PDA

Zobacz pełną wersję : Można składować Pustak Termoton przez kilka lat - wytrzyma taki projekt budynku?



Tadek70
09-07-2021, 16:15
Cześć,

Mam możliwość kupna około 3000 pustaków Owczary standardowe Termoton 25 o klasie 15. Zostało 4 sąsiadom po budowie. Pustaki kupione w tym roku przez nich. Powoli kończą swoje budowy do stanu surowego.

Cena jest dość atrakcyjna, bo średnio około 2zł wychodzi.
Kłopot w tym, że nie wiem czy mogę takie ustaki przetrzymać 2 lata w tzw. blaszaku.
Obecnie nie planuje budowy, tylko właśnie za około 2 lata.
Przeznaczenie budynku który będę chciał zbudować, to usługowy, dlatego nie potrzebuje hiper technologi termoizolacji itd. Myślę, że te pustaki spełniłby swoje zadanie.

A że nie mam projektu obecnie takiego budynku, mam też drugie pytanie.
Czy taki pustak nada się na ściany zewnętrze budynku i nośne, którego ściany będą miały 4m wysokości. Dach płaski tj. wylewka betonowa, paroizolacja, ocieplenie, sika. Taki dach na całej powichrzeni około 450m2. W środku kolumny i ścianki działowe.
Teoretycznie na same ściany zewnętrzne plus nośne wewnątrz, potrzebowałbym około 7tys sztuk takich pustaków. 3000 po śmiesznej cenie 2zł, to zawsze jakaś oszczędność.

Pozdrawiam serdecznie.

fotohobby
09-07-2021, 16:34
Oczywiście, tak zabezpieczone możesz je przechować dwa lata, a nawet znacznie dłużej.
Pustak w klasie 15 jak najbardziej nada się się do wymurowania ścian o wysokości 4m, mogą być wymagane elementy usztywniające (przeciw wyboczeniom)

Tadek70
09-07-2021, 17:32
Dziękuje za szybką odpowiedź. W takim razie kupuje. Wrzucę do garażu blaszaka, który ma wylewkę.
Co do wzmocnień, to już projektant chyba o to zadba jak powiem mu, że mam takie pustaki i to z nich planuję budowę. Dziękuje jeszcze raz.

dedert
12-07-2021, 22:15
A jak dom stoi nieocieplony w trakcie budowy, nie ogrzewany to sie rozpadnie?