PDA

Zobacz pełną wersję : Tynk na farbę na pustak ???



bogo126
15-06-2021, 19:11
Cześć, jestem tu nowy i od razu pytam :)
Mam stary garaż zrobiony z pustaķów. Jest nieotynkowany. W sierpniu mam pewną uroczystość, na którą chciałbym trochę podrasować ten garaż i pomalować go farbą silikonową elewacyjną. Czy później, gdy będę chciał otynkować garaż ta farba nie będzie przeszkadzać ?
Dzięki,
Boguś

Saskian
22-06-2021, 18:25
https://forum.muratordom.pl/showthread.php?209662-Tynkowanie-starej-pomalowanej-%C5%9Bciany Tutaj masz temat z mnóstwem odpowiedzi na Twoje pytanie :)

bogo126
23-06-2021, 18:01
Widziałem ten temat, ale tam odpowiedzi za bardzo nie widziałem, chyba że czegoś nie rozumiem :/

E-Rzecznik Śnieżka
30-06-2021, 18:33
Szanowny Panie,
Można nanieść farbę bezpośrednio na nieotynkowany pustak, ale najpierw zalecam dokładnie odpylić powierzchnię oraz zagruntować ją, aby zwiększyć tym samym przyczepność oraz zmniejszyć chłonność. Rekomenduję grunt głęboko-penetrujący Śnieżka Acryl-Putz® GU41. Grunt zwiąże kurz i inne zabrudzenia, a także ułatwi malowanie. Jeśli chce Pan później tynkować garaż, to rekomenduję najpierw nałożenie tynku, a potem jego pomalowanie. Malowanie dobrej jakości farbą, a potem (w krótkim czasie) nakładanie na nią tynku zniweczy efekt prac malarskich, a do tego będzie czasochłonne.