PDA

Zobacz pełną wersję : zasypanie fundamontow



Annel
22-06-2021, 11:42
Dzien dobry,

Mam pytanie odnosnie piachu do zasypania fundamentow, Czy mozna jakos obliczyc potrzebna ilosc. Firma realizujaca moja budowa, po zakonczeniu stanu surowego otwartego, oswiaczyla , ze musze doplacic do piachu, gdyz zuzyli duzo wiecej niz bylo podane w umowie. Teraz jak dom juz stoi , nie mam jak tego sprawdzic. Bed wdzieczna za jakakolwiek pomoc, jak to ewentualnie da sie obliczyc.

CityMatic
22-06-2021, 13:42
1m3 piachu to 1550kg
Oblicz pojemność fundamentu i będzie wszystko jasne - tolerancja niech na całości będzie m3 i możesz negocjować co mówią, a co obliczyłaś.

Tolo74
23-06-2021, 09:40
1m3 piachu to 1550kg
.
Przybliżona waga, i raczej piasek suchy jak pieprz.

maaszak
23-06-2021, 13:21
Dzien dobry,

Mam pytanie odnosnie piachu do zasypania fundamentow, Czy mozna jakos obliczyc potrzebna ilosc. Firma realizujaca moja budowa, po zakonczeniu stanu surowego otwartego, oswiaczyla , ze musze doplacic do piachu, gdyz zuzyli duzo wiecej niz bylo podane w umowie. Teraz jak dom juz stoi , nie mam jak tego sprawdzic. Bed wdzieczna za jakakolwiek pomoc, jak to ewentualnie da sie obliczyc.

A dlaczego zużyli więcej?
Jeśli źle coś obliczyli albo nie przewidzieli czegoś oczywistego to powinni brać to na klatę i trzymać się umowy.