PDA

Zobacz pełną wersję : Czy izolacja może dotknąć spodu dachu?



SituFangs
25-06-2021, 10:37
Hej, przerabiam izolację, która jest na naszym strychu, i byłam ciekawa, czy potrzebuję szczeliny powietrznej między spodem dachu a wdmuchiwaną izolacją, czy też można ją wdmuchnąć bezpośrednio pod dach? Mam już przegrody ustawione między krokwiami nad otworami wentylacyjnymi w podsufitce, aby umożliwić prawidłowy przepływ powietrza, ale ciekawi mnie reszta przestrzeni, w której nie ma otworów wentylacyjnych w podsufitce. Czy mogę w tych miejscach umieścić wdmuchiwaną izolację dokładnie pod spodem dachu, czy też muszę zrobić coś takiego jak przymocowanie płyty piankowej do krokwi, aby upewnić się, że wdmuchiwana izolacja nie dotyka spodniej części dachu? Mieszkam w Michigan, więc przechodzimy przez wszystkie cztery sezony. Każda pomoc jest bardzo ceniona
moderowano

konstantinakos
31-08-2021, 09:38
Nie polecam takiej konstrukcji. Powinna istnieć szczelina powietrzna, jeśli sam strych ma niewystarczającą wentylację i słabą kontrolę temperatury. Tworzy to zamknięte środowisko.
moderowano

Tomek W
31-08-2021, 12:22
jeżeli nie będzie szczeliny i węlna bedzie dochodziła bezpośrednio do pokrycia dachu to będzie wykraplała się am para wodna na styku z blachą/dachówką./ deskowaniem. Szczelina powinna zostać wykonana możesz np. rozłoyć membranę wysokoparoprzpeuszczalną ktrą spowoduje że granulat nie będzie dochodził do warstw pokrycia.