PDA

Zobacz pełną wersję : szafka z K-G



duduś
03-06-2005, 17:57
Na co zwrócić uwagę podczas wykonywania przez fachowców półek z płyt K- G żeby potem móc spokojnie zamocować tam drzwiczki do zamykania ? Czy powinni oni zrobić gdzieś jakieś specjalne wzmocnienia? lub coś innego? Czy posiadacie tak zrobione szafki? Proszę o zdjęcia Chociaż mi chodzi gł. o łazienkę w której mają obudować rury i dlatego chcę wykorżtstać przestrzeń obok.

invx
03-06-2005, 19:05
czy oni maja robic poziome polki tez ? czy tylko obudowac te rury ?

przedewszystkim trzeba zwrucic, uwage na poprawne wykoananie tego :wink:

profile musza byc dobrze przykrecone do scian, same w sobie juz musza tworzyc w miare sztywna konstrukcje. Wazne jest tez odpowiednie zaspoinowanie plyt. => http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=46421 przypilnuj tez aby nie cieli profili szlifierka katowa, ktora "pali" ocynk, i potem taki profil ma tendencje do korodowania, szczegulnie jesli to ma byc lazienka :) Pod zawiasu do drzwiczek nie ma sensu dawac jak wzmocnien, bo i tak ida one na kantach, a tam zawsze jaki profil jest, do krorego spokojnie wkrecisz jakis blachowkret.

dobrym sposobem na uzyskanie naprawde wytrzymalych poleczek, jest ich wybetonowanie :) a robi sie to mniej wiecej tak:
- w scianie wiercisz otwory co jakeis 15-20 cm fi 10
- wbijasz w to prety zbrojeniowe karbowane fi 10 (jesli sciana z jakiegos miekiego materialu jak naprzyklad BK w tedy wiercisz fi9 a nawet 8). Gdy jest to sciana dzialowa, to mozna zastosowac prety gwintowane (takie kupowane z metra), przepuscic przez cala sciane na wylot, i zakrecic przez podkladki z jednej i drugiej :)
- od spodu przykladasz rowna deske czy plyte OSB. podpierasz, tak zeby prety byly w malej otulinie z betonu
- z boku przykladasz jakis opor, azeby beton sie nie wylal
- zalewasz na grubosc 2,5 - 3 cm

po 28 dniach moesz chodzic po tym :wink:

Luc Skywalker
04-06-2005, 00:31
dudus
Przede wszystkim jak duza ma byc ta polka.
Z czego masz stelaz.

duduś
05-06-2005, 08:13
Nie ukrywam że najpierw miała to być sama zabudowa rur ale jak sobie zaśpiewali cenę to pomyślałam że ich trochę ( za tą cenę ) wykorzystam i zamiast kupować stojącą szafkę zrobią mi półki z K-G a potem okleję je kafelkamii i właśnie przymocuję drzwiczki. Czyli stelarz zrobią chyba normalnie z profili metalowych, tam gdzie mają być półki też stelarz ,a potem obłożą to K-G a ja to okleję kaflami .Tylko teraz zastanawiam się czy te półki nie wyjdą za grube .Mają być dosyć długie bo ok. 80 cm. I trochę ma ich być.

Slack
05-06-2005, 08:41
przypilnuj tez aby nie cieli profili szlifierka katowa, ktora "pali" ocynk, i potem taki profil ma tendencje do korodowania

No, najlepiej gdyby cięli laserem :D :D
A czym mają ciąć? Piłką do metalu?
Solidna firma powinna zabezpieczyć cięte krawędzie jakąś farbą przeciw rdzy. W praktyce tak się dzieje gdy podobne roboty wykonuje się samemu (chyba, że masz czas stać i patrzeć im na ręce)

Sp5es
05-06-2005, 21:30
Zamiast KG lepiej wziąć Fermacell lub Minerit. Stabilniejsze materiały.

2112wojtek
05-06-2005, 23:52
przypilnuj tez aby nie cieli profili szlifierka katowa, ktora "pali" ocynk, i potem taki profil ma tendencje do korodowania

No, najlepiej gdyby cięli laserem :D :D
A czym mają ciąć? Piłką do metalu?
Solidna firma powinna zabezpieczyć cięte krawędzie jakąś farbą przeciw rdzy. W praktyce tak się dzieje gdy podobne roboty wykonuje się samemu (chyba, że masz czas stać i patrzeć im na ręce)

:lol: :lol: Dobre! Jednak invx ma duzo racji,poniewaz profile solidna firma moze ciac nozycami. Leaser nie jest konieczny a ocynk w miare bezpieczny. :) i nie trzeba go zamalowywac farba antykorozyjna.

invx
06-06-2005, 12:25
wbrew pozora, nozycami sie tnie szybciej niz szlifierka katowa :wink:. Ciecie nozycami, powoduje "naciagniecie" ocynku na krawedz ciecia, i w tedy zadne malowanie farbami antykorozyjnymi nie jest potrzebne :)

Slack
06-06-2005, 13:35
wbrew pozora, nozycami sie tnie szybciej niz szlifierka katowa :wink:. Ciecie nozycami, powoduje "naciagniecie" ocynku na krawedz ciecia, i w tedy zadne malowanie farbami antykorozyjnymi nie jest potrzebne :)
Przed chwilą widziałem jak firma stawia płot u sąsiada. Płot składa się z drucianych paneli. Mimo, że "Ciecie nozycami, powoduje "naciagniecie" ocynku na krawedz ciecia" zabezpieczają miejsca przecięcia farbą w areozolu. I to mi się podoba :)
A w łazience jest wystarczająco wilgotno :wink:

mieczotronix
06-06-2005, 13:40
a propos szafki w karton gipsie to jest jeden bardzo sprawdzony sposób.
Ja tak zrobiłem. Kupiłem korpusy szafek kuchennych - najtańszych - z Leroy Merlin - w białej okleinie i kazałem karton-gipsiarzom je zamontować w konstrukcji i obudować płytami. Do tego drzwiczki bez problemu przyczepisz. Szafka jest solidniejsza od płyty g-k i możesz w niej bardziej łomotać o ścianki i nie musisz jej wykańczać w środku, a nawet są półeczki od razu.

invx
06-06-2005, 14:21
Przed chwilą widziałem jak firma stawia płot u sąsiada. Płot składa się z drucianych paneli. Mimo, że "Ciecie nozycami, powoduje "naciagniecie" ocynku na krawedz ciecia" zabezpieczają miejsca przecięcia farbą w areozolu. I to mi się podoba
A w łazience jest wystarczająco wilgotno

oczywisice ze dodatkowe zabezpieczenie krawedzi nie zaszkodzi :) jesli komus sie chce to jak najbardziej :wink: Ale po cieciu szlifierka to nawet malowanie nie pomoze, profil sie przegrzewa, zmieniaja sie jego wlasciwosci, ogunie kicha :evil: