PDA

Zobacz pełną wersję : Wyposażenie łazienki - czarny mat



szef_w_kubotach
08-08-2021, 21:18
W propozycji aranżacji polecono mi wyposażyć łazienkę w umywalkę, toaletę oraz baterie (prysznic + umywalka) w kolorze czarny mat.
Oglądałem takie na żywo i faktycznie są ładne i mocno rozważam ich zakup. Jednak pomijając już to, że ich koszt jest znacznie większy od białych/chromowych to proszę o Wasze doświadczenia w kwestii utrzymania estetyki tych elementów, bo słyszałem, że widać na nich bardzo mocno zabrudzenia czy odciski palców i trzeba by czyścić najlepiej co 2 dni, co praktycznym bym nie nazwał.

Kaizen
08-08-2021, 21:26
Zmiękczacz będziesz mial? Z chemią chcesz bardzo uważać?
Są rozwiązania wybaczajace wiele (ceramikę czy emalię w razie kamienia czy brudu możesz zalać domestosem - wyżre co złe, sprzętu nie ruszy) i takie, które wygladaja fajnie, ale wymagają troski i uważności co do temperatury i chemii.

IMO to czy brud widać od razu to pół biedy (choć oczywiscie tez ma znaczenie) - ważniejsze, czy da sie to skutecznie czyścić i czy użycie typowej chemii nie spowoduje uszkodzenia.

szef_w_kubotach
13-08-2021, 20:40
zmiękczacz będę miał. tylko jak zweryfikować możliwość skutecznego czyszczenia? bo sprzedający to raczej potwierdzi, że będzie ok

Kaizen
13-08-2021, 20:46
zmiękczacz będę miał. tylko jak zweryfikować możliwość skutecznego czyszczenia? bo sprzedający to raczej potwierdzi, że będzie ok

Pewnie w instrukcji i/lub warunkach gwarancji będzie, czym (nie)można czyścić i jakie temperatury zniesie. Jak się okaże, że parownicą nie wolno, chlorem nie wolno (a jak kret wykipi z syfonu to tragedia) to ja bym nie ryzykował. Chyba, że jestes pedantem i wszelkie brudy będziesz niezwłocznie usuwał delikatnymi środkami.

szef_w_kubotach
13-08-2021, 21:15
ok, sprawdzę to wobec tego, bo do pedanta mi daleko, dzięki piękne

Luxum
16-08-2021, 13:26
Czarny mat wysokiej klasy można otrzymać wyłącznie z materiału solid surface jednego z wiodących producentów. Jest to kompozyt akrylowo-mineralny, ale specjalnie przygotowany do eksploatacji wyrobów sanitarnych i blatów intensywnie eksploatowanych.
Mat w przypadku ciemnych kolorów jest trudniejszy w utrzymaniu od umywalek, wanien czy brodzików z powierzchnią w połysku lub satynie.
Napięcie powierzchniowe powoduje łatwiejsze zatrzymywanie się osadów na wyrobach matowych.
Alternatywą są czarne wyroby sanitarne z ceramiki lub różnego rodzaju materiałów polimerowych, ale ich wygląd na żywo jest zupełnie inny jak na zdjęciach promocyjnych.
Nie wygląda zbyt naturalnie. W dodatku z ceramiki nie można uzyskać dużych umywalek, wanien i wyrobów sanitarnych o ostrych liniach, czy z odpływami liniowymi.
Czarne, a zwłaszcza czarny mat - umywalki, wanny, brodziki, blaty można zamówić w dowolnym rozmiarze i kształcie, na indywidualne zamówienie.
https://luxum.pl/