PDA

Zobacz pełną wersję : Witam kochanich Polakow z Chorwacji



dentex
02-11-2002, 21:19
Pozdrawiam z Splitu w Dalmacji Chorwacja.
Gratuluje wam olbrzimego Forum. Kiedisz studia konczile (1994) w Szczecinie i stant skromna znajomosc waszego jezika. Mam sie zamiar budowac niedaleko miasta Trogir na wispie Ciowo i stont pomisl ze bi na wiszukarce cosz wskrobac po Polsku. Trafile na Muratora a po nitce i na ten forum. Jestem dzisz na tej stronie pierwszi raz i mi sie podoba. Wieze ze zaczerpnie pare porad od Was za co wam serdecznie dziekuje. Poniewaz chorwacja jest od nie dawna w CEFTA jusz nie istnieje clo miendzi nami. Moze co niektore zeczy do domu bende kupowal w Polsce bo jestem z waszim krajem bardzo zwianzani. Tak pozatim pracuje naukowo badam rybi chodowlane (oczewiszcie morskie) i inne stwori malze, osmiornice itp... Pozdarwiam serdecznie Leon

bigmario4
02-11-2002, 21:55
A co na to anonim?(ocenzuruje czy nie)Mario

Maco
02-11-2002, 22:00
Leon,
Witamy serdecznie !!!

To wyraźny znak, że Forum ma zasięg ponadpaństwowy !!!

03-11-2002, 08:28
Cześć dentex!
fajno, że wpadłeś,
w ładnym miejscu mieszkasz http://www.zacisze.canpol.pl/wakacje/mapachorwacja.gif
jaka pogoda u Ciebie ?
Czy przepis na "rakije" gdyby ktoś potrzebował - podasz ? :smile:

dentex
03-11-2002, 20:52
Dzekuje za powitanie,
rakije sie robi u nas z resztek winogron po zrobieniu wina.
Planuje postawic dom z apartamentami do winajmu czasowicza i na guze mieszkanie dla siebie. Jak mozna przeslac zdiencie w tim okienku z C: ?

ckwadrat
03-11-2002, 21:04
Dentex, na brak wczasowiczów nie będziesz pewnie narzekał. Chorwacja w Polsce jest bardzo popularna, bo względnie tania. Ja już mogę zapisać się u Ciebie na 2 tygodnie w sezonie 2004 :smile:. Muszę tylko skończyć swoją chałupkę.

PS. Jeśli chcesz umieścić zdjęcie na Forum to najlepiej podaj link do serwera www, na którym się ono znajduje.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: ckwadrat dnia 2002-11-03 22:05 ]</font>

03-11-2002, 21:14
On 2002-11-03 21:52, dentex wrote:
Dzekuje za powitanie,
Jak mozna przeslac zdiencie w tim okienku z C: ?


dziękidentex za instrukcje na rakiję :razz:
wysłałem Ci instrukcje na wklejenie zdjęcia na priw
w prawym rogu masz zaświeconą wiadomość o priwie
pozdro

03-11-2002, 21:23
Czy projekt już masz ? może to typowy i mógłbyś link wkleić ?
Chętnie oglądniemy projekt chorwacki



<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: brzoza dnia 2002-11-03 22:30 ]</font>

dentex
03-11-2002, 21:57
Brzoza dzieki za instrukcje ale zdiencia niemam na stronie www ale na c: Zdiencie to jest malo wazne bo moje. Projekt teras risuje kuzinka architekt tak ze go nie moge wislac. Pozdrawiam z Splitu Leon

03-11-2002, 22:39
[quote]
Przepraszam za moj Polski nie jestem Polak ale Chorwat
[quote]
ależ dentex nie przjmuj się - rozumiemy co piszesz
i radzisz sobie całkiem dobrze !
c: oznacza, domyślam się - że zdjęcie jest na dysku komputera
- aby go opublikować trzeba umieścić go na stronie www
meilem możesz przesyłać ale wkleić jeszcze nie ...



<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: brzoza dnia 2002-11-03 23:42 ]</font>

pitbull
04-11-2002, 08:26
Polak, Chorwat - dwa bratanki :smile:

kaKa
04-11-2002, 13:32
Czesc dentex!!!! :smile: :smile: :smile:

Nareszcie ktos z zagranicy :smile: :smile:

Jestem kaKa z Wilna, z Litwy. Kurcze, juz nie jestem wyjatkowy :wink:
Juz jestesmy dwaj zagraniczniacy na tym forum.
HURRRAAA!! :grin:

Gajka
04-11-2002, 13:54
On 2002-11-04 14:32, kaKa wrote:
Czesc dentex!!!! :smile: :smile: :smile:

Nareszcie ktos z zagranicy :smile: :smile:

Jestem kaKa z Wilna, z Litwy. Kurcze, juz nie jestem wyjatkowy :wink:
Juz jestesmy dwaj zagraniczniacy na tym forum.
HURRRAAA!! :grin:

--------------------------------

Trzeci zagląda do grupy krakowskiej :grin:
Buziaki

dentex
04-11-2002, 20:23
To pozdrawiam jeszcze raz Polakow i zagraniczniakow:smile:
Tez mnie czeka budowa. Mam dzialke 620 m teras szukam ekipi i dokumentacje musze zalatwiac media sa niedaleko. Bende potrzebolal na dzialce saperow kto z was bil w chorwacji wie o czym gadam. U nas jest ogulnie drozej niz u was o jakisz 50-100%.
Metr kosztowal kolo 30 euro. U nas sa potrzebne mniejsze izolacje cieplne. Interesuje mnie wikozistanie energi slonecznej do ogrzewania wodi i pomieszczen. Na tej wispie z kanalizacja jest kiepsko tak ze bende na pare lat muszal miec szambo. Nie wie jaka okna zalozic moze z Bosni. Jake sa koszti drewnianich lub aluminiowich okien w Polsce za metr kwadratowi srednie (prosze bez VAT-u) moze mi sie uda kupic w Polsce w sistemie tax free. Czy ktosz z was budowal sistemem ze daje wikonawci plan do kturego chce odebrac dom. Naprziklad stan surowi otwarti, ekipa inwestuje budowe i wszistko placi robocizne i materijal a po odbiorze inwestitor placi wszistko. U nas wikonawci czasami maja niske ceni materijalu tak ze sie to oplaci.

beatrix
05-11-2002, 09:29
Zdravo, Dentex! Studirala sam u devedesete godine srpsko-hrvatski. zavrsila sam u 1992, bio je rat, i sada nie radim kao slavista. Srećna sam, da je kod vas bolje, da trażite nove, da ćete imati kuće, i żelim ti veliku i lepu kuću. Malo sećam jezik...vrlo malo.

Teska
11-11-2002, 09:56
Dentex witam i pozdrawiam ze Szczecina.
Teska

dentex
11-11-2002, 13:02
Czesc Teska.
kiedisz mieszkale w Szczecinie na Chopina w akademiku.
Natomiast poznale Pana Teska z Krakowa ktori ma firme turisticzna.
Pozdrawiam serdecznie z Splitu
Gdzie sie budujesz w Szczecinie ??

Teska
11-11-2002, 19:20
Dentex
...na Chopina..wiem..uczelnia...US, czy AR ?
Buduję jak Tobie to powiedziec ,zebys chociaż troche sie orientował...Gumieńce...w pobliżu.Dom Irma parterówka z nieużytkowym poddaszem..
Pozdrawiam serdecznie
Teska

krzyszt17
29-11-2002, 08:25
Witam Cię serdecznie Dentex. Od 3 lat jeździmy do Chorwacji i jesteśmy zachwyceni morzem, górami i bardzo sympatycznymi ludźmi.
Kochamy nurkować i długie piesze wycieczki. Myślę, że tak jak Ty kochasz Polskę, my pokochaliśmy Chorwację. Zwiedziliśmy już sporą część wybrzeża i zapuszczamy się coraz bardziej na południe (im dalej tym piękniej i niższe ceny).
Ostatnio jechaliśmy przez BiH, ominęliśmy Split i odpoczywaliśmy na półwyspie Pelesjać (Orebic, Korcula) nieopodal Dubrownika.
Widzieliśmy, że w Chorwacji b. dużo się buduje (głównie z ceramiki). Jeżeli będziesz miał gdzie przyjąć turystów chętnie Cię odwiedzimy i skorzystamy z pola namiotowego czy kwatery. Gdybyś Ty był w Polsce, serdecznie zapraszamy na lubelszczyznę.
Jeśli ktoś z formułowiczów wybierał by się do Chorwacji, mogę służyć radą. Pozdrawiam Ciebie i wszystkich zakochanych w Chorwacji Polaków.
Krzysztof.

kgadzina
07-12-2002, 07:34
Gdzie ja miałem oczy,że dopiero teraz trafiłem na ten wątek?
Dentex: serdecznie pozdrawiam z Krakowa. Byłem raz na urlopie w Umagu z rodzina i bardzo nam się podobało.
Jak będziesz miał gotowe kwatery dla turystów to chętnie wybierzemy się dalej na południe. Na razie służymy doświadczeniami z budowania i wykańczania domu.
Jeszcze raz pozdrowienia z południa Polski dla południa Europy!!!!!!!