PDA

Zobacz pełną wersję : Co powinno znaleźć się w umowie na wykonanie dachu?



TadekL
05-06-2005, 18:14
Szanowni Forumowicze!
Jutro spotykamy się szefem ekipy cieślarsko-dekarskiej i może będziemy podpisywać umowę. Nasz projekt jest bardzo lakoniczny w przypadku dachu. Mam w umowie punkt - szczegółowy zakres robót. Co po kolei (jakie etapy) powinniśmy tam zapisać? W przypadku robót murowych było wszystko ładnie napisane w projekcie. A mój dach to: więźba - wiązar główny krokwiowo-jętkowy, dach czterospaddowy oparty do wieńcy ścian kolankowych; dachówka ceramiczna, opierzenie dachu, okien dachowych, rynien, podbitki. Co wy macie zapisane w swoich umowach?
Jak podzieliliście etapy dachu oraz kiedy i w jakim stosunku procentowym płaciliście raty za robociznę?
Czekam na wasze sugestie i liczę na pomoc.
Beata

TadekL
06-06-2005, 12:24
Nikt nie robił dachu?
Beata L

rafałek
06-06-2005, 12:41
Pomyśl co chcesz mieć.
1. Cena
2. Termin rozpoczęcia i zakończenia prac
3. Gwarancja
4. Zakres prac (dokładnie)
5. Błędy (czas na poprawę, z czyich materiałów, sposób odbioru itp)
6. Sposób odbioru prac
7. Sposób i termin płatności
8. Odpowiedzialność za szkody, śmieci itp.

mariucha
06-06-2005, 20:00
Dach
Montaż murłat
Wykonanie więźby dachowej (ręczna impregnacja środkiem typu Fobos)
Wykonanie łacenia (łaty i kontrłaty)
Pokrycie dachu folią wysokoparoprzepuszczalną
Wykonanie pokrycia dachowego z dachówki (ceramiczna lub betonowa)
Wykonanie obróbek blacharskich (krańcowych, kalenicowych, koszowych, przymurowych, kominowych),
Wykonanie wylotów wentylacyjnych i odpowietrzenia kanalizacji, montaż ław kominowych
Wykonanie orynnowania
Montaż okien połaciowych i wyłazów dachowych
Wykonanie kominów ponad dachem z klinkieru

Nie wiem czy to wszystko, poniżej odnośnik do umów.część można podejrzeć w kosztorysie, na pewno taki macie.

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=22707&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Pozdrawiam

TadekL
07-06-2005, 09:17
Dzięki panowie.
Beata