PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie nadproża ? Porotherm 25 P+W



lestatfx
02-07-2021, 13:23
Cześć

Możliwe, że takie pytanie już padło, ale nie udało mi się znaleźć.

Będę murował z Porothermu Wienerbergera 25 P+W (materiał już kupiony) i teraz stoję przed wyzwaniem kupna nadproży.
Ekipa powiedziała abym kupił strunobetonowe - w projekcie mam żelbetowe i w sumie nie wiem czy to jest to samo. Poczytałem o tych strunobetonowych i są ok, ale zastanawia mnie wymiar- wszędzie widzę na szerokość 2x12 cm, a mój mur będzie miał 25 cm - czy to jest jakiś problem?

Sebixx
02-07-2021, 14:01
A nie lepiej kupić oryginalne Winerbergera. Znajdź w necie katalog rozwiązań ściennych Winerbergera dla ścian 25 i tam będziesz miał wszystko ładnie opisane i rozrysowane.

lestatfx
02-07-2021, 14:12
No właśnie tak by było najlepiej, ale z tego co widziałem to wtedy wychodzą x3 na jeden otwór - nadproże 23.8
Tu filmik: https://www.youtube.com/watch?v=srBu5BMO6M8

Sebixx
02-07-2021, 18:38
Ja u siebie będę miał 4 i jeszcze styro w środku bo buduję jednowarstwową.

mmmarcinnn
02-07-2021, 21:18
Normalnie w konstrukcyjnej dajesz dwa strunobetonowe koło siebie, w działowej jedno.

Sebixx, powodzenia w szukaniu nadproży systemowych...

Sebixx
05-07-2021, 06:37
Normalnie w konstrukcyjnej dajesz dwa strunobetonowe koło siebie, w działowej jedno.

Sebixx, powodzenia w szukaniu nadproży systemowych...

Wiesz ostatnio były dostępne od ręki i było ich tyle, że można było przebierać do woli. Ale może faktycznie masz rację jechać sprawdzić czy są kupić i zapomnieć
.