PDA

Zobacz pełną wersję : Wyjasnienie co to jest dokladnie na dachu nad mieszkaniem (zdjecie)



Julia944
18-06-2021, 08:50
Cześć, szukam pomocy i wyjasnienia co znajduje się w tej "nadbudowie" na dachu - i jakie konsekwencje będzie mieć zakup mieszkania pod tym czymś. Jakie potencjalne problemy ma mieszkanie pod tą komórką z "rurami/przewodami itp. Czy odradzacie?457207
Proszę o porady/wskazowki - na pewno ktoś się tu zna na tym.

d7d
18-06-2021, 10:27
Pewnie jest to centrala wentylacyjna.
Mieszkanie masz nie nad tym a pod tym.
Może grozić hałasem, może drganiami.

Julia944
18-06-2021, 12:26
ok, w srodku nie bylo slychac halasu ani drgań - czy jest to kwestia, ze pojawiają się od czasu do czasu czy raczej by się ujawniły podczas wizyty w tym powmieszczeniu?

Arturo1972
18-06-2021, 12:35
ok, w srodku nie bylo slychac halasu ani drgań - czy jest to kwestia, ze pojawiają się od czasu do czasu czy raczej by się ujawniły podczas wizyty w tym powmieszczeniu?
Faktycznie, wygląda to jak centrala wentylacyjna lub grzewcza z pompami ciepła.
Jeśli tak jest, dopytaj się dokładnie,to nie ma siły żeby przy pracy nie było jej słyszeć jak otworzy się okno.
Do tego wibracje mogą dojść.
Zażądaj sobie odpalenia jej na maxa jak będziesz w mieszkaniu.
Dla mnie sliski temat.

d7d
18-06-2021, 13:22
Do tego "pomieszczenia" raczej nie wejdziesz - nie ma dostępu.
Możesz być na dachu i posłuchać na zewnątrz tego urządzenia.

Julia944
18-06-2021, 13:57
tak się domyślam. byłam w środku mieszkania, podczas spotkania nie było nic słychać, wyszlam na balkon, również nie słyszalam, więc mam podejrzenia- czy to, że nie mamy okresu grzewczego sprawia, że część tej instalacji nie pracuje i dlatego nie słychać, natomiast część wentylacyjna tam pozostaje cicha? Byłam w mieszkaniu 20 min, trochę mało, raczej nie ma możliwości dluższego pobytu tam przed zakupem, a wiadomo, że sprzedający taką wiedzą się niechętnie podzielą :/

Kaizen
18-06-2021, 14:57
Jeżeli to jest wentylacja garażu, która włącza się tylko jak poziom spalin przekroczy normy, to może hałasować okresowo.

gnago
18-06-2021, 18:51
Zwyczajnie nowe to i sprawne ciche . Tak jak pralka co przy wirowaniu jest cichutka i stoi jak przymurowana. Po latach skacze po łazience