PDA

Zobacz pełną wersję : Cegła barwiona czarna pytanie



puzy
10-06-2021, 09:37
Witam,
Panowie szukam pomocy i proszę bez smieszkow.
Wykleilem ścianę z płytek, poleciałem z fuga i tutaj się zrobił mega problem, płytki brudne i nie mam pojęcia jak to wyczyścić. Na bieżąco nie szło tego za bardzo zmywać bo brudziła się fuga na czarno. A jak wyschło to piz... Nie wiem jak się za to zabrać. Może ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić. Klatka schodowa mnie wykończy. Cegła była impregnowana wcześniej bo ponoć miało się ja miło i przyjemnie wyczyscic a tu nie idzie tego ruszyć. Pomóżcie jak uratować.

puzy
20-06-2021, 13:59
Do zamknięcia poradziłem sobię.

henrykow
20-06-2021, 14:11
Do zamknięcia poradziłem sobię.

To może napisz jak to zrobiłeś aby ktoś inny mógł skorzystać w razie potrzeby.

puzy
23-06-2021, 16:34
Dobra żona, nożyk, litr farby która załatwił mi sklep w którym zakupił cegłę, sporo mile spędzonych godzin z żoną na rusztowaniu i cegła wygląda jak nowa

henrykow
23-06-2021, 17:14
Dobra żona, nożyk, litr farby która załatwił mi sklep w którym zakupił cegłę, sporo mile spędzonych godzin z żoną na rusztowaniu i cegła wygląda jak nowa

Tylko że cegła była barwiona w masie a Ty ja pomalowałeś, czy za jakiś czas nie odejdzie (nie będzie się łuszczyć) ta farba, No chyba ze to jakaś specjalna farba do klinkieru, ale zawsze to farba i dodatkowa powłoka.
No cóż najwyżej za jakiś czas powtórzysz chwile mile spędzone z zona na rusztowaniu :)

puzy
24-06-2021, 04:38
Malowane były zabrudzenia nie cała cegła. I wypluje te słowa że odejdzie

henrykow
24-06-2021, 15:50
Oby trzymało jak najdłużej :)

Cegłamaster
07-05-2022, 12:43
Z opisu wnoszę, że chodziło o porowatą płytkę.
Takich płytek nie fugujemy na mokro - tylko i wyłącznie na półsucho.

W przypadku fugowania na półsucho nie mamy problemu z zabrudzeniem płytki - proszę poszukać sobie na YouTube.

I jeszcze jedna rada - od momentu rozrobienia fugi na półsucho do momentu zakończenia fugowania nie używamy już ani kropli wody (jeśli fuga wysycha to trzeba ją zamieszać).
Nie dodajemy wody do fugi i nie wycieramy na mokro płytki z ewentualnych zabrudzeń, bo tylko pogorszymy sprawę. Do usunięcia zabrudzeń od fugi stosujemy SUCHY pędzel lub szczotkę z miękkim włosiem.
Nie rozrabiajmy też od razu całego 25kg worka, bo nie zdążymy zużyć takiej ilości fugi (chyba, że mamy wprawę w szybkim fugowaniu).
Niebezpieczeństwo rozrabiania fugi na raty polega na tym, że druga rozrobiona połowa worka może mieć już trochę inny odcień, dlatego przed rozrobieniem trzeba dokładnie całość zważyć (dokładnie te same proporcje fugi i wody).