PDA

Zobacz pełną wersję : Multisplit do mieszkania



matyja
16-06-2021, 22:53
Witam serdecznie!

Planuję montaż klimatyzacji w mieszkaniu. Chodzi tutaj o multisplit'a do trzech pomieszczeń (dwa po 10 m2, jedno 20 m2). Przewidywany maksymalny budżet do wydania na sprzęt to 13 - 15 tys. netto. Robocizny w to nie wliczam.

Zaproponowano mi następujące jednostki:
1. Samsung WindFree Comfort lub Avant: 2,5 kW + 2,5 kW + 2,5 kW + agregat 6,8 kW.
2. LG Standard Plus lub Deluxe: 2,5 kW + 2,5 kW + 2,5 kW + agregat 7,0 kW.
3. Haier Flexis: 2,6 kW + 2,6 kW + 3,5 kW + agregat 7,0 kW.
4. Gree Amber Standard: 2,7 kW + 2,7 kW + 2,7 kW + agregat 6,1 kW.
5. AUX J-Smart: 2,5 kW + 2,5 kW + 2,5 kW + agregat 7,9 kW.
6. Panasonic Etherea 2,0 kW + 2,0 kW + 2,5 kW + agregat 5,2 kW.
7. Mitsubishi Premium 2,0 kW + 2,0 kW + 2,5 kW + agregat 5,0 kW.

Spodobał mi się system WindFree od Samsung'a. Czy to rozwiązanie faktycznie działa? Czy jest sens dopłacać do jednostek Avant lub Elite względem Comfort'a? Jak jest z głośnością tych urządzeń?

Podoba mi się również nie wypisana wyżej seria U-Crown od Gree, ale podobno mają awaryjne tace, które lubią pękać...

Z całego tego zestawienia Mitsubishi jest wyraźnie droższy i raczej nie biorę go pod uwagę, chociaż jakościowo wypada chyba najlepiej...

Jako, że jesteście bardziej doświadczeni w kwestii klimatyzacji, to doradźcie mi proszę, jakie sprzęty będą najlepsze w zaproponowanym budżecie. Czytam opinie o poszczególnych jednostkach klimatyzacji i nie widzę dobrego rozwiązania (każdy sprzęt ma jakieś wady).

Lew2
17-06-2021, 18:06
Ja mam multisplit na 3 pomieszczenia, ale firmy Midea - widzę że nie bierzesz pod uwagę na swojej liście. Jednostki wewnętrzne kanałowe. Cena promocyjna z montażem 2 lata temu: 15 tys. zł brutto (8% VAT).

kulibob
17-06-2021, 18:58
Mnie to dziwi że nie założysz jednego spita gdzieś centralnie zapłacisz 2,5-3 k i będzie akceptowalnie

_John
17-06-2021, 20:48
Za duże moce agregatów.
Taka klima potrafi bardzo szybko schłodzić nagrzane mieszkanie, ale będzie się męczyć, gdy potrzebne będzie minimum mocy i cisza (nocą)
Wybieraj spośród agregatów o jak najniższej mocy - 5 KW to maks. co będziesz potrzebował, przy 3 jednostkach wewnętrznych.

Expert marki Bosch
28-06-2021, 11:31
Witam
Klimatyzory multisplit Bosch Termotechnika z pewnością spełnia Pana oczekiwania, umożliwiając podłączenie aż do 5 jednostek wewnętrnzych


Zachęcam do kontaktu z naszym autoryzowanym partnerem, który z pewnością rozwieje Pana wątpliwości i pomoże w dobraniu najlepszych możliwych urządzeń. Najbliższego autoryzowanego partnera znajdzie Pan na stronie: https://www.bosch-thermotechnology.com/pl/pl/autoryzowani-partnerzy/dealersearch/

Pozdrawiam
----------------------------------
Konsultant Bosch Termotechnika