PDA

Zobacz pełną wersję : Grzyby we własnym ogródku



janmateusz
26-07-2021, 13:17
Witam forumowiczów!
Mieszkam pod lasem, mamy działkę graniczącą z sosnami. Czy istnieje możliwość wyhodowania jakiś grzybów? Czy ktoś próbował kiedyś? :D

CityMatic
26-07-2021, 13:34
Grzybnią mikoryzową - tylko musisz poczytać jakie drzewa wchodzą w symbio - u mnie w lesie(liściastym) w pierwszym roku nic w kolejnych :lol2: Dla kogoś kto zbiera grzyby....szok. można być zaskoczonym oczywiście pozytywnie.

giman
27-07-2021, 09:37
Rozsiej grzybnię i będzie.
Ja w tym roku miałem trochę smardzów (z zakupionej kory) pośród bylin i innych ozdobnych. Pychota.

PS
Ja bym je po prostu uprawiał, hodowla to za dużo roboty ;)

janmateusz
29-07-2021, 10:20
Rozsiej grzybnię i będzie.
Ja w tym roku miałem trochę smardzów (z zakupionej kory) pośród bylin i innych ozdobnych. Pychota.

PS
Ja bym je po prostu uprawiał, hodowla to za dużo roboty ;)

znalazłem stronę grzybnie.pl która sprzedaje właśnie grzybnie gotową do uprawy :D zamawiał ktoś stamtąd?

gnago
29-07-2021, 11:21
Sosnowy las powiadasz to może kozia broda

marth23
04-10-2021, 12:08
znalazłem stronę grzybnie.pl która sprzedaje właśnie grzybnie gotową do uprawy :D zamawiał ktoś stamtąd?

Ja miałam okazję zamówić grzybnie borowika sosnowego z tej strony. Podsumowując całe doświadczenie - wysyłka szybka, cena w miarę ok, grzybnię zasadziliśmy w tamtym roku późną wiosną pod sosną. Bardzo się trzymałam instrukcji. Jeszcze jest za wcześnie żeby powiedzieć czy coś dało, bo według opisu na stronie 2-3 lata trzeba czekać. Ale kto nie ryzykuje ten nie pije sampana (w moim przypadku - nie je borowików). Ogólnie to jak ktoś ma warunki polecam spróbować, nawet tak z ciekawości.:yes:

Bertha
04-10-2021, 16:46
W czasie lockdownu miałem pieczarki tak zamówione. Przychodzi pudełko, uchylasz wieczko, wstawiasz do piwnicy, regularnie pryskasz wodą i masz co dwa tygodnie wysyp grzybków. Są też boczniaki. :yes: