PDA

Zobacz pełną wersję : Syfon w prysznicu-brodziku i brzydki zapach



Gold1s
07-08-2021, 14:51
Dzień dobry,

W moim prysznicu posiadam syfon (załącznik 1 i 2), lecz od samego początku po zamontowaniu tej instalacji przez osobę, która instalację robiła - wydzielał się nieprzyjemny zapach z kabiny odczuwalny w łazience.

Widać na obrazkach, że woda nie wypełnia całego syfonu i do łazienki dociera powietrze z szamba.

Drugą rzeczą jest kolanko, które wchodzi do rury kanalizacyjnej, wczoraj przy sprawdzaniu instalacji okazało się, że gdy nachyliłem się nad kolankiem to z łączenia kolanka z rurą także wydobywał się nieprzyjemny zapach z szamba. Kolanko na moje oko jest dość luźne.

Stąd moje 2 pytania:

1. Co mogę zrobić z tym syfonem, żeby spełniał swoją rolę, był zalany i żeby nieprzyjemne zapachy nie dochodziły do łazienki? To jest syfon, który był dołączony do tego zestawu prysznica.

2. Czy to normalne, że z łączenia rury kan. i kolanka wydobywa się nieprzyjemny zapach? Czy to może być wina zużytej uszczelki? Jak poruszam kolankiem to tworzy się milimetrowa przestrzeń, jak chcę wyciągnąć kolanko to nie ma jakiegoś dużego oporu, po prostu kolanko wychodzi z rury.

Bardzo proszę o pomoc.

Od razu napiszę, że jestem kompletnym laikiem w tych sprawach i proszę o wyrozumiałość. Nie każdy przecież musi być dobry w takich pracach... ;)

Dziękuję z góry za wszelką odp.

457580
457581
457582

henrykow
07-08-2021, 15:29
Syfon nie musi wypełniać się cały wodą.
Natomiast co do połączenia rur to nie ma na pewno uszczelki, ktoś kto to montował składał to bez uszczelki bo tak jest łatwiej dopasować a potem zapomniał zapewne dać uszczelkę.

Gold1s
08-08-2021, 14:14
Syfon nie musi wypełniać się cały wodą.
Natomiast co do połączenia rur to nie ma na pewno uszczelki, ktoś kto to montował składał to bez uszczelki bo tak jest łatwiej dopasować a potem zapomniał zapewne dać uszczelkę.

Uszczelka jest, ale i tak kolanko jest luźne.
Cała część odpływowa syfonu nie jest zalana, wydaje mi się, że aby uniknąć tego zapachu - musi być zalana (mogę się mylić).

henrykow
08-08-2021, 14:33
Uszczelka jest, ale i tak kolanko jest luźne.
Cała część odpływowa syfonu nie jest zalana, wydaje mi się, że aby uniknąć tego zapachu - musi być zalana (mogę się mylić).

Uszczelka jest ale piszesz że rura/kolano luźne więc jakby tej uszczelki nie było. Zobacz jaka to średnica i w sklepie z armatura kup nową załóż i zobacz jaka jest różnica. Co do poziomu wody w syfonie to jak pisałem, nie musi ona wypełniać całego. Wpisz sobie frazę "zasada działania syfonu" w Googlach i zobaczysz.
https://instalreporter.pl/wp-content/uploads/2016/07/O-specyfice-syfon%C3%B3w_fot_4.png

Gold1s
08-08-2021, 14:46
Uszczelka jest ale piszesz że rura/kolano luźne więc jakby tej uszczelki nie było. Zobacz jaka to średnica i w sklepie z armatura kup nową załóż i zobacz jaka jest różnica. Co do poziomu wody w syfonie to jak pisałem, nie musi ona wypełniać całego. Wpisz sobie frazę "zasada działania syfonu" w Googlach i zobaczysz.
https://instalreporter.pl/wp-content/uploads/2016/07/O-specyfice-syfon%C3%B3w_fot_4.png

Właśnie tej wody nie jest nawet tyle, jest tylko w kielichu, ale poza nim jest 0 wody, tylko na samym dnie, a to nawet nie ma styczności z elementem odpływowym.
Uszczelkę jutro ogarnę, może choć 1 smród zostanie okiełznany.
Co do syfonu - czy mogę go wymienić albo dołożyć jakiś drugi, który spełniałby swoje zadanie?

henrykow
08-08-2021, 15:18
Musisz dojść do tego dlatego woda ucieka z syfonu. Może brakuje jakiegoś elementu.