PDA

Zobacz pełną wersję : klimatyzacja w domu



damian1987r
29-05-2021, 23:11
witam mam w zamiarze montarz klimatyzatorow w domu dwa na połpietrze ( dom podpiwniczony )dwa na poddaszu, jakiej firmy klimatyzatorow szukac ? czy wybrac split czy oddzielnie ?

Arturo1972
29-05-2021, 23:51
Od ładnych kilku lat zamierzam wpakowac klimę do domu ale jakoś na tyle tyłków nam nie przygrzało żebym był zmuszony do takiej decyzji ;)

Ale gdybym robił to tylko klimę kanałową, raz, że mam już kanały do wykorzystania po DGP a dwa, że nie zdzierżyłbym widoku jednostek wewnetrznych :)

swierol
30-05-2021, 07:32
witam mam w zamiarze montarz klimatyzatorow w domu dwa na połpietrze ( dom podpiwniczony )dwa na poddaszu, jakiej firmy klimatyzatorow szukac ? czy wybrac split czy oddzielnie ?

Przy 4 jednostkach zrobiłbym dwa multiki po 2szt. Możesz zdecydować się na sensownego chińczyka gree, rotenso lub japonczyki mitsu lub fujitsu. Jak dobrze poszukasz tych drugich to różnica w cenie wcale nie będzie duża.
Swoją droga 4 jednostaki do domu? Ma to służyć tylko do chłodzenia?

damian1987r
30-05-2021, 12:13
Przy 4 jednostkach zrobiłbym dwa multiki po 2szt. Możesz zdecydować się na sensownego chińczyka gree, rotenso lub japonczyki mitsu lub fujitsu. Jak dobrze poszukasz tych drugich to różnica w cenie wcale nie będzie duża.
Swoją droga 4 jednostaki do domu? Ma to służyć tylko do chłodzenia?

No , czasami jest naprawdę gorąco , już nie mówiąc o poddaszu , jak po kilku dniowych upałach nagrzany jest cały dach... zaproponowano mi dwa rodzaje jeden z firmy Hisense drugi z Sevra ani o jednym ani o drugim nie słyszałem :) split jak najbardziej tylko nie wiadomo czy wyjdą skropliny grawitacyjnie , nie chce montować dodatkowych pompek.... w każdym razie czy firmy typu Hisense i Sevra so w miarę ok ?

Expert marki Bosch
09-06-2021, 07:19
Witam

Przy takiej ilości klimatyzatorów o jakich Pan pisze, uważam że warto rozważyć urządzenie typu multisplit, które może mieć kilka urządzeń wewnętrznych i jedno zewnętrzne. Poniżej link do odpowiedniej zakładki z materiałami dotyczącymi klimatyzatorów Bosch:https://www.bosch-thermotechnology.com/pl/pl/ocs/budynki-mieszkalne/klimatyzacja-1221722-c/


Zachęcam do kontaktu z naszym autoryzowanym partnerem, który z pewnością rozwieje Pana wątpliwości i pomoże w dobraniu najlepszych możliwych urządzeń. Najbliższego autoryzowanego partnera znajdzie Pan na stronie: https://www.bosch-thermotechnology.com/pl/pl/autoryzowani-partnerzy/dealersearch/

Pozdrawiam
----------------------------------
Konsultant Bosch Termotechnika

09-06-2021, 21:51
Arturo A można wykorzystać kanały DGP do klimatyzacji? Też mam takowe kanały wyprowadzone. Rozmawiałem z Panem od kominków, który montowal cały system, że nie można ich wykorzystać w tym celu. Co ze skroplinami?

Owczar
09-06-2021, 22:41
Kanały klimatyzacji muszą być izolowane aby zapobiec kondensacji.

Arturo1972
09-06-2021, 23:09
Arturo A można wykorzystać kanały DGP do klimatyzacji? Też mam takowe kanały wyprowadzone. Rozmawiałem z Panem od kominków, który montowal cały system, że nie można ich wykorzystać w tym celu. Co ze skroplinami?
Rzadko kiedy robię coś zgodnie z normą zatem nie odpowiem Ci precyzyjnie czy "nie cudzołóż" jest odpowiednie ;)
Aczkolwiek jak będę wpinal klimę kanałową to tylko pod kanały DGP :)


Kanały klimatyzacji muszą być izolowane aby zapobiec kondensacji.
Kanały DGP są, a przynajmniej powinny być,najbardziej odizolowanymi kanałami przepływu powietrza w domu.
Tak jest u mnie.

09-06-2021, 23:12
Kanały mam izolowane, więc formalnie może by to zdało egzamin.

alejajestemala
29-10-2022, 16:31
witam mam w zamiarze montarz klimatyzatorow w domu dwa na połpietrze ( dom podpiwniczony )dwa na poddaszu, jakiej firmy klimatyzatorow szukac ? czy wybrac split czy oddzielnie ?

Masz może rzuty domu aby można było zaproponować najbardziej optymalny montaż klimatyzacji?