PDA

Zobacz pełną wersję : Budowa z kształtek styropianowych(izodom,termomur)



03-11-2002, 11:36
Czesc Jestem tu nowy i tak jak wy zapewne chewybydowac dom.Interesuje mie technologia jak w temacie firm termodom,termomur i izodom2000polska.Czy ktos z was lub wasi znajomi wybydowali dom w tej technologi . I jakie sa tego plusy czy minusy ?

Przemek Wrocław
06-11-2002, 00:23
Witam !
Tez jestem od niedawna, ale zauważyłem, że bardziej wiarygodni są zarejestrowani użytkownicy.
Również planuje budowę i na dzień dzisiejszy jestem zdecydowany na thermomur. Mam już trochę informacji na ten temat i chętnie się nimi podzielę. Poza tym moi dalsi znajomi ,,wybudowali się,, w tej technologii. Jeszcze z nimi nie rozmawiałem, ale jak coś będę wiedział, to dam znać.
Wszystkie technologie mają swoje plusy i minusy.
Styropianowi zarzuca się za małą przepuszczalność wody (pary)
Domy np. drewniane są najzdrowsze, ale jeśli przejżysz inne wątki również są izolowane foliami, farbami, lakierami itp.
Cegły i inne tradycyjne materiały są z kolei materiałami porowatymi, które owszem oddychają, ale jak namokną, to bardzo ciężko je wysuszyć. Poza tym i tak takie domy są ocieplane styropianem !!!
Myślę, że i tak najważniejsza jest odpowiednia wentylacja.
W każdym domu. Być może w ,,domach ze styropianu,, powinna być ona lepsza.
Czy miałeś w rękach taką kształtkę z THERMOMURU ?
Ja dzisiaj jedną przyniosłem do mieszkania. To nie jest cegła styropianowa, ale faktycznie kształtka na beton !
Planuję budować dom w systemie gospodarczym i myślę, że ta metoda jest dla mnie najlepsza.
PLUSY :
- tania technologia
- szybkie budowanie
- oszczędność na robociźnie
- ściana i ocieplenie za jednym razem
- łatwość utrzymania pionu
MINUSY:
Jescze ich nie poznałem (oprócz ewentualnej za małej przepuszczalności) , ale liczę na innych forumowiczów lub użytkowników domów.

-

Przemek Wrocław
06-11-2002, 00:54
Sorry !
Nie zauważyłem, że ten wątek rozwinął się gdzie indziej.