PDA

Zobacz pełną wersję : Trawa , glina skarpy



Lazialo
30-05-2021, 12:35
Witam zwracam się do was z pewnym problemem.
Na mojej działce na wsi byl spad i wczoraj znajomy wyrównał mi teren stworzył "lotnisko". Po zebraniu ziemi okazało się że jest glina i teraz jest tam mokro(wczoraj padało zaraz po skończonej pracy) i wszystko się zapada i klei .

Teraz chciałbym tam utworzyć trawnik teren ma 160m2 ale sama glina jest tylko na 1/4 działki kolejne 1/4 to jest glina zmieszana ziemia i polowa to sama ziemia. Czy ktoś poradzi jak ogarnąć ten temat tak aby tam nic nie pływało po deszczu i w miarę rosło?.

Skarpa jest jak narazie chroniona agrowloknina aby deszcz nie spłukiwał mi tej ziemi ale docelowo bym chciał ja czymś obsadzić i wzmocnić.

Jeśli coś źle opisałem to przepraszam

CityMatic
31-05-2021, 09:50
Przede wszystkim należy nawieźć tam ziemi - dobrej, czarnej, kompostowej bez gliny (która zresztą i tak będzie potrzebna) i wszystko wymieszać glebogryzarką aby ujednolicić podłoże. W tej chwili popełniłeś jeden błąd nie znając składu pozwoliłeś sobie rozgarnąć grunt na jakim trawa nie będzie rosła.
Przygotowanie podłoża do posiania trawy też nie jest łatwe, ale wszystko się da - nie od razu, ale im lepiej przygotujesz podłoże tym lepiej będzie Ci trawa rosła i będzie z nią mniejszy problem w utrzymaniem w dobrej jakości.
Dobry trawnik to naprawdę wiele pracy włożonej w przygotowanie podłoża.

Lazialo
09-06-2021, 23:15
No niestety mój błąd z tą ziemia ale jak dobrze pamiętam to od zawsze tam był problem z ziemia bo rosły tam tylko chwasty i pokrzywy. Nawet babcia tam Oborniki wysypywała aby coś rosło i nic zawsze lipa byla.

staszek-
12-06-2021, 10:28
najlepiej jakbyś nawiózł ziemi ale jak już będziesz nawozić ziemie warto zwrócić uwagę na to jaka to będzie ziemia, mówisz, że często stoi woda, to najlepiej wyrównać tak teren żeby gdzieś spływała, jeśli się nie da to warto rozważyć zrobienie warstwy drenażu ze żwiru bądź keramzytu, rozwiązanie niestety droższe.

Elfir
23-06-2021, 18:52
Drenaz to podstawa. Nawiezc zwiru i przesianego kompostu. Zaorac