PDA

Zobacz pełną wersję : Odpływ liniowy - firma, rozmiar i montaż na styropianie



masera
24-05-2021, 12:47
Wnęka na prysznic ma rozmiar 105x95 uwzględniając płytki. Odpływ równoległy do ściany 105 cm. Jaki rozmiar odpływu wybrać? Instalator chce 90 cm i model ze zintegrowanym syfonem (kiedyś mu jeden się wypiął coś tam zalało). Tylko takich za dużo nie ma. Jakiej firmy polecacie? Co do gabarytu: w łazience jest styropian 5 + styropian 5 + thermano pir 4 cm i nad tym jest pod 7 cm wylewki cementowej. Nie jest mi potrzebny super niski odpływ - wolę żeby syfon rzadziej czyścić. Wiper premium - ma ktoś wyrobioną opinię? Odnośnie styropianów - na filmach szkoleniowych i instrukcjach odpływy liniowe są montowane zawsze na jakimś betonie jakby nikt nie maił podłogi ocieplanej - jak u mnie jest 14 cm izolacji przed chudziakiem to co - położyć odpływ na płycie PIR czy te nóżki oprzeć na betonie? (nie wiem wyciąć otwory w styro?).

vadiol
24-05-2021, 19:49
Wnęka 105 - odpływ 100 cm . Chyba że viega advantix . Sam docinasz go na wymiar i wtedy masz odpływ od ściany do ściany . Obsadź go na styropianie . Nie musisz mocować go do podłoża . Zatop go w betonie . Te nóżki radko kiedy pasują do grubości styropianu i to pomimo , że mają jakąś regulację .