PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o projekt zagospodarowania działki, przepusty i utwardzenie terenu.



Kirin
13-07-2021, 13:50
Cześć,
za screenie jest projekt zagospodarowania terenu. Mam prośbę o kilka rad:
1. Obecnie projektowane media (czerwony - prąd, żółty - kanaliza, niebieski - woda) schodzą się w miejscu, gdzie będzie kotłownia. Skrzynka elektryczna już jest więc raczej prąd wyprowadzimy tak jak na screenie ale jak najlepiej poprowadzić wodę i kanalizę? Kanaliza musi być zrobiona za pomocą przepompowni. Jak to najsensowniej wyprowadzić? Czy taka pompa zajmuje dużo miejsca w ogrodzie?
2. Budynek będzie posadowniony na płycie fundamentowej. Jakie przepusty zabezpieczyć już teraz? Standardowo prąd, kanaliza i woda. Co jeszcze warto? Docelowo będzie jeszcze budynek gospodarczy w północnym rogu działki.
3. Niedługo będzie utwardzana droga (korytowanie i gruz). Mogę skorzystać i utwardzić część działki przed budową. Który obszar warto utwardzić? Głównie chodzi mi o zabezpieczenie terenu dla ciężkich aut na budowie.

EDIT: Nie wchodzi mi screen:/

https://drive.google.com/file/d/1dqmKiXiPzjz-nR1nLshR0RMghPztpxMA/view?usp=sharing