PDA

Zobacz pełną wersję : Instrukcja CO po zewnętrznej stronie budynku



Jurek71
20-07-2021, 17:06
Witam
Chciałbym część rur z instalacji CO puścić po zewnętrzne ścianie budynku.Nie ma możliwości założenia ich wewnątrz budynku.
Oczywiście te rury były by zaizolowane ,a ściana docieplona styrodur 10…
Czy to w ogóle ma sens,
Jakie były by straty ciepła w rurach biegnących po zewnątrz.
Dziękuję

Tomasz Mi
21-07-2021, 09:49
Straty ciepła to najmniejszy problem. Gorzej jak z jakichś względów nie będziesz ogrzewał zimą to istnieje ryzyko zamarznięcia wody w instalacji.

henrykow
21-07-2021, 10:00
Witam
Chciałbym część rur z instalacji CO puścić po zewnętrzne ścianie budynku.Nie ma możliwości założenia ich wewnątrz budynku.
Oczywiście te rury były by zaizolowane ,a ściana docieplona styrodur 10…
Czy to w ogóle ma sens,
Jakie były by straty ciepła w rurach biegnących po zewnątrz.
Dziękuję
Co to jest za budynek, blok mieszkalny?
Na zewnątrz będą duże straty.

Jurek71
21-07-2021, 14:48
Budynek .
To dom jednorodzinny

henrykow
21-07-2021, 17:30
Więc co stoi na przeszkodzie aby instalację c.o. puścić w środku?

Bertha
21-07-2021, 17:38
Zapewne dwie kondygnacje, dwóch różnych właścicieli a miłość między nimi, jak żyli Paweł i Gaweł. Pytający mieszka na piętrze a kotłownia bedzie/jest w piwnicy, gdyż obecny właściciel parteru zaparł drzwi kołkiem i nie pozwala puścić/wymienić rur na swojej kondygnacji. Klasyka gatunku we Polsce. Coś za mało napisałem?

henrykow
21-07-2021, 20:09
Zapewne dwie kondygnacje, dwóch różnych właścicieli a miłość między nimi, jak żyli Paweł i Gaweł. Pytający mieszka na piętrze a kotłownia bedzie/jest w piwnicy, gdyż obecny właściciel parteru zaparł drzwi kołkiem i nie pozwala puścić/wymienić rur na swojej kondygnacji. Klasyka gatunku we Polsce. Coś za mało napisałem?

Budynek .
To dom jednorodzinny
Nie wiem ale jak dla mnie domek jednorodzinny to oznacza że mieszka tam jedna rodzina w zasadzie mogą i trzy ale jest jeden właściciel.

Bertha
21-07-2021, 22:53
Ha, ha, ha, ha! Właścicielem domku jest babcia/matka/teściowa, na każdej kondygnacji mieszka jedna córka/syn z rodziną i nie odzywa się do tych z drugiej kondygnacji, w sieni mijają się z zamkniętymi oczami bo spojrzenie bazyliszka może zabić. Po moim pokoju rura od centralnego ?????????? Po moim trupie!
Taż to Polska! Przecież dom niedawno wysadzony w Sosnowie gm. Resko to było pokłosie sporu o jakiś pasek gruntu, bodajże 500m kw. i to jeszcze z poprzednim właścicielem nieruchomości. Wkurzony sąsiad zapłacił komuś 5000 zeta aby "pomścić jego krzywdę" https://tvn24.pl/pomorze/sosnowo-wybuch-zniszczyl-dom-nowozencow-w-tle-konflikt-sasiedzki-5135999

Cnota miłości bliźniego, ha, ha, ha, ha! Od śmiechu zajadów dostaję. Znam takie sytuacje od podszewki i na pęczki.

Jurek71
23-07-2021, 06:42
Właścicielem domku nie jest babcia/matka/teściowa,
To jest dom jednorodzinny jak pisałem,chcę wiedzieć czy pociągnięcie rur z ciepłą wodą po zewnętrznej stronie budynku ma sens,dom jest w trakcie ocieplania więc mogły by być pod styropianem.Dom wewnątrz jest po remoncie,kafelki tynki itd...
Dlatego łatwiej by było na zewnątrz.