jestem umordowany budową i nabawiłem się stresu budowlanego.Ale to podobno normalne :)

avzi
03-10-2003, 08:36
Witaj, Agamon!
A więc już niedługo będziesz mieć I etap za sobą! Gratuluję, ja dopiero układam strop. Strasznie mnie ciekawi jak się prezentuje ten APS 101 w naturze - może przesłałbyś jakies fotki? W końcu o mały włos i bym go też budował. :P
Pozdrawiam! :wink:

agamon
03-10-2003, 17:06
Avazi- napisz na priva swój adres i też podeślij fotki swojego raju :D

Palma
06-02-2004, 08:38
Witam Agamon,

Poważnie zastanawiam się nad wyborem APS 101, czy mogę też liczyć na zdjęcie tego domku?

oczywiście najchętniej zobaczyłabym dom w naturze.

Pozdrawiam,

swój adres wysłałam na priv.

TomaszK
07-02-2005, 20:57
Czy ktos budowal, buduje lub ma zamiar budowac domek z pracowni Archi-Projekt APS 101?
Z gory dziekuje za wszelkie uwagi, porady, realizacje i inne pomocne wskazowki. :D



TomaszK

zuczek
08-02-2005, 16:45
Witaj Tomku,
domek bardzo mi się podoba: ładny z zewnątrz i wydaje się być funkcjonalny. My również przymierzamy się do budowy APS-a, tyle że 108 (dużo mniejszy i skromniejszy od Twojego, ale NASZ :D ). W Twoim projekcie podoba mi się szczególnie taras, też będziemy mieli duży i zadaszony. Zauważyłam, że APS 101 jest zaprojektowany w tej samej technologii co nasz. Nie wiem, czy masz już kupiony ten projekt, ale tak z ciekawości pytam, czy zamierzasz budować zgodnie z podaną technologią czy coś zmienisz. My zmieniliśmy JW ytong 36,5 na 40cm i strop też będziemy robić inny (monolityczny lub prefabrykowany ytonga). Pozdrawiam :)

TomaszK
09-02-2005, 07:04
Hej Zuczku.
Dzieki za odpowiedz. Oczywiscie obejrzalem Twoj domek i musze Ci powiedziec ze dokonalas super wyboru. Twoj domek byl brany przez nas rowniez pod uwage. Ma to wszystko co chcielismy (duza kuchnia polaczona z salone, garaz, garderoba u gory) brakowalo nam tylko tu pokoju na dole. Ale jest naprawde super. Wiesz wszystko co chcielismy aby bylo wymagalo takiego domu jak APS 101, ale mysle ze wybralismy ten dom troche na wyrost. Twoj bylby akurat.
Jesli chodzi o technologie to ciagle sie nie wiem. Szukam roznych rozwiazan. Wiesz ten YTONG jest dobry choc troche kruchy. Jedyna rzecza o ktorej trzeba pamietac to nalezy go od razu otynkowac aby przez zime nie naciagal wody. Wiec zastanawiam sie nad silikatami albo jeszcze czyms innymi. Moze podzielisz sie swoimi uwagami na ten temat? Kiedy zaczynasz budowe Zuczku? Slyszalem ze wybierasz sie na targi budowlane. Napisz co tam sie mozna ciekawego dowiedziec ja raczej nie mam mozliwosci tam pojechac :( .
Dzieki za wszelkie uwagi

TomaszK

Maggy3
10-02-2005, 14:42
APS 101 to też mój faworyt.
Niestety mam za wąską działkę (19 m) i muszę zlikwidować wykusz w kuchni i jeszcze zwęzić trochę budynek albo dogadać się z sąsiadami.
Może zamówię coś indywidualnego na wzór APS 101.
Cały czas przeglądam inne projekty, ale nie znajduję alternatywy - APS 101 jest najlepszy. Jedyna jego wada to moim zdaniem jest za mało finezyjny za to wyjątkowo efektywny wewnątrz.
Budowę chcemy rozpocząć w przyszłym roku. Ten rok to wybór projektu i uzyskiwanie zezwoleń.

zuczek
11-02-2005, 15:26
Tomku, co do technologii to najprawdopodobniej zrobimy tak: pozostaniemy przy ścianach JW ytong 40 cm., ale wszystkie wewnętrzne ściany zrobimy z Silki (lepsza akustyka). Takie rozwiązanie polecił mi na Forum Michał_B i myślę, że jest to dobry pomysł. Co do stropu: pierwotnie chcieliśmy prefabrykowany ytong, ale straszyli mnie, że jest nieprzyzwoicie drogi. Tymczasem na Targach (byłam byłam :D ) ekspert z ytong-a powiedział nam, że całkowity koszt zrobienia takiego stropu (towar+montaż+wynajęcie dźwigu) to 135 zł/m2 netto. Nie pamiętam tylko o jaką grubość chodziło. Przeliczając więc na metraż naszego stropu, cena nie jest zatrważająca (oczywiście jest wyższa niż w przypadku np akermana, ale w stosunku do monolitu już nie). Cały czas rozważamy więc strop ytong-a. Pytaliśmy też o płyty dachowe, ale tu koszt jest rzeczywiście duży (zależy od dachu, ale ceny są od 135 zł/m2 netto, przy czym obejmują sam towar, a jak się dowiedzieliśmy montaż tych płyt jest strasznie wysoki)

Na Targach mnóstwo rzeczy do oglądania. Szczerze mówiąc, żeby obejść wszystko, nie starczy jeden dzień. My skoncentrowaliśmy się na tym co nas interesuje na dzień dzisiejszy, a więc materiały budowlane, dachówki itp. Warto się wybrać, bo można porozmawiać z różnymi ekspertami, którzy długo i cierpliwie odpowiadają na wszystkie pytania. Myślę, że warto też zabrać ze sobą projekt (my tak zrobiliśmy i pan z ytong-a od razu nam pokazał, gdzie musiały by być podciągi, zmiany itp).
Ytong rzeczywiście jest kruchy, silka wizualnie prezentuje się dużo lepiej. Na Targach specjalnie wystawili ''odrapany'' ytong, bo ponoć jak rok temu wystawili przebrany (równiutki) to później mieli skargi, że kłamią itp. Jak jednak zapewnił nas pan, te drobne odrapania nie mają wpływu na pogorszenie współczynnika cieplengo, trzeba wyrównać zaprawą naprawczą (która -jak widzieliśmy- po rozprowadzeniu na bloczkach niczym się od nich nie różni).

Co do rozpoczęcia budowy, to planujemy zacząć w tym roku (same fudamenty), ewentualnie w przyszłym od razu do stanu surowego. Słyszeliśmy różne opinie: niektórzy mówią, że lepiej jak fudament przezimuje, inni że lepiej za jednym zamachem robić stan surowy.

Dzięki za miłe opinie o naszym APS-ie. Szczerze mówiąc, to wprowadziliśmy w nim dość dużo zmian (m.in powiększyliśmy pokój dzienny i wykonamy dodatkowy taras niezadaszony, ''pogrzebaliśmy'' trochę w otworach okiennych, ale uważam, że teraz wygląda dużo lepiej)

Pozdrawiam :D

stuk
21-02-2005, 09:08
Ja po długim namyśle zdecydowałem sie w końcu właśnie na APS 101.
Dom bardzo mi się podoba, tylko wprowadzę do niego kilka modyfikacji m.in. lustrzane odbicie, likwidacja wykuszu w salonie i balkonu nad nim (te dwa pokoje u gory nie beda mialy balkonow), taras od tej strony co kuchnia (ze wzgledu na specyfike dzialki, wykusz z kuchni bedzie od poludnia, a ten taras oryginalny od polnocy, oczywiscie on zostanie jako drugi maly taras), powiekszenie lazienki u gory (zeby wchlonela ten maly schowek), w sypialni od frontu likwidacja lazienki (calosc jako garedroba) i jeszcze pare dorbiazgow.
A i musze troszke zaostrzyc kat nachylenia dachu nad garazem, bo jest o 1 stopien za maly (warunki zabudowy nakazuja u mnie 37-45 stopni).

Generalnie fajny domek i ma podwojny garaz (nie zeby jakis ogromny, ale wystarczy).

Przy okazji - jesli ktoś go już wybudował (a zakładam że tak) to prośiłbym o jakiś sygnał, bo miałbym parę pytań i chetnie oglądnąłbym jakies fotki realizacji :D

TomaszK
09-03-2005, 14:14
Stuk widzialem ze juz zrezygnowales z tego projekt na rzecz APS 33.
Powodzenia. :lol:

stuk
10-03-2005, 08:29
Stuk widzialem ze juz zrezygnowales z tego projekt na rzecz APS 33.

Tak, to ciężki proces decyzyjny doprowadził mnie w końcu po wielu wariantach do APS-33. Pogodzenie tego co się podoba, z tym co będzie pasować do działki i co nie będzie za drogie :D

metea
18-05-2005, 19:47
Wydaje mi sie że w koncu znalazłam odpowiedni projekt, być może ma on jakies wady...
Prosze doradzcie i pomózcie:)
Pozdrawiam:) http://www.archi-projekt.com.pl/ramka.php?i=projekty

projekt ASP 101

andrzejka
18-05-2005, 20:20
Ja tam w sprawie wad wypowiadać się nie będę :wink: niech zrobią to bardziej doświadczeni 8) ale powiem ciże domek mi się bardzo podoba no i wydaje się być wygodny i strych calkiem spory do wykorzystania :P
Więc jeśli spelnia twoje oczekiwania :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Czemu nie-wszak to ty masz w nim mieszkać :P

Maggy3
19-05-2005, 09:25
APS 101 to też mój faworyt - rozważam jeszcze APS 100.
Mam wąską działkę 19 m i dlatego muszę zrobić ciemny garaż, zlikwidować wykusz w kuchni i jeszcze zwęzić budynek o 88 cm:(, albo poszerzyć garaż w APS 100.
W APS 101 zmienię trochę dach, przeniosę kibelek w inne miejsce. Na piętrze zlikwiduję pomieszczenie przy łazience, strych przerobię na pokój dla gości.

metea
19-05-2005, 21:27
APS 101 to pierwszy projekt ktory nie potrzebuje zadnych zmian.
Własciwie byłam juz zdecydowana na "adelke" z Archipelagu ale za duzo musiałabym kombinować.
101 ma to czego szukałam....podwójny garaż, dwie łazienki na piętrze, sypialnie od frontu.
Jedyna zmiana jaka będzie to przesunięcie na górze małej łazienki na strych zwiększając tym sypialnie...ale to będzie bardzo kosmetyczna zmiana:)
Ogólnie domek jest śliczny:)

Maggy3
24-05-2005, 08:48
Kiedy i gdzie zamierzasz rozpocząć realizację APS 101?
Czy orientowałaś się już w kosztach?

przemasb
24-05-2005, 13:35
Witam,
jestem w trakcie budowy APS101 - w sierpniu mam nadzieje sie wprowadzic.
W projekcie zmieniłem układ wejscia do garazu z domu - wejscie przez kotłownie (schody lustrzane odbicie) , zrezygnowałem z górnej mniejszej łazienki - jest duza garderoba. Dolna łazienke powieszkyłem o wnękę prysznicowa kosztem przedsionka.
Warto rozwazyc poszerzenie garazu ( ten w projekcie moze byc troche waski na dwa samochody) oraz zwrócic uwage na układ wiezby w pokoju na pólpietrze ( to bedzie pokój sportowy). Wg projektu słupy podporowe wypdaja na srodku pomieszcenia co znacznie zmniejsza jego ustawnosc. Ja te słupy (dwa srodkowe) przesunałem pod sciany. W pokoju sportowym dałem jedno okno połaciowe.
W projekcie jest bład - zle podana jest wysokosc scianki kolankowej na wjazdem do garazu.
Gdzies wczesniej na forum czytałem o innych drobnych błedach.
Generalnie jestem zadowolony z tego co "urosło" na podstawie tego projektu.
pozdr
pb

Maggy3
24-05-2005, 14:44
Witam
Może masz jakieś fotki domu?
Jeżeli możesz napisz coś o kosztach?
Ja mam nadzieję rozpocząć budowę w przyszłym roku - Swarzędz Nowa Wieś i wszelkie info są b. cenne.

metea
24-05-2005, 22:52
Planuje budowe w lipcu-sierpniu a budować będziemy w Łodzi.
Co do kosztów realzacji tego projektu to pracownia Achi Projekt podała że stan surowy otwart moze wyniesc 140 tys a zamkniety 260 tys ale nie wiem jak to sie ma to rzeczywistości...
Jeśli ktoś mógłby podac przyblizony kosztorys to byłabym wdzięczna:)
No i chetnie obejrzałabym zdjęcia z budowy:)

Pozdrawiam wszystkich

metea
24-05-2005, 23:04
Przemasb- mam pytanie...

Jaki pokój jest na półpietrze? czy ja czgoś nie zrozumiałam...?:)

Co do powiekszenia garazu to pewnie masz racje...trzeba bedzie powiekszyc tym bardziej że mamy dwa duże auta, a juz myslałam ze obejdzie sie bez przeróbek:(
Pozdrawiam

przemasb
25-05-2005, 08:58
Witam,
Maggy3 - w takim razie bedziemy sasiadami ja buduje w Zalasewie, przy Średzkiej :D
metea - tym pokojem jest dla mnie strych który z powodzeniem można wykorzystaywac jako normalne użytkowe pomieszczenie
Jezeli chodzi o koszty to podane przez Ciebie kwoty sa realne. Mysle ze mozna troche taniej. Wszystko zalezy od uzytych materiałów i wyboru ekip.
Mam sporo fotek tak wiec podajcie adresy to przesle
pozdr

pb

Maggy3
25-05-2005, 09:58
Podaję adres email - [email protected]
Z góry dzięki za fotki.

tomek81
25-05-2005, 14:10
Witam,
też przymierzam się do przeprowadzki do naszego APS101 w te wakacje, ale być może ten termin się trochę przeciągnie. Garaż mamy poszerzony o 60 cm, przy sypialni zlikwidowana mała łazienka, poza tym bez innych większych zmian
Na dzień dzisiejszy mamy nstp. stan:
fundament i stropy lane z gruszki, ściany zewn. i wew. nośne Ytong 40 i 24cm, ściany działowe Belix 12cm, chudziak, wylewka finisz z mixokreta, tynki gipsowe z agregatu, poddasze ocieplone, z przygotowanym stelażem GK, ale jeszcze bez płyty GK, dachówka ceramiczna, rynny PCV, kominy murowane, okna PCV kolor 2-str., drzwi wejściowe dąb, brama garażowa Krispol, rozprowadzona kanalizacja i woda, instal. alarmowa i elektryczna, szambo 12 m3 wszelka dokumentacja do tego wszystkiego itd itd, nie liczę kosztów przyłączy - da się to zrobić za ok. 220 tys :roll:
Do zrobienia pozostaje nam jeszcze m.in. inst.gazowa, ogrzewanie, GK, malowanie, parkiety, glazura, terakota, kominek, kpl. łazienki, tynki zewn., zagospodarowanie otoczenia, osprzęt elektr., kpl. ogrodzenie, tak więc finisz prawdopodobnie na koniec wakacji. Już nie możemy się doczekać :D
Aha, i nasz projekt nie przestał się nam podobać, co jest chyba ważne :)
Nie rezygnujcie z wykuszy i balkonów, bo całość straci swój urok.
pozdrawiam
Tomek

metea
03-06-2005, 21:03
Czy Wy przestaliscie budowac 101?
Jesli macie jakies zdjęcia domku to wyslijcie prosze...
Pozdrawiam

TomaszK
05-06-2005, 13:26
W koncu widze ze nie tylko ja buduje APS 101 a juz myslalem ze nikomu innemu sie nie podoba. Wczesniej gdy pytalem czy ktos go buduje nie bylo rzadnego odzewu a tu prosze.
Budowe zaczalem 16 maja wiec dopiero fundamenty sa gotowe.
Ze zmian to rzeczywiscie nie mam zbyt wielu.
Garazu nie poszerzalem.
Drzwi do garazu przenioslem do wiatrolapu.
Lazienka na dole jest rowniez poszerzona troche kosztem wiatrolapu.
Lazienka u gory w sypialni zostala zlikwidowana, mala garderoba ma byc przeniesiona na druga strone pokoju.
No te slupy na strychu to rzeczywiscie sa tam nie potrzebne bede musial cos z nimi zrobic/przesunac.
Jesli macie zdjecia z realizacji chetnie zobacze jak to wyglada u Was.
Pozdrawiam.

agamon
06-06-2005, 22:58
Swietny pomysl z tymi zdjeciami. ja buduje APS 101 od 2003r.
Chetnie bym tez wkleil zdjecia ze swojej budowy. Ale nie umiem

TomaszK
07-06-2005, 13:20
A moze uda sie wyslac zdjecia na e-maila. :D
Podaje adres:
[email protected]
U mnie na razie tylko fundamenty widac. :D

metea
07-06-2005, 20:54
ja równiez chętnie obejrzałabym zdjęcia:)
Podaje moj adres [email protected] prosze pokazcie co zbudowaliscie...

U mnie na razie nic nie stoi...czekam na kredyt i jak go dostanę to rusze z kopyta:)

Napiszcie czy faktycznie ten podwójny garaz jest tak wąski ze nie zmieszcza sie dwa auta... tak bardzo nie chce zadnych przeróbek ale jesli trzeba będzie to z cięzkim sercem zrobie to...:(

Pozdrawiam

agamon
07-06-2005, 22:14
Garaz poszerzyłem o 60 cm., równiez poszerzcie brame- ja o tym zapomniałem :(.
Uwazajcie są błedy w projekcie: ja kupiłem jeden z pierwszych w Polsce jesli nie pierwszy i geodeta wyłąpał błedy w projekcie- zgłaszałem do biura i mieli naniesc poprawki.
Polecam piwnice jest super- w upaly chłodek jak w lodówce :)
W kotłowni polecam zrobić spiżarkę. A kotłownię przenieśc do piwnicy -( komin deko w dół :))

Maggy3
08-06-2005, 08:31
Ja też poproszę o fotki na maila
[email protected]

agamon
10-06-2005, 00:21
Fotki poszły
Moze ktoś kto zna sie na kompie- utworzyłby galerie domów APS101.
Moglibysmy sie wymieniac opiniami i doswiadczeniami.
pozdrawiam w trudach budowy
agamon

metea
10-06-2005, 23:31
Dziekuje bardzo za fotki, dom jest sliczny:)
Wydaje sie taki wielki
Teraz juz jestem pewna ze zaden inny tylko TEN:)
Nie mogę sie doczekać kiedy zaczniemy budować...och zeby ten bank sie pospieszył....chcemy jeszcze w tym roku postawic go i zamknać a na najpózniej na wiosne sie wprowadzic....okaże sie czy sie to uda...
Agamon....domek masz cudowny, mam nadzieje ze niedługo ja bede mogła sie takim pochwalic:)
Pozdrawiam wszystkich miłosników 101:)

Kasik30
23-06-2005, 08:13
Czy ja również mogę prosić o fotki domku, jestem na etapie wyboru projektu .
E-mail: [email protected]

Pozdrawiam
Kasia

metea
04-07-2005, 20:54
Widze ze mało osób buduje APS 101:(

Gdyby ktoś miał zdjęcia wnętrz to bardzo proszę o przesłanie na mój adres.
Pozdrawiam

TomaszK
12-07-2005, 21:19
Metea ja caly czas buduje ale na zdjecia wnetrz jeszcze za wczesnie :D to dopiero stan surowy. Wlasnie mam robiona wiezbe dachowa. Zycze w powodzenia wszystkim budujacym APS 101.

metea
28-07-2005, 20:32
a tu znów cisza.... myslałam że więcej osób będzie budowało APS 101
Ja czekam na pozwolenie na budowe, prawdopodobnie bedzie w połowie sierpnia i na początku wrzesnia zaczynam budowe.

Czekając na ten sądny dzień rozmyslam o kolorze dachu, elewacji itp:)

Pozdrawiam wszystkich budujących

TomaszK
31-07-2005, 13:41
Metea u mnie prace posuwaja sie naprzod. Juz mam kominy wymurowane z cegly klinkierowej.
Zmienilem YTONG na BK 24 cm + styropian. Robie tez pelne deskowanie dachu. Poza tym kilka drobnych zmian. Jak skonczy ekipa stan surowy to w tym roku jeszcze instalacje. :D

metea
31-07-2005, 20:58
Ja bede budowac z maxa a zmian u mnie jest mnóstwo::)
Mam wyrównane pozimy na dole i poddaszu, powiększony garaż, wejscie do garazu przeniesione do wiatrołapu, zmieniony bieg schodów, zmniejszona wspólna łazienka na poddaszu. Sypialnia od frontu powiększona o jakies 5 m2 , nad garazem ma byc pokój kąpielowy ok 25 m2 i odzielona suszarnia z pralnią. To takie najważniejsze zmiany, takich drobnych tez jest kilka;) a miał to być projekt w którym nie bedzie żadnych zmian:)

Tomku zazdroszcze Ci troszkę Twojego stanu budowy...ufff chyba sie nie doczekam:)
Tak bardzo chce zdązyć z zamknięciem domu na zime a tu tak niewiele czasu pozostało:(
Pozdrawiam
Ola

TomaszK
31-07-2005, 21:10
Jeszcze nie dawno bylem na tym samym etapie co Ty Metea wiec badz pewna szybko to pojdzie.
Jesli chodzi o zmiany to tez ich sie kilka nazbieralo. Rowniez przenioslem przejscie do wiatrolapu. Moze przez to wystapic maly problem ze schodkami w wiatrolapie do garazu ale jest to do rozwiazania.
Rowniez wyrownalem poziom salonu na dole. Ale to uniemozliwilo mi wyrownanie poziomu na strychu. Nie chcialem miec sufitu nad tarasem az tak nisko.
O zmianie biegu schodow tez myslalem ale pozostaly tak jak bylo tyle ze beda drewniane.
No sypialnia tez oczywiscie powiekszona. Tzn. zrezygnowalem z tej 3 lazienki i garderoby. Natomiast planuje garderobe zrobic po przeciwleglej stronie tam gdzie jest skos.

Ja tez szukalem projektu aby nie bylo zbyt wielu zmian ale tak sie nie da zrobic.
Jak na razie jest dobrze. :D

metea
31-07-2005, 21:26
Ja mam zrobione zmiany wyskosci stropu nad garażem więc sufit bedzie odpowiednio wyskoko nad tarasem.
Właściwie to na podstawie gotowego projektu APS 101 mam zrobiony indywidualny projekt bo tak naprawde to tylko gabinet i salon jest nie zmieniony:) aaa i doszły mi 2 kolumny przy wejsciu frontowym...
Tomku jaki bedziesz miec dach? blachodachowka czy cos innego?
A kolor dachu i elewacji? myślałes o tym?
Pozdrawiam

TomaszK
31-07-2005, 21:33
Dach ma byc w kolorze ceglastej czerwieni. Dlatego komin jest juz do tego koloru dobrany.
Jezeli podnosilem poziom stropu nad garazem to mialem problemy z wejsciem na strych. Chyba ze planujesz tam wejscie z jakiegos innego miejsca. W innym wypadku trzeba zmienic konstrukcje schodow i to wejscie wychodzi nie wiele nizej niz cale poddasze.
Kolumny na poczatku rowniez mialy byc :D
Ale w teraz juz zrezygnowalem z nich, balkon jest tylko nieco krotszy.

O elewacji jeszcze nie mysle ale prawdopodobnie bedzie to cos pomiedzy kolorem piaskowym a zoltym.

TomaszK
03-09-2005, 17:33
Metea jak tam Twoj domek .Czy udalo Ci sie wyrownac poziom stropu nad garazem?
Co nowego w przygotowaniach do budowy kolejnego APS 101? :D

metea
04-09-2005, 20:40
Witaj Tomku:)

Po pierwsze dziękuję bardzo za zdjęcia Waszego domku...jest sliczny..podobny do mojego przyszłego:)
Odbieram jutro pozwolenie na budowe i składam dokumenty do banku.
Mam nadzieje ze tam sie pospieszą i szybko przyznają kredycik bo w tym roku dom MUSI stanąć.
Jeśli chodzi o strop nad garazem to faktycznie jest wyrównany, w ogóle okazało sie ze ten domek ma powierzchni uzytkowej 200 m2 + 45 m2 na garaż... i przestraszył mnie troche kosztorys całej budowy ale cóz tam...do odwaznych świat nalezy:)

Domku na razie nie ma ale ja juz mysle jak tu zaprojektowac kuchnie, łazienke..itp:)

A co u Ciebie Tomku na placu budowy? doszło coś nowego...???
Pozdrawiam serdecznie

TomaszK
05-09-2005, 21:50
Niestety na razie nic nowego na budowie. :(
Wszystko czeka do mojego powrotu. :D
Wlasnie mamy dociagnieta wode i kanalizacje do naszych dzialek. Kosztowalo to nas po 7.5 tys. Ale juz mamy razem z odbiorem.

Zycze powodzenia i czekam az poinformujesz mnie ze wlasnie rozpoczynsz kopac fundamenty pod nowy APS 101. :D

Powodzenia.

Joanna i Janusz
25-09-2005, 14:47
Jak wychodzi Wam koszt tego domu- orientacyjny oczywiście!?

tomek81
25-09-2005, 21:25
witam,
szacuję ok. 370.000 PLN, oczywiście bez kosztów działki.
pzdr Tomek

metea
25-09-2005, 22:37
Mamy juz ekipę, kierownika budowy teraz tylko geodeta wytyczy nam budynek i zaczynamy!!!
W tym tygodnu chcemy ruszyć z budową...zdazymy przed zimą..? oto jest pytanie:)

Pozdrawiam budujących 101

TomaszK
26-09-2005, 18:37
Metea przed zima to chyba stan surowy. :o
Myslisz, ze uda Ci sie wiecej zrobic w trzy miesiace?

Pozdrowienia :D

metea
26-09-2005, 23:26
Tomku- nie wiem co zdązymy zrobic w 3 m-ce ale chcemy jak najwiecej.
Mamy odpowiednią ekipe budowlaną i jeszcze dodatkowo innych pomocników. Najwazniejsze zeby zacząć a do tego potrzebny nam kredyt z którym mamy problem:(
Jak ruszymy to dam znac...
Pozdrawiam:)

metea
05-10-2005, 21:44
No nareszcie u nas cos sie ruszyło...dzisiaj przyjechał pan koparkowy i ściągnął humus a zaraz po nim przyjechał geodeta i wytyczył budynek.
Jutro zaczynamy fundamenty...

Doczekałam sie...zaczynamy zabawe w budowanie:)

Pozdrawiam:)

TomaszK
06-10-2005, 21:24
Gratulacje.
To teraz domek juz wyrośnie migiem. :D

Życzę aby wszystko się "pieło w górę" zgodnie z planem. :P

U mnie początek elektryki, okna zamówione, będą za swa tygodnie, no i tynki gipsowe również za dwa tygodnie. :D

Pozdrowienia.

metea
30-10-2005, 09:28
Witam

Jak Tam Wasze śliczne domki? :)
U mnie stoja na razie fundamenty ale od środy wchodzi jeszcze jedna ekipa i teraz pójdzie jak burza.
Teraz muszę sie tylko modlić o pogodę:)

Napiszcie co u Was!
Pozdrwiam ciepło

tomek81
30-10-2005, 11:02
witam,
Metea - pamiętam, że po zalaniu fundamentów przemierzyłem je wzdłuż i wszerz - optycznie wydawało mi się, że gdzieś jest błąd w pomiarach i że wylano za mały obrys. :)
No ale do rzeczy - w grudniu chcielibyśmy się wprowadzić, pozostały nam generalnie cyklinowanie i klakierowanie parkietu, malowanie ścian wewnętrznych, barierki na schodach wewn., cała łazienka górna, kostka na podjeździe oraz dokończenie tynkowania zewnątrz.
Co do uwag na temat projektu - generalnie jest chyba trochę za mało miejsca na schody wewnetrzne, trepy są zbyt krótkie. Podnosząc wysokość parteru o ok. 20 cm zwiększyła się jednocześnie wysokość stopni schodów.
Schody zrobiliśmy z betonu, wykorzystując przestrzeń pod nimi na schowek przy przejściu do garażu.
pozdrawiam
Tomek

metea
30-10-2005, 13:26
Tomku ja również gdy zobaczyłam gotowy fundament byłam lekko zaskoczona że zarys domu jest jakis mały.
Śmiesznie wyglada pokoik na dole, wydaje sie że to taka kiszka a i kuchnia coś mi za mała :( salon tez jest mały...no nie wiem, mam nadzieje ze to tylko złudzenie optyczne...

W tym tygodniu musimy juz zamówić więżbę i dach ale nadal nie mogę sie zdecydowac na kolor. Na razie mysle o ceglastym ale sama nie wiem...
Na zdjęciu z pracowni kolor dachu i jest brązowy i ten dom wyglada bardzo smutno. A Ty jaki masz kolor dachu? może przeslesz jakieś fotki...? jakbys mógł wysłac zdjęcia wnętrz to byłabym wdzięczna, tak bardzo bym chciała zobaczyć jak wyglada od srodka kuchnia i salon...czy faktycznie sa takie małe jak to wyglada z fundamentów...

Z tym schowkiem pod schodami to fajny pomysł, może i my cos takiego zrobimy, musze pogadać z kierownikiem budowy...

Pozdrawiam

Serano
30-10-2005, 17:27
Witam! Również i ja dosłownie zauroczyłem się naszą 101- nką. Na razie jestem jeszcze na etapie planowania wszelkich zmian i przeróbek. Właśnie dlatego mam gorącą prośbę ,czy moglibyście pomóc mi w tym temacie? Można powiedzieć że w kwestii budowy dopiero raczkuje więc byłbym bardzo wdzięczny za okazaną pomoc. Pozdrawiam serdecznie!!!

metea
30-10-2005, 18:50
Serano witaj:)

Musze Ci przyznać racje w wyborze 101 bo to piekny domek:)
Napisze teraz o moich zmianach...
Powiększony i podniesiony garaż, zmieniony bieg schodów, wyrównany poziom poddasza oraz parteru, zmieniona konstrukcja stropu, nizsze okna w kuchni, dodanie 2 kolumn pd frontu, likwidacja jednej kolumny na tarasie, zmniejszone pomieszczenie gospodarcze, zwiększony balkon od frontu, zmieniona wentylacja w pomieszczeniach, 2 bramy garazowe. Na pietrze własciwie zmienione wszystko:) 2 łazienki, 3 sypialnie, nad garazem bedzie pralnia, suszarnia no i pokój kąpielowy.
To tak z grubsza....:)

tomek81
01-11-2005, 00:22
Witam,
Metea - dach mamy brązowy, elewacja "brudny żółty", stolarka złoty dąb,
sztachety na balkonach będą w kolorze ciemny orzech. Jeśli uda mi się zorganizować cyfrówkę, spróbuję przesłać lub zamieścić kilka zdjęć.
pozdrawiam Tomek

metea
06-11-2005, 00:01
Witam:)

Tomku
Czekam z niecierpliwością na zdjęcia...:)

U mnie prace ruszyły z kopyta, współczuje troche ekipie która u nas buduje ponieważ cały dzien jest pod okiem mojego Misia:)
Ponieważ dzień jest krótki i ok 17.00 robi sie ciemno praca sie konczy ale od poniedziałku będa pracować o wiele dłużej ( nie spodoba im sie to) kupilismy halogeny i plac budowy jest oświetlony jak w dzień:)
Mury zaczeliśmy 2 listopada a na 3 grudnia zamówilismy więżbę czyli chłopaki mają czas do 2 grudnia żeby postawic domek...niezłe tempo prawda..:)
Mam nadzieje że pogoda nam nie sprawi figla i wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Pozdrawiam budujących 101..piszcie i pokazujcie swoje śliczne domki:)[/b]

metea
24-11-2005, 11:32
Podciagam wątek...

jak Wasze domki? dachy, okna pozakładane?
A może wykańczacie juz wnętrza...?

Pozdrawiam

przemasb
02-12-2005, 11:56
Witam wszystkich budowniczych APS101.
Dawno nie wchodziłem na forum i musze sie pochwalic - od sierpnia mieszkam w APS101 :).
Budowa trwała od września zeszłego roku, tak wiec w miare szybko udalo sie zamknac temat;)
W tej chwili jestem na etapie urzadzania tego sporego wnetrza(lampy mebelki itp)

pozdr
pb

TomaszK
02-12-2005, 18:50
Hej Przemas

Super, że już mieszkasz. Czy dysponujesz zdjęciami z wykończonego domku. Może jakieś sugestie podczas wykańcznia wnętrz?

06-12-2005, 14:11
Proszę, wklejcie zdjecia

agamon
09-12-2005, 18:34
Zdjecie mojego wkleiłem na stronie:http://www.frappr.com/murator
pozdrawiam agamon

annzap
20-01-2006, 21:07
Witam serdecznie wszystkich budowniczych APS 101!
Cieszę się bardzo, że znalazłam tyle osób, które zakochały się w tym domu. To jeszcze bardziej utwierdza mnie w decyzji co do zakupu tego projektu. Jesteśmy na 99% pewni co do tego, że to będzie ten. Mam wielką prośbe o przesłanie mi jakichkolwiek zdjęć odnośnie tego domu. Podaję e-maila [email protected]
Agamon - widziałam twój dom na zdjęciu. Słowo "piękny" to za mało. Jest Boski!!
Budujemy na Podlasiu więc może ktoś jest z okolic?
Pozdrawiam!

metea
22-01-2006, 22:45
annzap niestety mój dom jest dopiero w trakcie budowy ale jesli chcesz zobaczyc pare fotek to kliknij na mój dziennik budowy.
Przyznaje ze zdjęcie domku agamona jest cudowne no ale wiadomo...w końcu to aps 101 8)
Polecam budowanie tego domku, jest naprawde sliczny:)
Pozdrawiam

annzap
25-01-2006, 12:18
Witam metea!
Skorzystałam z pozwolenia i obejrzałam sobie Twój domek. Jest śliczny nawek kiedy zamiast dachówki leży na nim śnieg. Podziwiam tempo budowy. Miejmy nadzieję, że tem mróz szybko odpuści i będziesz mogła ruszyć z robotą. Ja właśnie odebrałam rysuneki demonstracyjne projektu więc będę oglądać, liczyć, przymierzać (oczywiście z architektem bo ja to jestem więcej niż "zielona", ale człowiek całe życie się uczy). Mam ograniczony teren gdzie mogę usytuować dom więc jeżeli wejdzie to już na 100% będzie to ten. A potem to będę pytać, pytać i pytać o wszystkie sprawy. Wydawało się że projekt nie wymaga wielu zmian, tylko te kosmetyczne, ale z tego co czytam na forum to chyba każdy wprowadził jakieś zmiany. Ja też takowe będę miała. Dodana piwnica pod budynkiem, zmieniony układ pokoi na poddaszu, zamiast tarasu ogród zimowy i zastanawiamy się nad wyrównaniem poziomu podłóg na parterze. Mi się to bardzo podoba ale moja druga połowa twierdzi, że ma dosyć chodzenia na czwarte piętro w bloku, więc dodatkowe stopnie to horror. Może to i racja. Będę z uwagą śledzić twoje poczynania i mam nadzieję, że ktoś jeszcze ze 101-ki odezwie się.
Pozdrawiam. Anka.[/b]

metea
26-01-2006, 23:27
annzap to u mnie tak samo jak i u Ciebie:)
Mnie bardzo sie podobały te stopnie na parterze ale mój "połówek" stwierdził ze wyrównamy poziom bo nie ma zamiaru sie zabić przechodząc z jednego pomieszczenia do drugiego 8)
Zmian u nas co nie miara i własciwie mamy indywidualny projekt tyle że bryła domu została taka sama no i na dole pokoje bez większych zmian.

Ty się juz nie zastanawiaj nad tym projektem tylko go bierz!!!!!!
Pozdrawiam :)

metea
18-02-2006, 20:00
Jeśli znajdzie sie ktoś kto buduje APS 101 to są do sprzedania
okna 870x1450 GELAN S 8000 okucia RotoNT szyba 1,1 profil 6-cio komorowy lewe i prawe uchylno-rozwierne - 2 szt nówki niechodzone.
Nastąpiła pomyłka i mamy podwójne takie okna...

darek_aski
09-04-2006, 15:24
Mam pytanie do inwestrów kończących właśnie budowę lub już mieszkających w swoim APS 101. Ile właściwie kosztuje wybudowanie tego domu ? Moim zdaniem kosztorys przedstawiony przez ArchiProjekt jest mocno zaniżony. Jestem na etapie wyboru projektu...

Pozdrawiam,
Darek

Ula2
17-09-2006, 23:36
Podbijam temat ile kosztuje Aps 101? W 300 tys. da się zamknąć? To fajny projekt i z pewnością ktoś już zbudował. Proszę, pozielcie się wiedzą.

agamon
18-09-2006, 07:24
mysle ze nie powinienem przekroczyc 300 tyœ. nie wiem ile wynosi wg. Archiprojektu. wszystko zależy z czego budujesz.
agamon

Ula2
18-09-2006, 09:54
Pracownia podaje 261 000 pod klucz, ale to bajka jakaś. W projekcie mury z Ytonga, a dach do wyboru.

agamon
18-09-2006, 12:55
To raczej realne, mam œciany z Porothermu 30W*P, ocieplenie welna 14cm,tynk silikatowy, dachowka ceramiczna Syriusz, tynki tradycyjne, piwnice i poszerzony garaz wyjdzie deko drozej
pozdrawiam
agamon

Ula2
19-09-2006, 20:36
Agamon, napisz czy wyrównywałeś poziomy podłogi na dole - nie chcę tego stopnia. Czy w przedsionku udałoby się wykroić od strony garażu miejsce na małą garderobę- półki na buty, ubrania wierzchnie na wieszakach, tak zamiast szafy? Na jakiej wysokości zaczynają się skosy na podddaszu i czy są uciążliwe?
Pozdrawiam, Ula

agamon
19-09-2006, 21:27
nie wyrównywałem różnicy poziomów podogi salonu- dzis pewnie bym to zrobił.Wiatrołap jest doœc spory wszystko jest OK.Skosy zaczynajš się ok. 90 cm. ale bede musiał sprawdzić . nie jest żle.tego nie ma się co czepiać.
Polecam zmiany matey.

annzap
20-09-2006, 12:07
Witam wszystkich APS-owców. Ja też buduję APS 101 i jestem na etapie stawiania ścian na parterze. Agamon mam do Ciebie pytanie odnośnie strychu nad garażem. Mam w planach przerobienie go na pokój rekreacyjny ale z tego co zauważyłam w planach jest tam różnica poziomów pomiędzy stropem garażu a stropem tarasu o wysokości bodajże 70cm. Jak twoim zdaniem ma się to do zagospodarowania przestrzeni? Będzie z tym jakiś problem czy też może da się to jakoś wykorzystać? Za wszelkie uwagi z góry dziękuję.
Ula2 Ja zlikwidowałam różnicę poziomu na parterze bo nie chciałam mieć schodów pomiędzy salonem a resztą domu. Jedynym minusem jest to, że w salonie i na tarasie masz sufit na wysokości 265cm. Mi osobiście to nie przeszkadza. Poprzez odwrócenie biegu schodów zrobiłam sobie roboczy wiatrołap w garażu ( no ale ja mam kotłownię i skład opału w piwnicy).
Pozdrawiam. Anka

agamon
20-09-2006, 20:56
Adaptacja strychu na pokój rekreacyjny jest jak najbardziej wskazana.
Wychodzi super. Różnica podłogi nad tarasem nie przszkadza. proponuje doœwietlić strych poprzez wstawienie okien w dachu od strony bramy garażowej i nie zniejszaj okna w lukarnie. jęœli bym cos zmienił to spróbowac zlikwidować 4 stęple na strychu ( np. poprzez zastosowanie metalowej konstrukcji dŸwigara.- skonsultuj z architektem)
pozdrawiam
agamon

annzap
20-09-2006, 21:46
Dzięki serdeczne za rozwianie moich wątpliwości. A doświetlenie jak najbardziej. W planach mam okno połaciowe od frontu i mam ochotę dodać jeszcze jedno. Co do zmiany rozmiarów okien to absolutnie! Lubię jasne przestronne wnętrza i duże okna wręcz wskazane. Tak jak u Ciebie dodałam okno w salonie ze względów praktycznych jak i estetycznych. Trochę mnie martwią te słupy na strychu i mój architekt stwierdził, że są one niezbędne (może kawał lenia i mu się nie chciało baby uświadamiać o innych możliwościach), ale przy najbliższej sposobności zapytam go o te dźwigary jak sugerowałeś. Chociaż może z drugiej strony takie słupy mają też swój urok, przynajmniej jakieś urozmaicenie.
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie bramy garażowej. Jak w praktyce sprawuje się taka duża brama? Mój mąż ma pewne obawy odnośnie jej użytkowania. W planach jest na szerokość 450, ale z tego co pamiętam z twoich zmian adaptacyjnych, to poszerzyłeś bramę o 60cm, czyli pewnie skrzydło bramy jest jeszcze szersze.
Uff! Mam nadzieję, że nie zanudzam ale jesteś jedyną osobą która ma dokładnie taki sam dom jaki ja buduję (Metea też, ale ona zrobiła tak wiele zmian, że to prawie inny dom).
Pozdrawiam serdecznie. Anka

agamon
20-09-2006, 22:00
poszerzyłem garaż a nie drzwi garażowe. poprostu od strony praktycznej był za wšski na 2 samochody.( nie można było swobodnie otworzyć drzwi w 2 samochodach) dzis jesli mógbym to poszeryłbym go jeszcze trochę ( poszerzyłem o dostawienie jednej krokwi) i zrobiłbym go troche głębszego( mam megankę kombi ledwie się mieœci).proponuje zrobić piwnice pod garażem z wycięciem w podłodze na kanał samochodowy. Piwnice wykorzytać na warsztat i rupieciarnię np. rowery , kosiarka w zimie. Żałuje ze tego nie zrobiłem.
pozdrawiam
agamon

annzap
22-09-2006, 19:16
Piwnica pod garażem była w planach na początku ale po przeanalizowaniu i przeliczeniu ile razy mąż w ciągu roku siedzi w kanale zrezygnowaliśmy z niej. Za to mamy piwnicę pod całym domem (ze względu że nie ma strychu a klamotów trochę się nazbierało). Nawet udało nam się zrobić dodatkową piwniczkę pod tarasem ( ja w miejscu tarasu mam ogród zimowy więc lany jest strop na poziomie parteru, a dodatkowo pan koparkowy zamachnoł się za bardzo łyżką i wyszedł głębszy wykop niż było w planach, więc wyszła piwniczka o wysokości ok 220)/ To tak przyszłościowo na winko własnej produkcji.
Zdaję sobie sprawę, że garaż jest trochę maławy na dwa samochody ale po każdej zimie pod chmurką jedynym naszym mażeniem jest "garaż ciasny ale własny". O poszerzeniu garażu nie było nawet mowy ze względu na pewne ograniczenia. I tak cieszyłam się bardzo że znalazłam nieduży dom z garażem na dwa samochody.
Muszę Ci się przyznać :oops: że wstawiłam sobie Twój domek jako tapetę w moim komputerze i codziennie go sobie oglądam i podziwiam. Jeszcze trochę i mój też będzie taki sam (mam nadzieję że się nie gniewasz?)
Pozdrawiam. Anka

JACEK MOSKAL
28-10-2006, 19:15
Jestem na etapie wyboru projektu. Podoba mi sie projekt APS 101. Czy buduje ktoś taki dom na dolny śląsku ?

JACEK MOSKAL
28-10-2006, 19:52
Podoba mi się projekt APS 101. Jeśli ktoś realizuje ten projekt na dolnym sląsku prosze o kontakt.

JACEK MOSKAL
01-11-2006, 12:19
CZY BUDOWAŁ KTOŚ APS 101
:D :)

edyryt
13-12-2006, 12:58
Buduję coprawda Aps105. Scianki kolankowe z tej pracowni nie wymagają podnoszenia mają one okołe 100 cm ( w zależności z jakiego materiału budujesz, czy jest to silka ytong czy może porotherm). Domek jest OK. jedyne zastrzeżenie to bardzo małe WC na parterze oraz przy sypialni na poddaszu

MRedmer
18-12-2006, 15:30
Witam czy jest ktoś lub znacie kogoś kto wybudował w zachodniopomorskim APS 101. proszę o kontakt

Hans Kloss
02-01-2007, 09:56
Właściciele APS 101, podzielcie się proszę zdjęciami z realizacji Waszych apeesów. Zamierzam budować na wiosnę. Jak urządziliście salon?Jak sprawuje się poddasze? Czy podwyższaliście ścianę kolankową? A jakie macie elewacje?
Ja własnie skończyłem budowę i wprowadziłem sie 3 tyg temu. Moge powiedzieć, że skończyłem bo urządzania podjazdów, ogrodu (na wiosnę br) oraz dokończenia instalacji żyrandoli i karniszy już nie zaliczam do budowy :lol:
Dzis mogę powiedzieć, że nie żałuje wyboru właśnie tego projektu. Przy bardzo zwartej zabudowie i odpowiednim zmianom w projekcie uzyskałem ponad 180m.kw. powierzchni użytkowej. W projekcie podają jakieś 145, bo bez tzw strychu nad garażem. Tymczasem ten strych to piękny ponad 30m.kw pokój, zwany przez nas rekreacyjnym (słusznie już ktoś wcześniej przeznaczał go na salę spotową, ja tam będę miał stół do ping-ponga). Byłem tak pochłonięty budową, że nie miałem czasu na dyskusje na forach. Teraz za to mogę sie trochę pomąrdzyć :o Zmiany w projekcie nasuwają się intuicyjnie, zastosowałem wiele z tych wymienianych w poprzednich wiadomościach. Nie poszerzałem tylko garażu. Przydałby sie szerszy, ale 2 samochody pomieści. No i pamiętajmy, że taka zmiana to już istotniejsza zmiana w projekcie (chyba przeliczanie więźby dachowej) i dodatkowe koszty przy budowie. Zrobię jakieś zdjęcia i powieszę w galerii zdjęć forumowiczów. Pozdrawiam, J-23 8)

Hans Kloss
02-01-2007, 11:09
Pracownia podaje 261 000 pod klucz, ale to bajka jakaś. W projekcie mury z Ytonga, a dach do wyboru.
Szanowni,
w temacie kosztów moje zdanie jest następujące. Nie dajcie się zwieźć kosztorysom i analizom w rodzaju, czy droższe są ściany z Ytonga czy czegoś innego, jaki dach itd. Właśnie skończyłem budowę i uważam, że APS101 można zbudować w przedziale od 300 do ponad 500tys. Najbardziej to zależy od wykonczenia i urządzenia wnętrz, rodzaju i ilości instalacji. Jakie okna, drzwi, piec, kominek, może odkurzacz centralny? Chętni na pokoje kąpielowe i inne atrakcje niech zaczną liczyć koszty wykończenia. To jest prawdziwa zmienna kosztów budowy. Ściany i dach ma każdy dom, ale kraniki i dywaniki to już do wyboru. Przykład: ja mam w ścianach do wszystkich pokojów rozprowadzone kable do TV, sieci komputerowej i telefonu. Już samo to podwoiło koszty instalacji elektrycznej. A teraz wszystkie gniazda sieciowe, telefoniczne, przełączniczki itd. to koszt ponad 3tys. zł. Znam wiele przykładów budowniczych, którzy wystartowali w wysokiego C, a na koniec wprowadzali sie do połowicznie wykończonego domu, bo zabrakło kasy.

Hans Kloss
03-01-2007, 11:38
J-23,dziękuję, niecierpliwie zekam na zdjęcia. A może można by było na żywo zobaczyć Twoj dom? Gdzie budujesz?
Rozumiem, że udało się przesunąć słupy na strychu? Zdaje się , że są gdzieś na środku.
Zbudowałem się w Starych Babicach, 5km od zachodniej granicy W-wy. Jeśli to w Twoim zasięgu, możemy sie umówić na oglądanie. Zdjęcia powieszę pewnie dopiero na początku następnego tygodnia. Co do słupów na strychu to z 4-ech usunąłem 2 środkowe, ale w więźbie zamontowałem grubszą belkę, którą te słupy podpierają. Zostały więc 2, z czego jeden jest schowany w ściance działowej, bo dokładnie nad tarasem mam pralnię. Mam wiec 1 słup w pomieszczeniu ale w miejscu zbytnio nie ograniczającym przetrzeni. Ten słup też jest nieco grubszy.

Hans Kloss
10-01-2007, 14:18
Julita2, jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia, to podaj proszę jakiś mail do siebie. Forum galerii zdjęć niestety nie oferuje mechanizmu do wklejania zdjęć tylko możliwość podlinkowania do własnego adresu internetowego, gdzie trzeba je umieszczać. Nie mam jeszcze takowego, więc pozostaje mail.

markoto
10-01-2007, 16:17
Witam!

Bardzo prosze o przeslanie zdjec z realizacji i gotowego domu , co prawda wybralismy 33+2g ale mozemy jeszcze zmienic decyzje i ciagle rozwazamy 101.

Pozdrawiam

Marta [email protected]

MRedmer
10-01-2007, 16:37
Witam i ja poproszę o zdjęcia [email protected] najchętniej obejrzałbym w realu.

Hans Kloss
10-01-2007, 18:14
Wysłałem zdjęcia. Potwierdźcie czy doszedł mail, bo wysyłałem z webmaila i nie mam potwierdzenia w wysłanych.

markoto
10-01-2007, 18:22
ja otrzymalam, dziekuje :) mam prosbe jeszcze o zdjecia wnetrza jesli posiadasz takowe

annzap
11-01-2007, 13:46
Witam wszystkich miłośników APS-ów.
Dawno tutaj nie zaglądałam ale pogoda sprzyjała więc więcej czasu soędzałam na budowie niż przed komputerem. Widzę, że nam się towarzystwo 101 powiększyło.
Witaj Hans Kloss!
Jak czytam twoje wypowiedzi odnośnie zmian w projekcie, to jakbym samą siebie słyszała. :D
Ja dokładnie jak Ty zlikwidowałam dwa słupy na strychu i teraz ten pokój najbardziej mi się podoba. Zastanawialiśmy się czy nie zlikwidować wszystkich ale doszliśmy do wniosku że z tym jednym słupem może być bardzo ciekawie i trochę urozmaicono. Jeżeli możesz to proszę bardzo o zdjęcia Twojego domu bo jestem bardzo ciekawa jak wygląda już wykończony, tym bardziej, że ja też nie zmieniałam bryły budynku (właśnie to w tym projekcie mi się najbardziej podobało). Ja zakończyłam na etapie deskowania i papowania oraz zabicia na zimę (krórej nie widać) otworów okiennych. Teraz wybieram stolarkę okienną i dachówkę i wiosną zaczynam dalej. Podaję email: [email protected].
Pozdrawiam Anka.

Hans Kloss
11-01-2007, 23:35
A tak generalnie co do kosztów budowy APS 101, 147 czy 33, bo ostatnio wymieniam opinie z niektórymi z Was. To co podaje Archi-Projekt na swoich stronach to wg mnie bujda, nawet nie teoria. Do kosztów budowy tzw. pod klucz podawanych przez Archi-Projekt radzę dodać jakieś 100tys. wtedy będzie to mniej wiecej odzwierciedlało realną sytuację na rynku budowlanym (rosnące ceny materiałów i robocizny - wszak mamy boom budowlany).

It****
17-01-2007, 19:52
Witam. :)
Ja będę budować APS 147 po zmianach dość podobny do 101. Gdyby nie to, że jest trochę dla nas za duży wybralibyśmy 101 - jest super.

Hans Kloss i inni, którzy mają zdjęcia swojego APS-ka - chętnie także zobaczę zdjęcia, czy możecie podesłać? mój adres [email protected]

z góry wielkie dzięki :D :D :D

Hans Kloss
17-01-2007, 22:09
Moje zdjęcia już wiszą w galerii Forum pod adresem

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90461

Jeśli są chętni to niech tam dowieszają zdjęcia swoich APS101.

It****
21-01-2007, 20:03
Moje zdjęcia już wiszą w galerii Forum pod adresem

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90461

Jeśli są chętni to niech tam dowieszają zdjęcia swoich APS101.

dzięki - dom wygląda okazale;
fajnie jest obejrzeć sobie go w realu :D
pozdrawiam _ _ _ Iwona

Hans Kloss
12-02-2007, 10:47
Szczegółowe zestawienie ile i czego na więźbę dachową jest w projekcie. Ja mam wymiary dokładnie wg projektu z wyjątkiem długości kolumn podpierających więźbę na piętrze. Niektóre są dłuższe, bo podnosiłem ściankę kolankową na piętrze o jedną warstwę Ytonga. Co do oglądania w realu, wyślij mi proszę kontakt do siebie na priva.
Pozdrawiam

Bankier
13-02-2007, 09:54
Witam
Ja też buduję APS 101
Właśnie kończą kłaść mi dach (deski + papa)
Zmian miałem jak każdy z was kilkanaście. Ostatnio wpadł mi do głowy pomysł aby zamiast garderoby na korytarzu na pietrze zrobić osobno ubikację tylko nie wiem czy da sie to wszystko teraz podłączyć.

Hans domek bardzo ładny, dzięki Twoim zdjęciom tez będę miał okna w kolorze mahoń

annzap
13-02-2007, 17:43
Witaj Bankier!
Miło jest powitać jeszcze jednego budowniczego APS101.
Jestem bardzo ciekawa jakie zmiany zrobiłeś w swoim domku. Ja osobiście jestem troszeczkę dalej niż Ty (bo mam już dach gotowy /czyli deski+papa/, dachówka już zakupiona, czekamy na poprawę pogody). A Ty jaki dach planujesz?
A co chodzi o ubikację w miejscu garderoby to pewnie jest to możliwe na etapie stanu surowego.
Pozdrawiam Anka.

agamon
18-11-2007, 19:43
Pracownia Archiprojekt wydał poprawiony projekt APS 101 pod nazwą APS 105. Chyba wzieli sobie do serca wszystkie nasze adaptacje.

Arco2008
09-11-2008, 10:58
Właśnie rozpoczołem budowę APS101 i nawiąże kontakt z osobami które mają praktyczne pomysły na wprowadzenie zmian :D

lensa
04-01-2009, 11:45
Witam
zamierzam na wiosnę zacząć budowę wg projektu APS 101
chciałbym obejrzeć stojący domek
chciałbym zobaczyć gotowy domek
pozdrawiam

mir3001
15-06-2015, 18:40
Witam .Prosze o kontakt chćę zadać kilka pytań w sprawie aps 101

mir3001
15-06-2015, 18:41
mój nr 504090873

malutka_04
20-02-2019, 09:58
Witam .Prosze o kontakt chćę zadać kilka pytań w sprawie aps 101
Witam.
Kupuje rozpoczęta budowę wg projektu APS 101. Na forum dawno nikt nie zaglądał. Potrzebuję kilka pomysłów na wykończenie, wskazówek co zmienić, co zostawić? Jakie są przybliżone koszty użytkowania? Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam