PDA

Zobacz pełną wersję : D22



feyrus
02-11-2002, 15:32
Bardzo mi się podoba ten projekt ,tylko jak tu zrobić garaż na 2 samochody? Może ktoś mieszka w takim domku i miał podobny dylemat? Albo Sawka go zna:wink:)?

Zbyniu
05-11-2002, 16:55
Zrobilem u siebie sporo przerobek, w czesci polegaly one na zmienie daszku nad garazem i urzadzeniu tam pracowni.
Mysle ze gdyby gio poszerzyc w strone wejscia i chyba troche na zewnatrz to zmieszcza sie dwie fury

Pozdr
Zbyniu

Zbyniu
05-11-2002, 16:56
Zrobilem u siebie sporo przerobek, w czesci polegaly one na zmienie daszku nad garazem i urzadzeniu tam pracowni.
Mysle ze gdyby gio poszerzyc w strone wejscia i chyba troche na zewnatrz to zmieszcza sie dwie fury

Pozdr
Zbyniu

feyrus
05-11-2002, 22:02
A gdzie wybudowałeś się?

Zbyniu
05-11-2002, 22:07
POd Rzeszowem.

feyrus
05-11-2002, 22:32
Trochę to daleko od Wielkopolski,żeby wpaść na kawę i pooglądać domek:sad:(

Arkadly
07-04-2003, 12:48
Pozwolę sobie wyciągnąć wątek na górę, ponieważ D22 zyskał kolejnego zwolennika. Właśnie kupiłem projekt i chętnie bym się dowiedział,...., właściwie wszystkiego. Jeśli bylibyście się skłonni podzielić uwagami, a osoby które są juz zaawansowane, jak np. metal, czy Zbyniu, guz, lub MF może podzieliłyby się również informacją o kosztach, które już ponieśli.
Chcę zrobić w tym roku fundamenty, w 2004 resztę.

Z niecierpliwością czekam na odzew

Arkadly
[email protected]

Metal
10-04-2003, 21:23
Cześć Arkadly.
Poważnie mnie zaatakowałeś. Powiem krótko: już prawie zbudowałem D22 i nawet przez chwilę nie przestał mi się podobać i kocham go coraz bardziej. Jak patrzę na inne projekty, które kiedyś brałem pod uwagę, to się załamuję.
Co do kosztów, to może najpierw z czego powstało moje gniazdko, chociaż już wielokrotnie na tym forum o tym pisałem: fundamenty z bloczków betonowych, ściany Ytong 36,5cm, strop Terriva z pustaków keramzytowych, dachówka cementowa Unibet, okna plastikowe z jednostronną okleiną, z szybami P2, tynki wewnętrzne gipsowe, zewnętrzne w tym roku, instalacje co i wodna Hepworth, kocioł Viessmann Vitopend 100, grzejniki Korado, częściowo kafle na podłogach - to razem daje jakieś 170 tys zł. Do zamieszkania brakuje mi jakieś 20 000: kuchnia, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne.

Ktoś wyżej pytał jak zrobić garaż na dwie furki - ja zrobiłem i jest naprawdę wielki i moim zdaniem nie szpeci nic a nic.
Wprowadziłem dość sporo zmian głównie wewnątrz, a o tym może na priva, bo może niewielu interesują szczegóły.
Buduję 20 km od Wrocławia w kierunku Kudowy Zdr. jakby ktoś chciał mnie odwiedzić to zapraszam.
Pozdrowionka
Metal

Metal
10-04-2003, 21:30
To jeszcze raz ja.
Arkadly mój serwer odrzuca Twój adres e-mail.
Masz jakiś inny?

Pozdrowionka
Metal

Arkadly
11-04-2003, 09:02
Do Metal:
[email protected]
[email protected]

A tak wogóle to dzięki

Amidala
16-05-2003, 12:29
Czy mogłabym dowiedzieć za ile wybudowaliście D22, lub za ile zamierzacie. Arkadly pisał w wątku PARTEROWY, ze może kosztować 283.000. Myślę że to trochę dużo :sad:, da się taniej???????
Czy dobrym rozwiązaniem byłoby "wypchnięcie" garażu bardziej do przodu,żeby przesunąć pokój 4, i powiększyć łazienkę????

Arkadly
19-05-2003, 10:51
Jeśli chodzi o funkcjonalność, zapewne dobrym. Ale wtedy albo przeprojektujesz dach, albo bedziesz miała jeszcze większy kawałek garażu z płaskim dachem. Ja tak nie zrobiłem jeszcze z jednego powodu - dom ma po najdłuższej ścianie 19m nie chciałem zwiększać tej długości, ponieważ chcę mieć trochę wolnej przestrzeni za domem.
A koszt 283kzł jest kosztem podawanym przez Murator - zapewne wg. cenników Sekocenbudu, sądzę, że za 200kzł da się spokojnie zamieszkać.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Arkadly dnia 2003-05-19 11:53 ]</font>