PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie ścian z dwóch stron .



ghostmusic
09-06-2021, 04:23
Witam serdecznie , dociepliłem ściany w nowo budowanym domu od wewnątrz 5 cm wełny na stelażach , wełna ta najrzadsza z rolki plus płyta gk mój błąd bo dopiero teraz zorientowałem się że tak się nie robi . Moje pytanie jest takie jak uratować , wybrnąć z tej sytuacji aby nie trzeba było burzyć tych ścian ,czy jak dam styropian z zewnątrz 15 cm to będzie ok,pozdrawiam i proszę o radę.

Tomek W
23-06-2021, 12:19
Witam serdecznie , dociepliłem ściany w nowo budowanym domu od wewnątrz 5 cm wełny na stelażach , wełna ta najrzadsza z rolki plus płyta gk mój błąd bo dopiero teraz zorientowałem się że tak się nie robi . Moje pytanie jest takie jak uratować , wybrnąć z tej sytuacji aby nie trzeba było burzyć tych ścian ,czy jak dam styropian z zewnątrz 15 cm to będzie ok,pozdrawiam i proszę o radę.

aby zobaczyć czy wszystko będzie wporzadku należałoby wykonac obliczenia cieplno-wilgotnościowe dla takiej ściany. Prosze opisac poszczegolne warstwy przegrody wraz z podaniem ich grubości zaczynając od wewnątrz w kierunku zewnętrznym
np.
1. płyta gipsowo kartonowa 1,25cm
2.folia paroizolacyjna 0,2mm
3, wełna minerlana 5cm lambda 0,035
ETC.
Wówczas będe mógł wprowadzić dane do programu i wrócę z odpowiedzią