PDA

Zobacz pełną wersję : Okna "Ferno" prosba o opinie...



ArtMedia
15-01-2002, 16:02
Witam sereecznie.

Własnie zacząłem rozglądać się za oknami, żeby na wiosne wstawić i bardzo spodobały mi sie okan firmy Ferno z serii Soft Line. z tego co dotychczas obejrzałem, tylko oni potrafia wykonać takie ładniutkie okna drewniane. Problem w tym, że firma ta jest w moim rejonie w ogóle nie znana. Stąd moje wątpliwości co do ogólnej jakości ich wyrobów. Może ktos z Was posiada taką stolarkę i mógłby podzielic sie uwagami na jej temat?

Sebastian.

Pacul
15-01-2002, 16:12
Osobiście, nie mam takiej stolarki, ale opinie jakie słyszałem od ludzi z branży stolarki okiennej są bardzo pochlebne. SoftLine robi dobre wrażenie zarówno dzięki zookrąglonym krawędziom, jak też niewidocznym zawiasom. Podczas pobieżnych oględzin nie zauważyłem w ich konstrukcji czegoś niepokojącego.

15-01-2002, 18:47
Ja zainstalowałem Ferno w moim garażu (docelowo decyzja dotyczy rownież domu, który na razie jest w planach).
Wrażenia jak najbardziej pozytywne - na pewno lepiej niż Urzędowski (lepsze okucia, lepsze uszczelki okna wykonane są staranniej).
Ciepłe szyby z pewnością też są ciepłe (wymieniałem jedno okno na Ferno w mieszkaniu - i jest to jedyne okno na którym nie wykrapla mi się para wodna).
Ferno robi poza tym ładne okiennice (jako jeden z nielicznych producentów) i warto to wziąć pod uwagę, jeśli ktoś je planuje - potem są kłopoty z doborem koloru.
Co do kolorów to wybrałem dąb lazur (lakiery Gori) - jest śliczny!!! - polecam z czystm sumieniem.
Poza tym serwis Ferno jest dośc przyjazny i "kompatybilny" (przynajmniej w Łodzi)- ja kupowałem okna w promocji i trzymali mi je w magazynie 3 miesiące, do momentu kiedy byłem gotów do ich montażu.
A poza tym to trzeba pilnować promocji - są częste i sięgaja 22%
Pozdrawiam - Alek
Aha - i jeszcze jedno - okna nietypowe wcale nie są dużo droższe od typowych - to warto wiedzieć.

empi
16-01-2002, 08:04
Jestem na etapie wyboru okien. Proszę o namiar na tę firmę.
Z góry dzięki. Empi

16-01-2002, 09:27
Wejdź na stronę http://www.ferno.pl - tam wszystko napisali - alek

empi
16-01-2002, 12:10
Dzięki Alek.
Dane na stronie trochę nieaktualne, ale już wiem wszystko.

ika_z
23-07-2009, 23:00
Przymierzam się do zakupu okien FERNO, temat tej firmy ma na forum dużo wątków, a jak jest teraz? Długi termin realizacji mi nie przeszkadza, widziałam okna u znajomej, ale one były wstawione już parę lat temu.

Arkady1978
24-07-2009, 12:50
Czy ktoś kto chciał Ci sprzedac te okna wspomniał, że firma Ferno zbankrutowała 2 lata temu.

arturrex
24-07-2009, 14:49
no ale powstał jakiś fernoplast czy cuś takiego, nie wiem dokładnie bo juz kilka razy zmieniali nazwe :lol:

Arkady1978
24-07-2009, 15:04
No własnie, - "cuś takiego" :), bo Ferno to, to na pewno nie jest.

finlandia
29-07-2009, 09:49
haha,
Fernoplast.. no jest taka firma i produkuje plastik, ale z dawnym Ferno ma wspólny tylko region. Może to i dobrze?
Zadiwiające że niektórzy próbują jeszcze raaktywować tą markę.

arturrex
29-07-2009, 12:43
:o
widze ze jest troche ludzi z oknonetu
Wychodzi ze operacja sie udała tylko pacjent .....

finlandia
29-07-2009, 12:54
:o
widze ze jest troche ludzi z oknonetu
Wychodzi ze operacja sie udała tylko pacjent .....

co masz na myśli? kto jest tym pacjentem?a na tym forum jestem tak samo długo jak na oknonecie.. - tylko ze tu jest zdecydowanie wyższy poziom użytkowników i lepiej się czuje..