PDA

Zobacz pełną wersję : Czy mapa zasadnicza to to samo



asaledr
07-06-2021, 12:13
Witam,

Czy mapa zasadnicza działki to to samo co sytuacyjno wysokościowa?
Bo złożyłem wniosek o zasadniczą a przysłali zatytuowaną sytuacyjno wysokościową. I skala też zamiast 1:500 to 1:1000

CityMatic
07-06-2021, 12:45
Musisz tak naprawdę zastanowić się o co składałeś wniosek ?
Bo jest jeszcze takie nazewnictwo:
mapa sytuacyjno-wysokościowa dla celów projektowych
i ta ma skalę 1:500
i na niej są właśnie dane: granice działki,otoczenie działki (gdy sąsiednie działki są zabudowane, na mapie powinna się również znaleźć informacja o położeniu budynków, a także o tym, jakie jest ich przeznaczenie),obrysy istniejących i planowanych na działce obiektów,elementy uzbrojenia terenu i sposób odprowadzania lub oczyszczania ścieków.
Potrzebna np. przy budowie domu lub staranie się o pozwolenie na budowę.

jajmar
07-06-2021, 13:08
mapę sytuacyjno-wysokościowa dla celów projektowych wykonuje geodeta

CityMatic
07-06-2021, 13:33
mapę sytuacyjno-wysokościowa dla celów projektowych wykonuje geodeta

Oczywiście, nikt nie ma wątpliwości - tylko niektóre urzędy bardzo często maja swoich pracowników zlecających im wykonanie czynności - ktoś płaci, zamawia i ma gotowe. Bardzo często geodeci są zrzeszeni w spółdzielni w tym samym budynku, nie trzeba jest chodzić i załatwiać - realizacja trawa z "marszu"
Moja odpowiedz do pytania autora - bo odniosłem wrażenie , że autor nie otrzymał tego czego się spodziewał - stąd jego pytanie i wątpliwości.
ps. dodatkowo jeszcze covid - i telefon sprawia , że nie zawsze jesteśmy w stanie doprecyzować czego potrzebujemy.

asaledr
07-06-2021, 18:12
Składając wniosek o mapę zasadniczą myślałem że to będzie taka mapka, że działka na całą kartkę A4 , wymiary każdej granicy, każdej linii, zaznaczone gdzie biegnie woda, gdzie prąd. A tu dostałem jakieś kreski bez żadnej legendy, taka mapka bardziej wsi bo cała ulica jest niż ta działka moja. Ale widocznie tak to ma być. Mi to było potrzebne do lokalizacji przejazdu do wniosku. Pewnie wystarczy

A teraz chce złożyć wniosek o przyłączenie prądu do PGE i tam potrzebuje mapki o nazwie:
:Plan zabudowy lub szkic sytuacyjny z zaznaczonym położeniem obiektu względem istniejącej sieci energetycznej oraz położeniem sąsiednich obiektów.:
I jaką do tego mapkę zamówić z wydziału geodezji?

We wniosku do wydziału geodezji jest takie coś do wyboru "Baza danych geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu (GESUT)" czy to to?