PDA

Zobacz pełną wersję : Ciekawe zjawisko w kanalizacji burzowej



kbhit
09-08-2021, 11:39
Cześć,

Gromadzę sobie deszczówkę.
Dzisiaj musiałem wypompować do kanalizacji burzowej (tam gdzie normalnie trafia nadmiar wody) jakieś kilkaset litrów.
Pompuję sobie to do kartki na kostce brukowej przed garażem, tam, gdzie normalnie spływa deszczówka.
No i pompowałem to godzinkę i wszystko OK.
Natomiast pod koniec patrzę, za woda zaczyna się w tej kratce podnosić, jakby nie chciała już płynąć dalej do burzowej.
Na polu jest słonecznie, zero deszczu od wielu godzin.
Czym to może być spowodowane?
Wpompowałem tam mnóstwo wody i nie bardzo rozumiem co się stało.

Wiem, że jak są duże opady, to oczywiście się przelewa i mi zalewa kostkę i trochę garaż.
No ale dotychczas myślałem że to jest związane z tym, kiedy burzówka nie wytrzymuje naporu wody (płynie strumień ulicą).
Może to wszystko jest powiązane?

Pozdrawiam,
Grzegorz

gnago
09-08-2021, 16:20
trzymałeś węża nad kratką , aby spokojnie spływała do kanału, czy zdjąłeś kratkę wsunąłeś kawał węża ? Przy tym drugim silny strumień wody zmywał po drodze wszystko po drodze aż zbudował małą tamę. Drugie w rurze było zwężenie i woda zajęła cały przekrój , a to czasowo spowolniło przepływ . W tamtym miejscu jedynie grawitacyjny

kbhit
09-08-2021, 18:17
Wsadziłem tak 10cm wgłąb. Przez tę godzinę wody nie było na zewnątrz (pod kratką).

gnago
11-08-2021, 10:42
to pobaw się w wuco no prawie wsuń wąż w instalacje ile się da i pod max ciśnieniem , no najlepiej z końcówką dyszą . Tak najlepiej na te 20 m