PDA

Zobacz pełną wersję : Odwodnienie piaskownicy



krzywyplytek
21-07-2021, 16:16
Cześć,

Temat piaskownicy pewnie pojawia się w tej sekcji po raz pierwszy ale być może uda się zastosować jakieś rozwiązanie w tym przypadku.

Mam w ogródku piaskownicę, w której wiecznie stoi woda i nie chce nigdzie spłynąć. Rozkładam na nią plandekę na sznurku ale często przy mocniejszym wietrze i tak ją zwiewa. Konstrukcja jest taka jak na zdjęciach.

Zastanawiałem się czy jak dosypię 15cm piasku i zakryję trochę najwyższą deskę, to czy woda będzie trochę uciekać w otworze między deskami. Rozważam też wkopanie jakieś rury drenarskiej ale wydaje mi się musi być prostsze rozwiązanie.

Patrząc po placach zabaw w parkach, gdzie często nie ma żadnego zadaszenia woda nie stoi w takiej ilości, więc zastanawiam się co z tym zrobić. Testowałem czy włóknina przepuszcza wodę i nie ma z tym problemu.


Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/oWbxvXZz3cKENpz68

Z góry wielkie dzięki :)

giman
21-07-2021, 20:49
Czy ten rysunek painto-podobny to stan obecny?
Zielone to ziemia, humus? Czyli patrząc pionowo (kierunek wsiąkania wody) to masz:
- piasek piaskownicy
- agrowłóknina
- trochę piasku
- ziemia
?

Jaki piasek (rodzaj) jest w piaskownicy?

Co cię podkusiło, żeby piaskownicę posadowić poniżej terenu? Powinna być na równi, lub ciut powyżej.

krzywyplytek
21-07-2021, 22:06
Dokładnie taka jest kolejność. W piaskownicy jest piasek z OBI, workowany. Co mnie podkusiło? W sumie nie wiem... nie jest jakimś wielkim problemem odkopać ten piasek po bokach, odkręcić kilka śrub, dosypać ziemi i postawić równo z gruntem. Pomoże to coś?

Bertha
21-07-2021, 22:35
Czysta fizyka & Archimedes. W dołku to kałuża i syf.

key1
22-07-2021, 00:38
do postu o piaskownicy bardziej się przyłożyłeś niż do samej piaskownicy.


chociaż może podobnie