PDA

Zobacz pełną wersję : Ułożenie kostki



sirkrzysiek
20-05-2021, 06:57
Witam,
czy takie ułożenie/łączenie kostki jak na zdjęciu jest prawidłowe? Chodzi licowanie się fug.
456619

CityMatic
20-05-2021, 07:20
Prawidłowe jest - nie ma przerw, ale jest nieestetyczne, jak sam zauważyłeś ze względu na niezgodność fug a co za tym idzie prostopadłe ułożenie kostki ekipa układająca poszła na łatwiznę.
Nie chcę ich usprawiedliwiać bo nie znamy całości planowania (projektu) ułożenia być może trzymał ich ścisłe odległości i szerokości alejek jednak można było to zrobić bardziej z pomysłem i przejściem wymiarów nawet kosztem przycięcia kostek w miejscu łączenia.
Zawsze zastanawiam się gdzie w tym czasie był inwestor? bo nikt mi nie powie, że taką kostkę układa się w minutę i nie można interweniować podczas układania i zmiany koncepcji skoro wychodzi tak "niedbale"
W moim odczuciu estetyki należałoby to poprawić - bo kostka i barwa ładna, a ułożenie/połączenie fatalne tym bardziej że takie łaczenie /cięcie - "traci się " na długości chodnika, a nie pozostawia jako wykończenie.

sirkrzysiek
20-05-2021, 08:04
Dzięki z opinie. Niestety inwestor musi na to pracować i nie zawsze może przy wszystkim być. W pierwszej kolejności ułożony został podjazd, a na drugi dzień kawałek chodnika. Myśli Pan że wstawiając obrzeże poprawi to estetykę? Bo rozumiem poprawienie ułożenia wiązałoby się z rozebraniem całego podjazdu?

CityMatic
20-05-2021, 08:23
Dzięki z opinie. Niestety inwestor musi na to pracować i nie zawsze może przy wszystkim być. W pierwszej kolejności ułożony został podjazd, a na drugi dzień kawałek chodnika. Myśli Pan że wstawiając obrzeże poprawi to estetykę? Bo rozumiem poprawienie ułożenia wiązałoby się z rozebraniem całego podjazdu?
Nie, podjazdu nie - chodnika i to tylko jego części. Ten wygląd da się zniwelować ułożeniem kostki(oko ludzkie da się oszukać) Tym bardziej, że kostka ma różny wymiar - nie jest jednakowa w miejsce dwóch małych dwie duże i już nie potrzeba tego łączenia które dodatkowo psuje cały efekt.
Mało tego nawet z tego zdjęcia widać, że coś nie jest prostopadłe do ścian domu? czy podjazd? czy ścieżka?( ta widać, że jest wykonana później niż podjazd) nie wiem, ale to jest do poprawy i to wcale niewielkim kosztem pracy. Wstawienie w połączenie obrzeża jeszcze gorzej będzie wyglądało.

Tolo74
20-05-2021, 09:40
Można zmienić kolor na kontrastowy, można zrobić jakie półkola dla zamaskowania różnicy.
Można przeczekać kilka miesięcy i zapomnisz o tym.

sirkrzysiek
20-05-2021, 10:20
Ten wygląd da się zniwelować ułożeniem kostki(oko ludzkie da się oszukać) Tym bardziej, że kostka ma różny wymiar - nie jest jednakowa w miejsce dwóch małych dwie duże i już nie potrzeba tego łączenia które dodatkowo psuje cały efekt.

Nie bardzo potrafię sobie to wyobrazić, mógłby Pan w jakiś sposób to nakreślić?

CityMatic
20-05-2021, 10:38
Nie bardzo potrafię sobie to wyobrazić, mógłby Pan w jakiś sposób to nakreślić?
To najprościej - a jak wiele można zdziałać;)
456622

sirkrzysiek
20-05-2021, 12:03
Dziękuje bardzo.