PDA

Zobacz pełną wersję : Sterownik do rekuperatora



16-05-2021, 18:16
Witam serdecznie. W ostatniej chwili zdecydowałem, że w domu będzie WM z rekuperacją. Niestety nie mam wyprowadzonego żadnego kabla pod sterownik. W jakim miejscu w domu macie sterowniki od rekuperatora? Salon, hol, a może w kotłowni?
PS: są sterowniki bezprzewodowe do reku?

Janekk1234
16-05-2021, 18:25
ja nie mam żadnego sterownika. reku chodzi cały czas na tym samym biegu. jak przyjdzie 15 osób to i tak lepiej rozszczelnić okno. a w kuchni nad garnkami mam wyciąg osobny do kuchennych zapachów.

kulfi82
16-05-2021, 18:45
Witam serdecznie. W ostatniej chwili zdecydowałem, że w domu będzie WM z rekuperacją. Niestety nie mam wyprowadzonego żadnego kabla pod sterownik. W jakim miejscu w domu macie sterowniki od rekuperatora? Salon, hol, a może w kotłowni?
PS: są sterowniki bezprzewodowe do reku?

ja mam w salonie, tyle że jest on zintegrowany z regulatorem od kotła. Pytanie jaki to rekuperator, gdzie będzie umiejscowiony, być może będzie można go puścić po necie i apką sterować centralą.

Janekk1234
16-05-2021, 18:56
ja mam w salonie, tyle że jest on zintegrowany z regulatorem od kotła. Pytanie jaki to rekuperator, gdzie będzie umiejscowiony, być może będzie można go puścić po necie i apką sterować centralą.

na czym polega integracja reku z kotłem ? zmieniasz jakoś moc nawiewu itd w czasie dnia ?

kulfi82
16-05-2021, 19:23
na czym polega integracja reku z kotłem ? zmieniasz jakoś moc nawiewu itd w czasie dnia ?

na tym, że reguluję kotłem i reku za pomocą jednego regulatora. Integrują się też programy tematyczne: np. party odpala reku na 6 biegu i podgrzewa CWU, "po za domem przełącza rekuperator na I bieg i ewentualnie wyłącza ogrzewanie lub CWU. No i wspólne harmonogramy i statystyki w jednym miejscu. W regulatorze mam też czujnik wilgotności itd.

U mnie jednostka jest na poddaszu i jakbym za każdym razem miał dygać żeby bieg zmienić dostał bym pier..#$%.

Janekk1234
16-05-2021, 19:33
regulator to fajnie jakby sam odpalał większy nawiew w przypadku jak czujki mówią o większym stężeniu azotu czy czego tam w powietrzu.

pewnie kaizen ma to totalnie zautomatyzowane ;)

kulfi82
16-05-2021, 19:54
regulator to fajnie jakby sam odpalał większy nawiew w przypadku jak czujki mówią o większym stężeniu azotu czy czego tam w powietrzu.

pewnie kaizen ma to totalnie zautomatyzowane ;)

ale to w moim przypadku nie stanowi problemu, bo mogę do regulatora zamontować czujnik jakości powietrza. Po zamontowaniu ustawiam max ppm i już. Problem w tym, że sam czujnik to koszt około tysiąca.

eMdzeJ
16-05-2021, 20:20
na rekuperatorze w garażu. Realnie to nie zmieniasz tego co 5 minut. A można sobie to podłączyć np do automatyki budynkowej za ułamek kasy oryginalnego rozwiązania. Większość reku można albo wysterować przekaźnikiem albo zmiennym napięciem podanym na odpowiednie złącze.

Ale tak jak pisałem wyżej, reku praktycznie pracuje non stop na 1 biegu. Zmiany są incydentalne.

kulfi82
16-05-2021, 20:33
Zmiany są incydentalne.
incydentalnie odpalasz np. wietrzenie?

Owczar
16-05-2021, 23:59
Doprowadź kabel do kotłowni, weź z oferty rekuperator z modbus.
Za 200zl kupisz bramkę ha, która połączy się poprzez modbus z reku i będziesz miał sterowanie z każdego miejsca na świecie zamiast wątpliwej urody sterownik na ścianie.
Polecam ThesslaGreen.

17-05-2021, 07:24
Teraz te sterowniki nie wyglądają tak źle, kolorowe wyświetlacze, dużo opcji, ustawień. No ale z tego co tutaj czytam to mało kto montuje je w salonie, holu itp.

kulfi82
17-05-2021, 09:46
Teraz te sterowniki nie wyglądają tak źle, kolorowe wyświetlacze, dużo opcji, ustawień. No ale z tego co tutaj czytam to mało kto montuje je w salonie, holu itp.

eeee tam, montują jak popadnie. Ja mam tak jak wspomniałem w salonie bo to jedno urządzenie do kotła/reku. Jakbym miał montować osobno też bym to gdzieś skitrał. Rób tak jak Owczar radzi aby z telefonu tym sterować, bo jak się wkręcisz 9oby nie) w analizy, statystki to będzie Cię wkurzało ciągłe bieganie do regulatora lub kotłowni.

eMdzeJ
19-05-2021, 07:09
incydentalnie odpalasz np. wietrzenie?

wcale