PDA

Zobacz pełną wersję : Samodzielna instalacja wody PEX - kilka pytań



Niraya
05-07-2021, 14:45
Witam,
mam kilka pytań odnośnie instalacji PEX, ponieważ jestem w trakcie samodzielnego montażu i o ile kanalizacja jest prosta o tyle z wodą w głowie pojawiło mi się mnóstwo pytań:

1. W projekcie do prysznica dochodzi rura 25. Pytanie teraz czy dalej w kierunku wylotu wody na końcu zamontować po prostu kolanko 25/1" bezpieczniej (ilość wody będzie przpływać taka sama jak w rurze, przez co ciśnienie się nie zmieni) i później ewentualnie redkucja na 3/4", czy jakoś to się redukuje do 16 lub 20 i potem normalnie wylot na 1/2 cala lub 3/4 cala?

2. Mam część kolanek bez łapek. Czy źle będzie jak kupię do nich uchwyty pod rury z kołkiem mocującym i za pomocą poziomicy wypoziomuje je (ma to niby zasymulować listwę z kolankami)?

3. Jaka jest głębokość mocowania punktów wodnych? Rozumiem, że wyjście kolanka musi być na równi z tynkiem tak?

4. Jaka jest głębokość mocowania rur kanalizacyjnych 50 w ścianie. Rozumiem, że zakończenie kielicha w kolanku 90 stopni musi być na równi z tynkiem (ta obręcz co jest na końcu kolanka) - pytam żeby nie zakładać nowego tematu?

Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłam wszystko. Ogólnie to większość w instalacji wodnej rzeczy jest dla mnie logiczna, ale te kilka konkretnych rzeczy mnie bardzo nurtuje, a nie chcę popełnić rażących błędów.